in

Yetişkinler İçin Romantik Anime Önerileri

Romantik Anime Önerileri
Romantik Anime Önerileri

Yetişkinler için romantik anime önerileri ile bir kez daha karşınızdayız. Piyasadaki romantik animelere bir göz attığımızda geneli Shoujo yada Ecchi olarak karşımıza çıkıyor. Yani ergenlikte kızların yaşadığı aşırı romantizm sendromu ya da erkeklerin cinselliğe yönelik meraklarını tatmin amaçlı animeler izliyoruz. Peki biz yetişkinler ne izleyeceğiz ? diye düşünüyorsanız bu listemiz derdinize çare olabilir. Daha kaliteli romantizm ya da daha kaliteli komedi içeren animeleri derleyelim dedik. Keyifli seyirler 🙂

Not : Sıralamanın herhangi bir anlamı yoktur. Rastgele yapılmıştır.

1. Golden Time

Trajik bir kaza nedeniyle Banri Tada, memleketinin ve geçmişinin hatıralarını eriten bir amnezi ile vurulur. Ancak, Mitsuo Yanagisawa’yla arkadaş olduktan sonra, Tokyo’daki hukuk okulunda yeni bir hayata başlamaya ve yeni bir hayata başlamaya karar verir. Ancak tıpkı kolej hayatına uyum sağlamaya başladığı gibi, güzel Kouko Kaga, Banri’nin hayatına dramatik bir şekilde girer ve şans eseri buluşması, unutulmaz bir yılın başlangıcına işaret eder.

Kolej hayatına bir göz attıktan sonra, Banri yeni bir yer ve yeni bir dünyada – yeniden doğabileceği, yeni arkadaş sahibi olabileceği, aşık olduğu, hata yaptığı ve büyüdüğü bir yer olduğunu öğrenir ve kim olduğunu keşfetmeye başlarken, seçtiği yol onu asla unutmak istemeyeceği göz kamaştırıcı parlak bir hayata yönlendirir.

2. Nana

Nana Komatsu, aşık olan ve etrafındakilere bağımlı, çaresiz, naif 20 yaşındaki bir kişidir. Her ne kadar kendini köklerinden koparmak ve gerçek çağrısını bulmak için iddialı hayaller kursada, şu anki erkek arkadaşı Shouji Endo’yu kovalamanın alçak gönüllü sebebi ile Tokyo’ya seyahat eder.

Öte yandan Nana Osaki, profesyonel bir şarkıcı olma arzusunu besleyen, benzer şekilde kırsal bir geçmişe sahip, gururlu, esrarengiz bir punk rock vokalisti. Kariyerini oldukça popüler bir grupla (ve eski üyelerinden biriyle tutkulu bir romantizmle) sıkı sıkıya arkasına koymasıyla, aynı trene Tokyo’ya Nana Komatsu ile gidiyor.

Metropollere doğru yolculuklarında kader, bir karşılaşma yoluyla, aynı adı taşıyan genç kadınları bir araya getirerek, sonunda bir apartman paylaşımıyla sonuçlanan bir olaylar zincirinine dönüşüyor. Dostlukları derinleştikçe, birbirlerini güçlü ve zayıf bir şekilde destekleme girişimleri, derinden iç içe geçmiş hayatları, görünüşte kırılmaz bağlarını test edecek olan romantizm, müzik, meydan okumalar ve kalp rahatsızlıkları ile dolu.

3. Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Bir Fujoshi ve bir oyun otakusunun ilişkisi nasıl olurdu ? Çocukluk arkadaşları Narumi ve Hirotaka aynı şirkette çalışmaya başladıklarını öğrenince bir şeyler içmeye çıkarlar. Bir birinin özel hayatını gayet iyi bilen ikili romantik bir ilişkiye adım atarlarsa eğer iki otakunun aşkı nasıl gelişirdi ?

4. Arakawa Under the Bridge

Kou Ichinomiya, elit statüsüne sıkı sıkıya inanan varlıklı bir işçinin oğludur. Bu şekilde, kimseye borçlu olmaktan kaçınmaya kararlıdır; ama bir gün Arakawa köprüsündeki bazı yaramaz çocuklarla birlikte koştuktan sonra, altındaki ırmağa düşüyor. Neyse ki onun için, onu kurtarmak için bir yol var – ama şimdi, hayatını bu yabancıya borçlu!

Bunu kızdırır ve Kou onu geri ödemede ısrar eder ama bu sadece kibirli iş adamının yaptığı en kötü anlaşma olabilir. Yabancı, yalnızca Nino diye bilinen, stoacı, eşofman giyen evsiz bir kız, köprünün altındaki bir karton kutuda yaşıyor ve sadece bir şey istiyor: Aşık olmak. Kou’dan erkek arkadaşı olmasını istiyor ve kabul etmekten başka bir seçeneği yok. Onu rahat evinden çıkmaya ve köprünün altından yeni bir hayata başlamaya zorluyor!

5. Recovery of an MMO Junkie

Bu, kapana kısılmış 30 yaşında bir kadının hikayesi. Orada, gençliğinden çevrim içi bir oyun oynuyor. Bir erkek avatarı yapar ve bir kız avatarında arkadaş olur. Tabii ki, bu kız avatar bir adam tarafından oynanır ve bu adam aslında onun bildiğinden daha yakındır. Yakında, çevrim içi ve çevrimdışı yaşamları, yaşlandığınız zaman ne kadar garip bir romantizm olduğunu izlediğinizde kesişir.

6. Honey and Clover

Yuuta, Takumi ve Shinobu, banyosu olmayan  tatami odasını paylaşıyor. Kira düşük ve kendileri gibi yoksul üniversite öğrencileri için mükemmel. Shinobu, bir kapriste şeyler yapan gizemli, ilginç bir kişidir. Takumi hem iş hem de sevgide tutkulu ve Yuuta basit rüyalar ve arzuları olan basit bir kişidir.  Hagumi , muazzam miktarda yetenekli minik bir kız. Hagumi, Hagu’nun veli olarak hizmet eden Shuuji tarafından sevgiyle Hagu olarak anılır.Bu gençler arasında aşk ve arkadaşlık ilişkileri gittikçe derinleşir.

Aşık olmanın sevinçleri, gitme acısı, kişinin benliğini keşfetme, ve cesaretini bulmaya çabalama – bunlar Hachimitsu’daki karakterlerin kader tarafından sahnelenen oyunda yer aldıklarında yaşadıkları şeylerden bazılarıdır.

7. Natsuyuki Rendezvous

Ryousuke Hazuki, kalbi çalınan, dükkanın sahibi olan güzel Rokka Shimao’ya bir göz atmak için her gün yerel çiçekçi dükkanına gelen genç bir adam. Ona yaklaşmak umuduyla, dükkânda yarı zamanlı bir iş bulmaya karar verir ancak harekete geçmeden önce, büyük bir barikata girer: Dairesinde Rokka’nın ölen kocası olduğu iddia edilen bir hayalet vardır.

Atsushi Shimao, üç yıl önce öldüğü günden beri dul eşini sessizce izledi. Ancak, Hazuki onu fark eden ilk kişidir ve  kıskanç Shimao, taliplerin gelişmelerini engellemeye ve vücuduna sahip çıkmaya çalışır. Hazuki sadece hayaletin hayalet olmasını isterken, Rokka’ya izin verir. Geçmişten ve onun sevdiği kişiyle olmaya devam et. Her iki erkek de arzularını bırakmayı reddettikçe, sorunlu bir kadın, huzursuz bir hayalet ve aşıktaki inatçı bir insan arasında sıra dışı bir ilişki oluşur.

8. Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken

Çok farklı olmalarına rağmen aşk, ağır otaku olan Hajime Tsunashi ve çok güzel bir ofis çalışanı olan Kaoru arasında yeşerdi. Bu beklenmedik çift keşfedildikçe, aşk sadece bir ilk öpücük ya da bir düğünden çok daha fazlasıdır; evlilik yolculuğunun ardından gelen yıllar, birçok sevinç ve zorlukları beraberinde getirir.

Hayali kişilikler ya da onları çevreleyen tuhaf insanlardan dolayı, Hacime ve Kaoru kendilerini şaşırtma ve gülünç antisikliklere yakalanmış buluyorlar. Ancak, karşılaştıkları mücadelelere rağmen, onları birbirine bağlayan aşk, ilerlemelerini ve ortaklarını mutlu etmek için daha iyi insanlar olmaya çabalamak için onları teşvik ediyor.

9. The Great Passage

Genbu Publishing’deki sözlük editoryal bölümünün kıdemli editörü Kouhei Araki, karısına daha iyi bakmak için emekli olmayı planlıyor. Ancak, emekli olmadan önce, onun son projesini tamamlamak için bir yedek bulması gerekiyor: “Büyük Geçit” adlı yeni bir sözlük. Ama nerede göründüğü önemli değil, herhangi bir kimseyi uygun bulmuyor, çünkü bir sözlük yapmak çok sabır, zaman ve özveri gerektiriyor.

Mitsuya Majime, Genbu Publishing’in satış bölümünde çalışıyor, ancak zayıf sosyal becerilere ve çoğu durumda ruh halini okuyamamasına sahip. Buna rağmen, okuma sevgisi ve özenli kişiliği sayesinde, sözler için coşkuya sahiptir. Araki’yi kendisine çeken ve Majime’ye sözlük editörlüğü bölümünde bir pozisyon sunmasını isteyen bu yetenekler. Majime yeni görevini kabul ettikçe, yeteneklerinden emin olamadığını ve yeni iş arkadaşlarıyla uyumlu olup olmayacağını sorgulamayı kendisi bulur. Yine de, muazzam kelimelerin ortasında, Büyük Geçit onları bir araya getirecektir.

10. Maison Ikkoku

Saat Tepesi kasabasında Maison Ikkoku adında eski bir pansiyon var. Rezidansın kendisi oldukça normal olmasına rağmen, sakinlerinin çoğu değildir. En sessiz kiracısı olan Yuusaku Godai, komşularının sürekli kesintileri ve gürültülü parti ile sınırına ulaştı. Huzur içinde çalışabilmesi için ev aramak için daha sakin bir yer istemek, o uzaklaşmaya hazırlar.

Ancak, yeni yatılı ev yöneticisi Kyoko Otonaşi ile tanışması ile ayrılma planlarından aniden vazgeçer. Ona aşık olur ve yatılı evlerin hepsinden sonra yaşamak için kötü bir yer olmayabileceğine karar veriyor. Ne yazık ki onun için Kyoko’nun kendi romantik sıkıntıları var: kocası, altı aylık evliliğinden sonra ölen bir duldur ve Godai için çiçek açtığı duygularına rağmen, Kyoko hala sevgili ayrılan kocasını besliyor ve başka hiçbir insanın kalpteki boşluğu dolduramayacağına inanıyor. Ancak Godai’nin kalıcılığı ve diğer eksantrik kiracıların yardımlarıyla bir kez daha gerçek aşkı yaşayabilir.

11. Nodame Cantabile

Shinichi Chiaki, hayalleri Avrupa’da seçkinler arasında oynamak olan birinci sınıf bir müzisyen. Seçkin bir aileden gelen, o kötü niyetli bir mükemmeliyetçi – sadece kendisi için değil, aynı zamanda başkalarını da eleştiriyor. Shinichi’yi Avrupa’ya gitmek için durduran tek şey onun uçma korkusudur. Sonuç olarak, Japonya’ya dayandı.

Japonya’nın en iyi müzik üniversitesindeki dördüncü yılında Shinichi, Megumi Noda ile tanışacak ya da kendisi için  Nodame. Yüzeyde, hayatta hiçbir yöne sahip olmayan bir kız gibi görünüyor. Ancak Shinichi’nin Nodame’i ilk kez piyano çalması durumunda, yarattığı müzik türünün hayranıdır. Yine de, Shinichi, Nodame’nin komşusu olduğunu ve daha da kötüsü, ona aşık olan başının üstüne düştüğünü keşfetmekten çekinmektedir.

12. Tatami Galaxy

Gizemli bir  bir sonbahar akşamı, Shimogamo Mabedi’nin arkasında durur, yalnız bir üçüncü sınıf kolej öğrencisi, kendine bir evlenme tanrısı diyen patlıcan şeklinde bir kafaya sahip bir adama çarpar. Bu adamla tanışmak, öğrencinin son iki yılını kolejde yansıtmasına neden oluyordu – iki yıl boyunca, kampüsündeki çiftleri Ozu, hayatını mümkün olduğunca berbat hale getirme gibi görünen ghoulish görünümlü bir adamla kampüsteki çiftleri ayırmaya çalışarak geçirir. Kolej hayatının geri kalanından en iyi şekilde yararlanmaya karar veren öğrenci, dayanılmaz ama iyi kalpli bir sınıf arkadaşı olan Akashi’yi sormaya çalışır, ancak takip etmeyi başaramaz ve üniversite hayatını farklı yaşamadığından pişmanlık duymasını ister. Bu düşüncenin kafasından geçtiği anda, zaman ve mekân da geçirdiği yılların başlangıcına koleje atılır ve hayatını yaşamak için bir şans daha verilir.

Gerçeküstü, sanatsal ve zihinsel eğilimi olan Yojouhan Shinwa Taikei, genç bir adamın, her zaman hayalini kurduğu gül renkli kampüs hayatını arkadaş edinme, aşkı bulma ve deneyimleme yolculuğunda yaptığı yanlış hareketlerle karşılıyor.

13. Emma

20. yüzyılın başlangıcıdır ve Victoria dönemi İngiltere, birbirinden tamamen farklı iki toplumsal duruş arasındaki aşkın dokunaklı ve duygusal bir destanına ev sahipliği yapar. İşçi sınıfı hizmetçisi Emma ve zengin aristokrat William Jones, hayattaki ayrıcalıklı pozisyonlarına rağmen kendilerini birbirine düşürüyor ve Kaoru’nun sürükleyici duygusal dramasını sağlayan zenginlik, güç ve durgun geleneğin tehlikeli maden alanlarını geçmek için gösterdikleri sürekli çabalardır.

Mori’nin Emma. Zamanın katı sosyal yapıları ve William’ın kendi ailesi de dahil olmak üzere onaylanmayan seçkinler, düzgün davranışın bu ihlalini ağır bir şekilde kınadıkları için çifti ayrı tutmaya çalışırlar. Fakat birbirlerine karşı en iyi şekilde karşı koyma girişimlerine rağmen, William ve Emma’nın ilişkisi derinleşir ve birbirlerinin duyguları en ağır yargılardan daha güçlüdür.

Takdir edilen seri Otoyomegatari’nin yazarı, bu aşktan asla vazgeçmek için çabalayan iki kişinin bu ateşli turu kuvvetine geliyor. Ama William ve Emma’nın ilişkisi, buna meydan okuyacak kadar önceden tahmin edilemeyen çıldırışların pençesine düşecek mi, yoksa hepsinden sonra mutlu sonlarını alacak mı?

14. Rec

Fumihiko Matsumaru kız arkadaşı olmayan ortalama maaşlı bir çalışandır. Meslektaşı Bayan Tanaka’yı bir filme davet eder ancak reddedilir. Biletleri tam bir çöp kutusuna atmak üzereyken, sevimli bir kız ortaya çıkar ve bu iki bileti boşa harcamamasını ister. Filmden ve akşam yemeğinden sonra, evine kadar eşlik eder ve aynı mahallede yaşadıklarını görür ancak maalesef dairesi daha sonra yangınla yok olacaktır. Kalacak başka bir yere sahip olmayan çaylak seiyuu Aka Onda, Matsumaru’nun yerine taşınır ve aynı çatı altında “arkadaştan çok ama henüz sevgili değil” ilişkisine başlar.

15. Servant x Service

Sinir bozucu, yetersiz ve rahatsız edici olan, çoğu vatandaşın devlet memurlarını nasıl tanımlayacağıdır. Bununla birlikte, üç yeni çalışan sahnelerin ardında gerçekten ne olduğunu keşfetmek üzere. Lucy Yamagami, memuruna karşı intikam almak için ; Yutaka Hasebe, her zaman sakinleşecek bir yer arayışında olan kolay bir adam; İlk defa çalışan bir işçidir ve Saya Miyoshi, devlet memuru olmanın mutsuz memnuniyetini yaşamak üzeredir.

Taishi Ichimiya tarafından eğitilmeleri gerekiyor, ancak sekiz yıldır orada çalışmış olmasına rağmen nasıl yapılacağı konusunda hiçbir fikri yok. Beceriksiz bir üst düzey meslektaşı ve müşterileriyle elverişsiz bir şekilde yüzleşmeleriyle, üçlü, seçtikleri işgale olan inançlarını yitirmeye başlar ama birbirlerini ellerinden gelenin en iyisini yapmaya teşvik ederler.

Yetişkinler için romantik anime önerileri için şimdilik bu kadar diyelim. Sizin önerilerinizle bir liste daha hazırlayabiliriz. Bu yüzden önerileinizi yorumlarla bizimle paylaşmayı unutmayın lütfen. Daha fazla anime önerileri için Buraya tıklayınız.

Barakamon Anime Tanıtım ve İnceleme
Kışa Özel Anime Önerileri

Bir cevap yazın

Loading…

Favori Evcil Hayvan Anime Karakterleri

Japon Fanlar Favori Evcil Hayvan Anime Karakterleri Listesini Oyladı

my hero academia 4. sezon

My Hero Academia 4. Sezon Ekim 2019’da Yayınlanacak