Romantik anime önerileri ile bir kez daha karşınızdayız. Piyasadaki romantik animelere bir göz attığımızda geneli Shoujo yada Ecchi olarak karşımıza çıkıyor. Yani ergenlikte kızların yaşadığı aşırı romantizm sendromu ya da erkeklerin cinselliğe yönelik meraklarını tatmin amaçlı animeler izliyoruz. Peki biz yetişkinler ne izleyeceğiz ? Bize gmre romantik anime önerileri yok mu?diye düşünüyorsanız bu listemiz derdinize çare olabilir. Daha kaliteli romantizm ya da daha kaliteli komedi içeren animeleri derleyelim dedik. Keyifli seyirler 🙂

Not : Sıralamanın herhangi bir anlamı yoktur. Rastgele yapılmıştır.

1. Golden Time

Golden time psv announce - yetişkinler i̇çin romantik anime önerileri - figurex anime önerileri

Lise son sınıfta geçirdiği bir kaza sonucu hafızasını kaybeden Tada Banri, üniversitede Hukuk okumak için Tokyo‘ya gelir. İlk gün okula geç kalan Banri, açılışa yetişmek için koştururken yolda Mitsuo ile karşılaşır ve arkadaş olur. Fakat aynı zamanda Mitsuo‘nun takıntılı takipçisi Kaga Kouko ile de tanışmak zorunda kalır. Kaga Kouko elinde kocaman bir gül buketiyle onlara doğru yürür ve buketi Mitsuo‘nun başına geçirir. Sevimli hikayemiz burada başlıyor. Daha sonra Tada Banri ve Kaga Kouko romantik hikayesini izleyeceğiniz anime sıradan romantik – komedi animelerden daha farklı diyebiliriz.

2. Nana

Nana anime tanitim - yetişkinler i̇çin romantik anime önerileri - figurex anime önerileri

Nana Komatsu, kolayca aşık olan ve etrafındaki kişilere bağımlı ve yapışkan olarak yaşayan zavallı, naif, 20 yaşında bir genç kızdır. Erkek arkadaşı Endo ile birlikte yaşamak için kırsal alan olan memleketini bırakarak Tokyo trenine binmiştir. Öte yandan Nana Osaki, profesyonel bir şarkıcı olma arzusunu besleyen, benzer kırsal alanlardan gelen gururlu, esrarengiz bir punk rock vokalistidir. Kariyerini oldukça popüler bir grupla (ve eski üyelerinden biriyle tutkulu romantizmini) sıkıca geride bırakarak, Nana Komatsu ile aynı trene Tokyo’ya biner.

Tokyo yolculuğunda yaşadıkları fevkalade bir karşılaşmayla, aynı adı taşıyan genç kadınlar kader tarafından bir araya getirilir ve sonunda bir daireyi paylaşmalarına neden olan bir olaylar zinciri kıvılcımlanır. Dostlukları derinleştikçe, birbirlerini desteklemeye çalışırlar, sonunda birbirleriyle kırılmaz bağlarını test edecek olan romantizm, müzik, zorluklar ve kalp atışlarıyla dolu derin iç içe tecrübeleri sıralanır.

3. Wotaku ni Koi wa Muzukashii

494515b57cbd17b1175deb541071f4a1 - yetişkinler i̇çin romantik anime önerileri - figurex anime önerileri

 

Bir Fujoshi ve bir oyun otakusunun ilişkisi nasıl olurdu ? Çocukluk arkadaşları Narumi ve Hirotaka aynı şirkette çalışmaya başladıklarını öğrenince bir şeyler içmeye çıkarlar. Bir birinin özel hayatını gayet iyi bilen ikili romantik bir ilişkiye adım atarlarsa eğer iki otakunun aşkı nasıl gelişirdi ?

4. Arakawa Under the Bridge

Arakawa. Under. The. Bridge. Full. 371739 - yetişkinler i̇çin romantik anime önerileri - figurex anime önerileri

Kou Ichinomiya hayatında kimseye borçlu kalmama felsefesiyle yetiştirilmiş çok başarılı bir gençtir. Çok prestijli bir üniversiteden mezun olmuş, başarılı bir şirket kurmuş, kendisini tatmin eden bir hayatı tamamen kendi başarıları ile oluşturmuştur. Bir gün Tokyo‘nun Arakawa köprüsünden geçerken bir grup çocuk tarafından saldırıya uğrar ve pantolonunu çocuklara kaptırır. Çocuklar dalga geçme amaçlı Kou‘nun pantolonunu köprünün başına asar ve onu çıplak şekilde ortada bırakır. Pantolonunu almaya çalışırken suya düşer ve isminin Nino olduğunu iddia eden bir kız tarafından kurtarılır. Hayatında kimseye borçlu kalmamış bir insan olarak bunun karşılığını hemen ödemek ister. Ne istediğini sorduğu genç kız ” Erkek arkadaşı “ olmasını ister. Söz ağızdan bir kez çıkar diyerek kabul eder. Yalnız Nino köprü altında yaşamaktadır ve onun da orada yaşaması gerektiğini söyler. Çaresiz köprü altına taşınan Kou‘nun karşılaşacağı tek “tuhaf” insan Nino değildir.

5. Recovery of an MMO Junkie

Net juu no susume - yetişkinler i̇çin romantik anime önerileri - figurex anime önerileri

Moriko Morioka 30 yaşında odasına kapanmış ve akşama kadar oyun oynayan bir otakudur. Popüler bir çevrimiçi oyununda erkek avatarı ile oynar.  Oyunda çok iyi anlaştığı kadın avatarına sahip bir oyuncu ile çok iyi anlaşmaktadır. Mucizevi bir şekilde hayat bu ikisini gerçek hayatta da karşılaştıracaktır.

6. Honey and Clover

 

Romantik anime önerileri

Shinobu Morita, Takumi Mayama ve Yuta Takemoto gelir düzeyi düşük öğrencilerin kaldığı, derme çatma bir binada yaşayan sanat öğrencileridir. Kıt kanaat geçinen bu gençlerden Mayama biraz olgun, Takemoto biraz çekimser , Morita ise oldukça çılgın bir karaktere sahiptir. Gündelik yaşamına devam eden bu gençlerin, sanat öğretmenleri Shuji Hanamoto’nun kuzeni Hagumi “Hagu” Hanomoto ile tanışınca hayatları biraz daha renklenmeye başlar. İlk okul çocuğu gibi görünen fakat 19 yaşında olan bu kız çok çekingen olmasına rağmen inanılmaz bir sanat dehasıdır. Daha sonra aralarına katılacak olan çömlek sanatı öğrencisi Yamada Ayumi ile güzel bir arkadaşlık grubu oluşturan bu gençlerin aşkları, hayalleri, öğrencilik yaşamlarını anlatan sıcacık bir anime

7. Natsuyuki Rendezvous

Romantik anime önerileri

Ryousuke Hazuki, kalbi mahallenin güzel çiçekçisi tarafından çalınmıştır. Onunla güzel bir ilişkiye başlamak için hayaller kurarken beklenmedik bir engelle karşılaşır. Eski kocasının ruhu….

8. Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken

Romantik anime önerileri

Çok farklı olmalarına rağmen aşk, ağır otaku olan Hajime Tsunashi ve çok güzel bir ofis çalışanı olan Kaoru arasında yeşerir. Bu beklenmedik çift için aşk sadece bir ilk öpücük ya da bir düğünden çok daha fazlasıdır; evlilik yolculuğunun ardından gelen yıllar, birçok sevinç ve zorlukları beraberinde getirir.

9. The Great Passage

Romantik anime önerileri

Büyük Geçit adlı yeni bir sözlük yayınlanacağı güne adım adım yaklaşmaktadır. Ama küçük bir sorun vardır. Eleman sıkıntısı. Mitsuya Majime ise aynı yayınevinde satış departmanında çalışmaktadır. Ama bu konuda pek iyi değildir. Bir gün şans eseri yakında emekli olacak editör Kouhei Araki tarafından keşfedilir ve o günden sonra yayınevinin sözlük bölümünde çalışmaya başlar.

10. Maison Ikkoku

Romantik anime önerileri

Saat Tepesi kasabasında Maison Ikkoku adında eski bir pansiyon vardır. Rezidansın kendisi oldukça normal olmasına rağmen, sakinlerinin çoğu değildir. En sessiz kiracısı olan Yuusaku Godai, komşularının sürekli kesintileri ve gürültülü partilerinden bıkmıştır. Huzur içinde çalışabilmesi için ev aramak için daha sakin bir yer ister o uzaklaşma hazırlıkları yapar. Ancak, yeni yatılı ev yöneticisi Kyoko Otonaşi ile tanışması ile ayrılma planlarından aniden vazgeçer. Ona aşık olur ve yatılı evlerin hepsinden sonra yaşamak için kötü bir yer olmayabileceğine karar verir.

11. Nodame Cantabile

Romantik anime önerileri

Ünlü bir piyanistin oğlu olan Shinichi Chiaki, aynı zamanda çok iyi keman ve piyano çalar. Öyle ki okuduğu müzik akademisindeki en başarılı öğrencilerinden arasındadır. Küçük yaştayken Sebastiano Viera adlı dünyaca ünlü bir şefin yönettiği bir operayı izlemiş ve o günden itibaren büyük bir orkestra şefi olmayı hayal etmiştir. Şef olabilmek için de yurt dışında eğitim almak istemektedir fakat onun yurt dışına çıkmasını engelleyen bir şey vardır; Uçak Korkusu.

Bu Korkusu sebebiyle Japonya’dan ayrılamayan Chikai, arkadaşları hedeflerine bir bir ulaşırken onları izlemek zorunda kalır. Hocası Profesör Eto, Chiaki’ye başka bir hoca bulmasını söyler. Kız arkadaşı ise korkusunu yenemeyen eziklerden nefret ettiğini söyleyerek onu terk eder.

Şansızlıklar arka arkaya birbirini takip ederken, Chiaki rüyalarından vazgeçmeyi düşünmektedir. Fakat tam bu sırada, 21 yaşındaki tuhaf bir öğrenci olan Noda Megumi veya insanların ona taktığı adıyla Nodame ile karşılaşır. Doğru dürüst nota okumakta bile başarısız olan Nodame, kendi tarzıyla piyano çaldığında ise rakipsizdir. Fazla pozitif bakış açısı, inanılmaz enerjisi ve hiçbir şeyi ciddiye almamasından dolayı Chiaki, Nodame’ye yer yer sinirlense de Nodame, Chiaki’ye tekrar hayata bağlanmayı ve müzikten zevk almayı öğretecektir.

12. Tatami Galaxy

Romantik anime önerileri

Bir sonbahar akşamı Shimogamo Tapınağı‘nın arkasında bir ramen dükkanında üniversite 3. sınıf öğrencisi olan genç bir adam ,patlıcana benzeyen ve kendisinin evlilik tanrısı olduğunu iddia eden biriyle karşılaşır. Üniversite hayatının geri kalanından en iyi şekilde yaşamaya karar veren öğrenci, acımasız ama nazik sınıf altı Akashi’yi sormaya çalışır; ancak Akashi, kolej yaşamını farklı şekilde yaşamamaktan pişmanlık duymaya iter. Bu şekilde düşünür düşünmez ona üniversite hayatını yeniden yaşamak için ikinci bir şans verilir. Gerçeküstü, sanatsal ve akıl karıştıran Yojouhan Shinwa Taikei, genç bir adamın yolculuğu sırasında arkadaş edinmesi, aşkı bulması ve her zaman hayal ettiği güllü kampüs hayatını yaşaması gibi yanlış olayları anlatıyor.

13. Emma

Romantik anime önerileri

 

20. yüzyılın başlangıcıdır ve Victoria dönemi İngiltere, birbirinden tamamen farklı iki toplumsal duruş arasındaki aşkın dokunaklı ve duygusal bir destanına ev sahipliği yapar. İşçi sınıfı hizmetçisi Emma ve zengin aristokrat William Jones, hayattaki ayrıcalıklı pozisyonlarına rağmen kendilerini birbirine aşık olurken bulur.

14. Rec

Romantik anime önerileri

Fumihiko Matsumaru kız arkadaşı olmayan ortalama maaşlı bir çalışandır. Meslektaşı Bayan Tanaka’yı bir filme davet eder ancak reddedilir. Biletleri tam bir çöp kutusuna atmak üzereyken, sevimli bir kız ortaya çıkar ve bu iki bileti boşa harcamamasını ister. Filmden ve akşam yemeğinden sonra, evine kadar eşlik eder ve aynı mahallede yaşadıklarını görür ancak maalesef dairesi daha sonra yangınla yok olacaktır. Kalacak başka bir yere sahip olmayan çaylak seiyuu Aka Onda, Matsumaru’nun yerine taşınır ve aynı çatı altında “arkadaştan çok ama henüz sevgili değil” ilişkisine başlar.

15. Servant x Service

Romantik anime önerileri

Üç çaylak devlet memurunun ofis ilişkilerini anlatan romantik komedi animesidir.

Yetişkinler için romantik anime önerileri için şimdilik bu kadar diyelim. Sizin önerilerinizle bir romantik anime önerileri listesi daha hazırlayabiliriz. Bu yüzden önerileinizi yorumlarla bizimle paylaşmayı unutmayın lütfen. Daha fazla anime önerileri için Buraya tıklayınız. Animeler hakkında daha fazla bilgi almak için Burayı ziyaret edebilirsiniz.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın