Anime Haber

Ajin Demi Human Mangası 9 Yılın Ardından Bitiyor

ajin demi human season 2 netflix 1024x576 1

Ajin Demi Human Mangası 9 Yılın Ardından Bitiyor. Gamon Sakurai Ajin (Ajin: Demi-Human) mangası, dokuz yıllık serisini Good’un Mart sayısında bitirdi! Sakurai başlangıçta korku aksiyon mangasını Tsuina Miura ile Temmuz 2012’de başlattı! Beşinci bölümün ardından, Miura diziden çekildi ve Sakurai dizinin tek yaratıcısı oldu. Kodansha, geçtiğimiz Mayıs ayında 16. cildi yayınladı. 17. ve son cilt 7 Mayıs’ta yayınlanması planlandı.

ajin

Polygon Pictures, mangayı Winter and Fall 2016’da iki televizyon animesi ile birlikte 2015–2016 anime film üçlemesine uyarladı. Sekizinci, dokuzuncu ve onuncu manga ciltlerinin her biri bir orijinal video anime (OVA) içeriyordu. Vertical, Şubat 2014’te mangayı İngilizce olarak lisansladı ve 15. cildi 11 Ağustos’ta yayınladı; 16. cildin 23 Şubat’ta satışa çıkması planlanıyor. Crunchyroll, Mart 2014’te diziyi eşzamanlı olarak yayınlamaya başladı. Manga ayrıca birden fazla yabancı dilde yayınlandı. İspanyolca, Almanca, Lehçe, Brezilya Portekizcesi, İtalyanca ve Rusça dahil.

Sentai Filmworks, Kuzey Amerika’da anime serisinin lisansını aldı ve film üçlemesini ve televizyon animesini Mayıs ve Aralık 2017’de ev videosunda ve OVA’ları geçen yıl 1 Aralık’ta yayınladı. Netflix, Japonya dışında iki sezonu sırasıyla Nisan ve Aralık 2016’da yayınlamaya başladı. Ajin, 2014 Kono Manga ga Sugoi’de üçüncü oldu! erkek okuyucular arasında sıralandı ve 7. Manga Taisho, 40. Kodansha Manga ödülleri ve 18. Tezuka Osamu Kültür Ödülü’ne aday gösterildi. Film üçlemesi, 2016 Newtype Anime Ödülleri’nde ilk on film arasında yer aldı.

Ajin Demi Human Mangası Detaylar


On yedi yıl önce, “ilahi savaşçılar” olarak bilinen gizemli ölümsüz askerler Afrika’nın savaş alanlarında ortaya çıktı. Bu yaşam formları daha sonra “Ajin” veya yarı insan olarak anıldı ve insanlığın en büyük keşiflerinden biri olarak kabul edildi. Hükümet, varlıklarının insanlarla uyumlu olduğunu ilan etti; ancak, yakalanan Ajin’in bu nadir varlıklar üzerinde gizlice insanlık dışı deneyler yapması için ödül teklif ettikleri söyleniyor.

Kayıtsız bir lise öğrencisi olan Kei Nagai, doktor olmak için çalışıyor ve yalnızca normal bir hayat yaşamak istiyor. Ancak bu basit rüya, aniden ölümcül bir trafik kazası geçirdikten sonra paramparça olur. Olay yerinde dirilince, tanıklar tarafından hemen Ajin olarak etiketlenir. Ölümsüzlüğünü anlayamayan ya da masumiyetini kanıtlayamayan Kei, hayatını kaçak yaşamaya başlar ve hayatta kalmak için savaşır. Bir grup anarşist Ajin, Kei ile temasa geçip ondan hükümete misilleme yapmak için güçlerini birleştirmesini istediğinde, hükümetin erişiminden zar zor kurtulur. Peki Kei’nin gerçek düşmanı kim ve konu Ajin’e karşı insanlara geldiğinde hangi tarafı tutacak?

Daha fazla haber için BURAYA ve serinin resmi hesabı için BURAYA tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın