Violet Evergarden anime son zamanlarda çıkan ve sevilen animelereden bir tanesi oldu. Animenin şirketi Netflix’te extra bir bölüm yayınlayacağını duyurdu.

Violetinfate - violet evergarden anime i̇çin netflix'te extra bölüm - figurex anime haber

Extra bölümün 4 Ekim tarihinde yayınlanacağı açıklandı. “Extra Episode” anime, ilk olarak 4 Temmuz’da televizyon dizisi ‘dördüncü Blu-ray Disc ve DVD sürümü ile birlikte geldi.

Violet Evergarden Anime Extra Bölüm Detayları

Yeni bölümün hikayesi bir opera binası şarkıcısından bir mektup isteği üzerine yazıyor ve anime bölüm 4 ve 5’in olayları arasında birkaç ay içinde gerçekleşiyor. Bölüm daha önce 1 Temmuz’da Tokyo’daki “Violet Evergarden Film & Concert” etkinliğinde gösterildi.

Japonya’daki anime dizisi, 10 Ocak’ta Japonya’da yayınlandı ve Japonya, Kanada, İngiltere ve Filipinler gibi bazı bölgelerde 11 Ocak’ta Netflix’te başladı. Anime, 5 Nisan’da Amerika Birleşik Devletleri’nde Netflix’te başladı.

Kyoto Animation, Mayıs 2016’da yazar Kana Akatsuki ve çizer Akiko Takase’nin Violet Evergarden romanına dayanan anime projesini duyurdu ve yönetmen ve storyboard sanatçısı Taichi Ishidate’den iki canlandırılmış reklam yayınladı.Takase, videolar için karakter tasarımcısı ve animasyon yönetmeni olarak görev yaptı. Ishidate ve Takase, animanın kendisi için geri döndü ve Reiko Yoshida (Yowamushi Pedal, Bakuman) dizi kompozisyonundan sorumluydu. Yota Tsuruoka ses yönetmeniydi ve Evan Call müzikten oluşuyordu.

Anime projesi, 2020 Ocak ayında Japonya’da serbest bırakılması ve dünya çapında “aynı zaman aralığı” yayınlanmasıyla ilgili bir filmden ilham alıyor.

Yazar Kana Akatsuki ve çizer Akiko Takase’nin Violet Evergarden romanı, 2014 yılında beşinci Kyoto Animasyon Ödülü programının roman kategorisinde büyük ödülü kazandı.Kazanan, herhangi bir çalışmanın yarışmanın üç kategorisinde (roman, senaryo ve manga) büyük bir ödül kazandığını ilk kez oldu.

Animenin resmi web sitesine ulaşmak için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

One thought on “Violet Evergarden Anime İçin Netflix’te Extra Bölüm

  1. Mustafa BÜKÜLMEZ dedi ki:

    Herkes çok beğeniyor ama beni pek çekmedi bu anime.

Bir cevap yazın