Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda size gerçekte de çok bilinmeyen bir anime olan Wizard Barristers: Benmashi Cecil‘den bahsedeceğim. Çok bilinmeyen derken çok ciddiydim. Turkanime dışında Wizard Barristers: Benmashi Cecil‘i izleyebileceğim bir site bulamadım. Aslında buldum ama onlarda da açılmıyordu. Gerçi anime Turkanime’de de bilgisayardan izlenmedi bu yüzden telefondan izleme zorunda kaldım. Ama sorun olmadı çünkü telefondan izlemeye bilgisayardan izlemekten daha alışkınım.

Şimdi siz bu hiç bir sitede bulunmayan anime nasıl bir animedir diye merak ediyorsunuzdur. Ben size hemen animenin tanıtımını yapayım.

 

Wizard. Barristers. Benmashi. Cecil. Full. 2544054 - wizard barristers: benmashi cecil anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

MAL Puanı: 6.21 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Tür: Büyü

Konusu: 2018 yılında büyücüler ve insanlar birlikte yaşamaktadırlar. Bu yüzden büyü kullanımıyla ilgili bazı kurallar vardır. Bu kurallar çiğnendiğinde büyücüler Sihir Mahkemesi yargılanmaktadır. Onların savunmasını ise Benmashi adındaki avukatlar yapmaktadır. Cecil’de 17 yaşında Benmashi olup dünyadaki en genç Benmashi olarak adını duyurmuştur.

 

Benim düşüncelerim….

Öncelikle büyü türünde anime severler için güzel bir anime. Hem eğlenceli hem de büyüye farklı bir açıdan bakmanızı sağlıyor bence. Çünkü büyücüler gerçektende ayrımcılığa maruz kalıyorlar. En basitinden şöyle diyeyim büyücülerin yargılandığı Sihir Mahkemesinde bile büyücülerin çalışması yasak. Yani son kararı verenler bile insan. Büyücülerin devlet işlerinde çalışmaları yasak. Polislik falan yapamıyorlar. O kadar. Bu yüzden bir sürü suç onlara atılıyor ve idam yada müebbet hapis alıyorlar. Serbest bırakılma düşüncesi neredeyse kimsenin aklından bile geçmediği için müebbetle kurtarabilirsek ne mutlu diyorlar yoksa tokmak iniyor ve büyücüye bay bay diyorsun. İnsanlar o kadar büyücülerden hoşlanmıyor.

 

Büyü türleride ilginçti. Dört elementin yanında cisimleri hareket ettirebilme, sözcüklerle insanları kontrol edebilme ve dev robot yapabilme büyüleri var. Dev robot büyüsü de bir ilginç. Çevrelerindeki metalleri kullanarak bildiğiniz devasa robotlar yapıp kapışıyorlar.  Ana karakter Cecil’in büyüsüde bu. En azından başında buydu. Büyüleri gösterme şekilleri de fena değildi. Özellikle ateş büyülerinin görüntüsü oldukça hoşuma gitti.

Goodnaturedillaffenpinscher size restricted - wizard barristers: benmashi cecil anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Çizimler başta biraz rahatsız etmişti. O da bir kaç kişinin yüzünün çizimden dolayıydı. Onun dışında hoşuma gitmeyen tek bir yer vardı. Final savaşındaki sahneler pek güzel yapılmamıştı. Sanki iki farklı sahneyi arka arkaya koymuşlar ve ortadaki sahneleri almışlarda gibiydi. Anlatamadım. Nasıl diyim bir an karakter ayakta diye düşünün sonra karakter yere düşüyor ama sen nasıl düştüğünü ne görüyorsun ne de duyuyorsun. Sonra bir gösteriyorlar karakter yerde yatıyor. Yatıyorda neden yatıyor. Nasıl yattı. Neden yattı göremiyorsun. Aynen böyleydi. O hoşuma gitmedi. Onun dışında Wizard Barristers: Benmashi Cecil oldukça eğlenceliydi.

 

Büyü türünde anime sevenler için tam çerezlik bir anime. Evde kaldığımız bu süre boyunca izleyebilirsiniz.

Bu yazıdan d bu kadar. Başka bir yazıda görüşmek üzere. Kendinize dikkat edin ve çok gerekmedikçe evden çıkmamaya çalışın tamam mı? Ben yakında yeni bir yazı ile geleceğim.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın