The Rising of The Shield Hero anime ekibi, Cuma günü Virtual Crunchyroll Expo etkinliğinde bir panelde gösterinin ikinci sezonunun 2021’de prömiyer yapacağını duyurdu. Dizi kompozisyon yazarı Keigo Koyanagi, karakter tasarımcısı Masahiro Suwa ve yapımcı Junichiro Tamura panel. Panel ayrıca önemli bir görsel ortaya yayınladı.

The rising of the shield hero - the rising of the shield hero 2. Sezon 2021'de premier yapacak! - figurex anime haber
The Rising of The Shield Hero 2. Sezon 2021'de Premier Yapacak! 3

Panel yeni bir tanıtım videosu yayınlamayı planlamıştı ancak video panelde gösterilmemiştir. Bunun yerine, anime için resmi İngilizce Twitter hesabı, panel bittikten sonra videoyu ortaya çıkardı.

The Rising of The Shield Hero 2. Sezon 2021’de Premier Yapacak!

https://twitter.com/ShieldHeroEN/status/1302041254339817472?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1302041254339817472%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.animenewsnetwork.com%2Fnews%2F2020-09-04%2Fthe-rising-of-the-shield-hero-anime-2nd-season-premieres-in-2021%2F.163698

Tamura, panelde taraftarların birinci ve ikinci sezonlar arasında “uzun bir süre” beklediklerini söylediği için ekibin gösterinin ikinci ve üçüncü sezonları arasında uzun süre beklememeye çalışacağını belirtti.

Anime için resmi web sitesi de ikinci sezonun tüm kadrosunu açıkladı. Masato Jinbo (Chaos;Child, Fate/kaleid liner Prisma Illya 2wei Herz!), Takao Abo’nun yerine Kinema Citrus ve DR MOVIE’de ikinci sezonu yönetiyor. Keigo Koyanagi (Regalia: The Three Sacred Stars) yine dizi kompozisyonundan sorumlu. Masahiro Suwa (Chaika the Coffin Princess animasyon yönetmeni) yine Seira Minami’nin orijinal karakter tasarımlarını animasyon için uyarlıyor. Kevin Penkin müziği bestelemek için geri dönüyor.

Crunchyroll geçen yılki Crunchyroll Expo’da animenin iki sezon daha olacağını duyurdu.

Tate no yuusha no nariagari
The Rising of The Shield Hero 2. Sezon 2021'de Premier Yapacak! 4

One Peace Books, orijinal roman serisini ve Aiya Kyū’nun İngilizce manga uyarlamasını yayınlıyor. Yayıncı, romanların ilk cildini şöyle anlatıyor:

Günlerini oyunlara ve mangalara ayıran karizmatik olmayan bir otaku olan Naofumi Iwatani, aniden kendisini paralel bir evrene çağrılmış olarak bulur! Efsanevi silahlarla donatılmış ve dünyayı kehanet edilen yıkımından kurtarmakla görevlendirilmiş dört kahramandan biri olduğunu keşfeder. Kahramanların en zayıfı olan Kalkan Kahraman olarak, her şey göründüğü gibi değil. Naofumi, yalnız kaldı, beş parasız ve ihanete uğradı. Dönecek kimse ve kaçacak bir yer olmadığından, sadece kalkanı kaldı. Şimdi, Naofumi efsanevi Kalkan Kahramanı olmak ve dünyayı kurtarmak için yükselmeli!

The Rising of The Shield Hero anime serisi, Ocak 2019’da iki saatlik özel bir programla prömiyerini yaptı ve 25 bölüm boyunca yayınlandı. Crunchyroll, diziyi Japonya’da yayınlandığı gibi yayınladı. Crunchyroll, Eylül 2018’de Crunchyroll Expo’da animeden konuklarla ilk dublajlı bölümün prömiyerini yaptı.

Franchise ayrıca, Mart ve Nisan aylarında gösterilmesi beklenen ancak Nisan ayında yeni koronavirüs hastalığı (COVID-19) salgını nedeniyle ertelenen bir sahne oyununa da ilham verdi.

Kaynaklar: Crunchyroll Expo canlı yayını, The Rising of The Shield Hero’nun İngilizce Twitter hesabı ve Japonca web sitesi

Diğer anime haberleri için tıklayabilirsiniz.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın