Keskin nişancı oyunları bir çoğumuzun epeyce dikkatini çekmiştir. Geliştiricisi ve yayımcısıyla Rebellion meydana gelen bu oyun Sniper Elite ailesinin nihai oyunudur. 27 Haziran 2014’de yayınlanan bu oyun çıkma vaktiyle dik alaka gördü ve pek çok birey aracılığıyla en güzel sniper oyunu duyuru edildi son olarak sizlerle bu oyunu yakından inceleyeceğiz.

 

SNİPER ELİTE 3 İNCELEMESİ

İlk olarak oyun konu itibari ile 2. Hayat Savaşının Afrika cephesinde geçiyor. Peki ne sebeple Afrika pek çok 2.Dünya Savaşını konu meydan oyun ve film gördük bizzat ben hiç Afrika’da geçenini görmedim. Rebellion bu konuyla alakalı beni çok mutlu ettiğini söyleyebilirim. Alışılmışın dışarısında bir mekanda geçtiğimiz bu oyunu hakikaten beğendim esasen tarih konulu oyunlar daima ilgimi çekmiştir. Oyunun Steam platformunda yapılmış olan tespitlerini okuduğumda şu stil yorumlara rastladım;

-V2’nin üzerine bir bir şey eklememiş yalnızca X-Ray.

Oyun anında sona erdi paramı istiyorum.

-Almanların Afrika’da ne işi var (bunu yazan adama ulaşamadım.)

Bu stil yorumların sizi etkilemesini istemiyorum sizlere temiz bir zihinle her şeyi anlatacağım. X-Ray olayına gelelim oyunun hakikaten en sevdiğim ve oyun anında sıkıldığımda beni bir daha oyuna bağlayan sayılabilir özelliklerden biridir hakikaten süper bir biçimde işlenen X-Ray sinematiklerini benim benzeri çok sevenler olsa da nefret edip zaman kaybı meydana geldiğini düşünenler de var ve burada imdadımıza Rebellion yetişmiş oyun ayarlarından X-Ray sinema-tiklerini (Kapat-azalt-arttır) benzeri seçenekler ile bize kolaylık sağlamış.

SNİPER ELİTE 3 İNCELEMESİ

Oyunun oynayışı V2 nin hakikaten üzerine koyup ilerlemiş benzeri duruyor oynayış ile ilgili farklı bir rahatlık imkanı sunan bu oyunun oyun çeşitliliği de epeyce arttırılmış. Loadout ekranında talep ettiğimiz silahları seçebilir ekipmanları seçebilir benzer zamandı keskin nişancı tüfeğimizi özelleştirebiliriz.

SNİPER ELİTE 3 İNCELEMESİ

Grafikler konusuna gelecek olursak oyunun istediği sisteme göre gayet üstün grafiklere sahip meydana geldiğini görüyoruz. Bu karşılaştırmayı yaparken elbette “günümüzden en az 3 ay uzak tarihte çıkmış oyunlar”ile oyunun çıktığı tarihteki “grafik tarafından gelişmiş ve öbür oyunlara farklılık atmış oyun”ile karşılaştırmalıyız ve benim gözlemlerim bu oyunun dönemine göre gayet iyi meydana geldiğini gösteriyor. Oyunda bir optimizasyon sıkıntısı bulunmamakla beraber oyun X-Ray ile güçlendirilmiş grafikleri çok hoşuma gitti.

Gelelim suni zekanın marifetlerine; suni zekayı sizlere anlatmam olanaksız bu civarı çaresiz lüzumsuz absürt bir suni zeka görmedim açıkçası oyunu en pratik değil Mod’da oynamama nazaran gayet pratik havası aldım. Suni zeka ile ilgili diğer bir bir şey söyleyebileceğimi sanmıyorum çünkü bu civarı kolayını görmedim.

Son olarak Multiplayer desteğinden bahsedeyim; MP’de çok oyuncu yok ama yinede hevesimizi almaya yetti. MP’de vefat maçı, beraber vazife tamamlama ve benzer çok mod bulunmakta ama oyunu 5000 saat oynayan insanlarla dolu vefat karşılaşmasına girerken 2 kere düşünün ??

İncelememin sonuna gelmiş bulunmaktayım kararınızı siz verin ben oyunu artısıyla eksisi ile sizlere yansıttım size de hüküm sunmak düşer rastgele bir sorununuzda ve bir sıkıntınızda bana steam’den ulaşabilirsiniz.

Grafikler konusuna gelecek olursak oyunun istediği sisteme göre gayet üstün grafikler tabi ki bu stil eskiyen “günümüzden en az 3 ay uzak tarihinde çıkmış oyunlar”grafik tarafından değerlendirirken oyunun çıktığı tarihteki en güzel “grafik tarafından gelişmiş ve öbür oyunlara farklılık atmış oyun”ile karşılaştırmalıyız. Ve benim gözlemlerim bu oyunun dönemine göre gayet iyi meydana geldiğini gösteriyor oyunda bir optimizasyon sıkıntısı bulunmamakla beraber oyun X-Ray ile güçlendirilmiş grafikleri çok hoşuma gitti.

Gelelim Suni zekanın marifetlerine suni zekayı sizlere anlatmam olanaksız bu kadar çaresiz lüzumsuz absürt bir suni zeka görmedim açıkçası oyunu hardda oynamama nazaran easy havası tattım suni zeka ile ilgili diğer bir bir şey söyleyebileceğimi sanmıyorum çünkü bu civarı pratik botlar görmedim.

Son olarak Multiplayer desteğinden bahsedeyim multide çok oyuncu yok ama yinede hevesimizi almaya yetti. Multide vefat maçı,beraber vazife tamamlama ve benzeribir çok mod bulunmakta ve oyunu 5000 saat oynayan insanlarla dolu vefat maçı girerken 2 kere düşünün ?? İncelememin sonuna gelmiş bulunmaktayım kararınızı siz verin ben oyunu artısıyla eksisi ile sizlere yansıtmaya çalıştım.

İncelememi okuduğunuz amaçlı hepinize teşekkür ediyorum, iyi günler iyi oyunlar iyi eğlenceler

Back to list

Related Posts

2 thoughts on “SNİPER ELİTE 3 İNCELEMESİ

  1. Buğra Solmaz dedi ki:

    3 seriyide bitirdim fakat belirttiğiniz gibi erken bitti ama sorun olmadı zevk verdi 🙂

  2. ebatmanweb dedi ki:

    beğendiğim ve oynadığım bir oyun grafik konusunda tam puan aldı benden Tavsiye ederim oyun severlere

Bir cevap yazın