Yapımcı Şirket: Eidos Montreal, Nixxes Software

BV Yayımcı Şirket: Square Enix

Oyun Serisi: Thief

Oyun Motoru: Unreal Engine 3(Değiştirilmiş)

Platformlar: Microsoft Windows, Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One

Çıkış Tarihi: 25-28 Şubat, 2014

Oyun Türü: Gizlilik

Oyun Modu: Singleplayer    

İsminden de anlaşıldığı üzere, gizlilik üzerine ilerleyen bir hırsızın hikayesiyle karşınızdayım. Oyunumuz Thief serisine eklenen yeni bir oyun. “The City” olarak isimlendirilmiş, karanlık ve gotik izler taşıyan, steampunk çağına benzer biçimde oluşturulmuş bir dünyada, bir hırsız rolünü oynuyoruz. Oyunda Garret isimli usta bir hırsızın başından geçecek olayları canlandıracağız. Amacımız çok zengin insanlardan para ve değerli eşyalar çalmak. Oyunda seçeneklerle ilerliyoruz. İster silahlar ve yakın dövüş teknikleriyle bölümleri düşmanları etkisiz hale getirerek bitirebiliyor, istersek de hiç kimseye elimizi sürmeden gizlice işimizi bitirebiliyoruz.

Tg-thief-resim4  

Oyunda etraftaki muhafızların dikkatini dağıtmak veya onları öldürmek için birçok yol var. Seviyelerden para veya değerli eşyalar alarak, bunların toplam değerine göre ekipman güçlendirip geliştirmeler yapabiliyoruz. Bunu daha hızlı yapabilmek için sırf etraftan bulduğumuz değil, gördüğümüz muhafızlardan da pickpocket yöntemiyle para çalabiliyoruz. Bunları yaparken görüldüğümüz anda ise etraftaki bütün muhafızlar bizi yakalamak için bulunduğumuz yere doğru koşuyor

. Thief-lockdown-6  

Oyunun grafikleri çok güzel, oldukça stresli fakat güzel bir atmosfere sahip. Müzikler ve oyundaki atmosfer size yakalanmamak için uğraştığınızı gerçekten hissettiriyor. Ayrıca oyunun yapay zekası da çok güzel ayarlanmış. Eğer görüldükten sonra kaçmaya çalışırsanız, muhafızlar sizin son bulunduğunuz yere gelip, sizi bulamayınca Skyrim‘deki “… arrow to the knee.” muhabbetinde olduğu gibi arkasını dönüp gitmiyor. Mantıklı olan ve zaten olması gerektiği gibi etraftaki saklanılabilecek yerleri kontrol edebiliyor ve tam sizin düşündüğünüz kaçış hamlesini tahmin edebiliyorlar. Bu yönü de oyunu kaliteli yapan özelliklerden bir diğeri sayılabilir. Splinter Cell, Assassin’s Creed gibi gizlilik temalı oyunları seviyorsanız, bu oyunu kesinlikle denemelisiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın