Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır anime incelemeleriyle ilgileniyorum arada anime önerileri de yapmalıyım diye düşündüm 🙂 İlk olarak Slice of Life anime serileriyle başlamak istedim. Bu animelerin hepsini izlerken çok eğlendim. En önemlisi gerçek hayattan bayağı bir uzaklaştım. Neyse lafı uzatmayayım listeye geçiyorum 🙂

Tonari no Kaibutsu-kun

- slice of life anime önerileri! - figurex anime önerileriTür : Komedi, Romantik , Okul, Shoujo, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 13

Yayın Tarihi : 2012

Konusu: 

Shizuku Mizutani kafayı dersle bozmuş , sakin kendi hayatında , kimseyle arkadaşlık etmeyi sevmeyen buz dolabı gibi bir kızdır. Tek düşündüğü başarılı bir kariyere sahip olmaktır. Bir gün öğretmeninin ricası üzerine okul da ismi kötüye çıkmış , aslında sıra arkadaşı olan Yoshida Haru‘ya ders notları götürür. Haru için ilk kez birisi düşünceli bir şeyler yapmıştır. Bu Haru’yu çok etkiler ve artık Shizuku’yu arkadaşı olarak görür. Gerçekten garip hareketleri olan Haru başlarda korkutucu olmasına rağmen Shizuku zamanla onun ne kadar tatlı,sevimli ve içten birisi olduğunu anlamaya başlar. Animeyi izlerken bu ikiliye bayılacaksınız. Özellikle Haru‘nun deli hareketleri ve Shiziku’nun tepkileri görülmeye değer.

Acchi Kocchi (Place to Place)

Acchi kocchi wallpaper ile ilgili görsel sonucu

Tür : Komedi, Romantizm, Okul, Seinen, Slice of Life

Bölüm Sayısı:  13

Yayın Tarihi : 2012

Konusu:

Tsumiki ve Io arasındaki eşi zor görülen ilişki, diğer karakterlerin araya girip bu ikiliyi rahatsız etmelerine yol açmaktadır. Tsumiki hislerini açıkça dile getirmez, Io’nun ise bu hislerden haberi yoktur.

Barakamon

Barakamon%2b%25281%2529 - slice of life anime önerileri! - figurex anime önerileri

Tür : Komedi, Dram, Romantizm, Okul, Shoujo, Slice of Life

Bölüm Sayısı:  12

Yayın Tarihi : 2014

Konusu:

Ünlü bir kaligrafi sanatçısına yumruk attığı için küçük bir adaya gönderilen ve genç bir kaligrafi sanatçısı olan Handa Seishu’nun etrafında geçiyor. Şehir dışında hiç yaşamamış olan Handa, traktörlerle yolculuk etmeye alışmaya çalışırken; birden küçük çocuklar onun evini oyun alanı olarak kullanmaya başlarlar.

NOT: Merak edenler Barakamon Tanıtım ve İncelemesi!

Kokoro Connect

Kokoro connect - slice of life anime önerileri! - figurex anime önerileri

 

Tür : Komedi, Dram, Romantik, Okul, Slice of Life, Olağanüstü Güçler

Bölüm Sayısı:  13

Yayın Tarihi : 2012

Konusu:

Yoshifumi, Himeko, Yui, Iori ve Taichi okulda herhangi bir klübe üye olmak zorundadırlar fakat onlar bir kulübe üye olmak istemiyorlardır. Bu beşli oturur ve kendi klüplerini kurmaya karar verirler. Kültür kulübü oluştururlar ve çok iyi arkadaş olurlar. Fakat bir süre sonra işler garip bir hal almaya başlar ve hepsinin ruhu sırayla diğerlerinin bedenleriyle değişir. Başta bir günlük bir sorun olduğunu zannetseler de zamanla daha farklı olaylar yaşamaya başlarlar. Sırayla Beden Değiştirme, Fenomen, Duygu Patlaması ve Gerileme Fenomeni gibi olaylara maruz kalırlar. Anime komedi sahneleri olsun dram sahneleri olsun sizi kesinlikle tatmin edecektir. Araya serpiştirilen ecchi sahneleri fazla abartılı olmadıkları için sizi rahatsız etmiyor.

Nana

İlgili resim

Tür : Müzik, Romantizm, Shoujo, Slice of Life, Dram,

Bölüm Sayısı: 47

Yayın Tarihi : 2006

Konusu:

Nana ” Hachi” Komatsu, hercai aşk hayatını artık geride bırakıp, yepyeni bir başlangıç yapmak için büyük umutlarla Tokyo’ya yerleşmeye karar vermiştir.Nana Osaki, Rock’n Roll dünyasında büyük bir yer edinme planlarıyla diğer Nana ile aynı zamanda Tokyo’ya gitmiştir.Bambaşka yaşamları, karakterleri ve idealleri olmasına rağmen, kader bu iki genç kadının yollarını kesiştirir. Kısa sürede kendilerini seks, müzik, moda ,dedikodu ve gece hayatı partileri girdabının içerisinde birbirlerine sıkı sıkıya kenetlenmiş ve çok yakın dost olarak bulurlar..

Amaama to Inazuma

Amaama to inazuma anime ile ilgili görsel sonucu

Tür : Komedi, Slice of Life, Seinen

Bölüm Sayısı: 12

Yayın Tarihi : 2016

Konusu:

Matematik öğretmenliği yapan Kouhei Inuzuka kızı Tsumugi’yi büyütmek için yalnız bir baba olarak elinden geleni yapmaktadır. Küçüklüğünden beri yemeyi çok sevmez ve yemek yapmada kötüdür, ama hayatları öğrencilerinden biri olan, Kotori Iida ile karşılaşınca değişir ve birlikte ev yapımı maceraları başlamış olur. Bu üçü masada olduktan sonra, bu olaylar dizisin lezzetli olacağına hiç şüphe yoktur.

Ao Haru Ride

1441512943 a41b36eac05319c11fc83aed5eb1ba97 - slice of life anime önerileri! - figurex anime önerileri

Tür : Komedi, Dram, Romantik, Okul , Shoujo, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 12

Yayın Tarihi : 2014

Konusu:

Futaba orta okulda okuyan çok tatlı bir kızdır. Tatlı ve güzel olması sebebiyle erkekler tarafından oldukça ilgi görür. Fakat bu özellikleri onun diğer kızlar tarafından kıskanılmasına ve dışlanmasına sebep olur. Hayatının tek güzel yani hoşlandığı çocuk Tanaka‘dır. Fakat o da bir süre sonra belirsiz bir şekilde okuldan ayrılır. Böylece Futaba orta okulu yalnız tamamlar.

Liseye geçince kendisine farklı bir hayat kuramaya çalışan Futaba bakımsız, erkeksi hareketleri olan, kaba bi kız olmaya karar verir. Böylece lisede kendisine arkadaş bulabilecektir. Tahmin ettiği gibi olur ve arkadaş edinmeyi başarmıştır. Fakat kendisi gibi davranmayan Futaba bir gün orta okul aşkı Tanaka ile karşılaşır ve hayatını sorgulamaya başlar.

Ano Natsu de Matteru

7c450e8676f596c2c54aec23ec9ad285 - slice of life anime önerileri! - figurex anime önerileri

Tür : Komedi, Dram, Romantik, Sci-Fi, Shounen, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 12

Yayın Tarihi : 2012

Konusu:

Kaito Kirishima kamerasıyla çekim yapmayı çok sevmektedir. Her zaman ki gibi çekim yaparken aniden sebebi bilinmeyen bir patlama meydana gelir ve bilincini kaybeder. Ertasi gün kendisini odasında bulan Kaito Kirishima olayla ilgili hiç birşey hatırlamamaktadır. Daha sonra okula giden Kaito Kirishima yeni transfer öğrenci olduğunu öğrenir.  Ichika Takatsukiismindeki bu kıza yaz tatili için çekmeyi planladığı filmde yer alması için teklif de bulunur. Teklifi kabul eden  Ichika Takatsuki’nin çok tuhaf hareketleri vardır. Çok tedirgindir ve sanki bu dünyadan değil gibidir.

Sakurasou no Pet na Kanojo

Sakurasou no pet na kanojo - slice of life anime önerileri! - figurex anime önerileri

 

Tür : Komedi, Dram, Romantik, Okul, Slice of Life

Bölüm Sayısı: 24

Yayın Tarihi : 2013

Konusu:

Sorata Kanda kedileri çok sevmektedir. Fakat kaldığı yerde kedi bulundurmak yasaktır. O da kendisine kedisiyle birlikte kalacak bir yurt aramaya başlar. Sonunda okulun sorunlu öğrenciler için açtığı yurtta kalmaya kara verir. Kedisiyle yaşamak için buna katlanmak zorundadır. Sorun şu ki yurttaki tek normal kişi Sorata’dır. Daha sonra yurda Shiina adlı kızın katılmasıyla Sorata‘nın hayatı daha da renklenir. Bundan sonra yaşadığı garip yurt onun için bir ev gibi olacaktır.

Anohana

Adsfdthfg 15 - slice of life anime önerileri! - figurex anime önerileri

 

Tür : Dram, Slice of Life, Olağanüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 11

Yayın Tarihi : 2011

Konusu:

Çocukken birbirinden ayrılmayan 6 yakın arkadaşın birbirinden eğlenceli geçen günleri aralarından Menma‘nın ölmesiyle son bulur. Grubun lideri konumundaki Jinta , Menma dan hoşlanmaktadır. Bir gün diğer arkadaşlardan birisi ondan hoşlanıyor musun ? sorusunu sorunca utanır ve ters cevap verir. Bu sırada Menma olanları duyar ve kalbi kırılır. Jinta yarın özür diler gönlünü alırım diye düşünürken Menma hayatını kaybeder. Bu olay üzerine bu altı arkadaş büyük sarsıntı geçirir ve birbirinden uzaklaşırlar. Beş yıl sonra Jinta bir andaMenma‘nın hayaletiyle karşılaşır. Başlarda hayal ürünü olduğunu düşünsede zamanlaMenma‘nın eski ekibi bir araya toplama çabalarının içinde bulur kendini.

Nodame Cantabile

Nodame cantabile anime ile ilgili görsel sonucu

Tür : Dram, Slice of Life, Müzik, Komedi, Romantik, Josei

Bölüm Sayısı: 23

Yayın Tarihi : 2007

Konusu:

22 yaşındaki Shinichi Chiaki, ünlü bir piyanistin oğludur. Mükemmel bir piyanist olan Chiaki, müzik akademisinin en başarılı öğrencilerinden biridir. Küçükken Sebastiano Viera’nın yönettiği bir operayı izlemiş ve o günden beri ünlü bir orkestra şefi olmayı hayal etmiştir. Bunun için yurtdışında eğitim almak istemektedir. Ancak Chiaki, küçükken yaşadığı talihsiz bir olaydan dolayı uçaklardan çok korkmaktadır. Japonya’da hapis kalan Chiaki’nin arkadaşları amaçlarına ulaşırken o izlemek zorunda kalır. Hocası, Profesör Eto, Chiaki’ye başka bir hoca bulmasını söyler. Kız arkadaşı Saiko, kaybedenlerden nefret ettiğini söyleyerek onu terk eder.

Şansızlıklar birini takip eder. Tam rüyalarından vazgeçmeyi düşünürken 21 yaşındaki Megumi Noda ya da insanların ona taktığı adıyla Nodame ile tanışır. Daha doğrusu Nodame, Chiaki’yi apartman dairesinin önünde sarhoş olup sızmış bir şekilde bulur. Nota okumasını bile beceremeyen Nodame nağmeli olarak piyano çaldığında rakipsizdir. Başına buyruk davranışları, çocuksu tavırları ve hayatı ciddiye almamasından dolayı Chiaki sık sık Nodame’yi eleştirse de Nodame, Chiaki’ye unuttuğu bir şeyi öğretir; müzikten zevk almayı…

Kimi ni Todoke

İlgili resim

Tür : Slice of Life, Romantik, School, Shoujo

Bölüm Sayısı: 25

Yayın Tarihi : 2009

Konusu:

Kuronuma Sawako adlı liseli bir kız solgun ten rengi, uzun siyah saçları ve herkesin kendisini “garip” biri olarak görmesi ya da bir hayalet zannetmesi sonucu çevresindekiler tarafından Sadako (The Ring’den) olarak adlandırılmıştır. Aslında tek dileği arkadaş edinmek olan Sawako’nun işi, herkes kendisinden korkuyla kaçarken haliyle oldukça zordur. Ancak günün birinde popüler Kazehaya’nın, Sawako’yla konuşmasıyla bir anda genç kızın hayatındaki her şey değişecektir…

Chi’s Sweet Home

Chi’s sweet home wallpaper ile ilgili görsel sonucu

Tür : Slice of Life, Komedi

Bölüm Sayısı: 104

Yayın Tarihi : 2008

Konusu:

Chi, annesi ve kardeşleriyle dolaşırken kaybolur ve evini ararken yorgun düşer. Chi’yi parkta baygın bulan Youhei ve ailesi, O’nu alırlar ve evlerine götürürler. Ama Chi evine, annesi ve kardeşlerinin yanına dönmek istemektedir…

Koe no Katachi (A Silent Voice)

Koe no katachi anime ile ilgili görsel sonucu

Tür: Dram, Slice of Life, Okul, Shounen

Bölüm Sayısı: 1

Yayın Tarihi : 2016

Konusu:

İşitme ve konuşma engelli Nishimiya, normal bir okula girince sınıf arkadaşı Ishida’ya gün doğar. Çünkü artık istediği kadar uğraşsa da asla gıkını çıkaramayacak biri vardır. Nishimiya’ya çektirdiği bütün dertlerden sonra hayatın ters yüzü ile tanışan Ishida, yaptığı kötülüklerin farkına vararak kendine küser ve hayattan soğur. Ta ki lisede Nishimiya ile tekrar karşılaşana kadar. Nishimiya’ya kendini afettirebilecek mi? Peki ya kendini afedebilecek mi?

NOT: Merak edenler Koe no Katachi Manga ve Anime İncelemesi!

Natsume Yuujinchou

Adsfdthfg 16 - slice of life anime önerileri! - figurex anime önerileri

 

Tür :  Dram, Fantastik, Okul Hayatı, Shoujo, Slice of Life, Doğaüstü

Bölüm Sayısı: 13 + 13 + 13 + 13 + 11 + 11

Yayın Tarihi : 2009 – 2010 – 2011 – 2012 – 2016 – 2017

Konusu:

Natsume annesi ve babasını kaybettiği için akrabalarıyla yaşamaktadır. Küçüklüğünden beri ruhları görebilme yeteneği vardır ve bu yeteneği yüzünden çevresindeki kişilerce garip karşılanıp dışlanmış, yalnız kalmıştır. Büyükannesi Reiko-san da aynı şekilde ruhları görebilme yeteneğine sahipmiş ve karşılatığı ruhların isimlerini arkadaş kitabına yazıp onları kendisine bağlamıştır. Büyükannesi ile olan benzerliği yüzünden ruhlar Natsume’nin peşini bırakmayıp ondan arkadaş kitabını almaya çalışırlar. Natsume bu ruhları özgürlüklerine kavuşturmayı amaç edinir. Bu serüveninde yüksek rütbeli bir ruh olan Nyanko sensei de Natsume’yi korur..

NOT: Merak edenler Natsume Yuujinchou Manga ve Anime İncelemesi!

Usagi Drop (Bunny Drop)

Usagi drop - slice of life anime önerileri! - figurex anime önerileri

 

Tür : Dram, Slice of Life, Josei

Bölüm Sayısı: 11

Yayın Tarihi : 2011

Konusu:

30 yaşındaki Daikichi, büyükbabasının cenazesinden evine dönerken şaşırtıcı bir şey keşfeder: Büyükbabası genç sevgilisinden gayri-meşru çocuk sahibi olmuştur. Ailenin geri kalanı da aynı şekilde şok olmuş ve bu gelişme karşısında mahcup olmuşlardır. Hiçbirisi Rin Kaga ismindeki bu küçük sessiz kızla ilgilenmek istememektedir. Daikichi kızı yanına almaya karar verir. Rin’le ilgilendikçe ebeveynliğin zor olduğu kadar eğlenceli olduğunu da anlar.

Toradora!

Toradora! Anime ile ilgili görsel sonucu

Tür : Slice of Life, Okul, Romantizm, Komedi

Bölüm Sayısı: 25

Yayın Tarihi : 2008

Konusu:

Lise ikinci sınıfa başlayan Ryuuji Takasu sevimli ve sıradan bir çocuk olmasına rağmen, belalı biriymiş gibi görünen bir yüzü olduğu için çevresindekiler ondan kaçınmaktadır.

Ryuuji okulun ilk günü en yakın arkadaşı Yuusuke Kitamura ve uzun süredir hoşlandığı kız Minori Kushieda ile aynı sınıfta olduğunu görünce çok sevinir.
Ancak beklenmedik bir anda “okulun en tehlikeli ve risk seviyesi yüksek yaratığı” denen ve aynı sınıfta olduklarını kısa süre sonra öğreneceği Taiga Aisaka’ya çarpar. Ufak yapılı ama oldukça vahşi bir kız olan Taiga da kendisi gibi arkadaşları, hatta ailesi tarafından bile dışlanan biridir.

Ristorante Paradiso

Ristorante paradiso anime ile ilgili görsel sonucu

Tür : Dram, Slice of Life, Josei, Romantizm

Bölüm Sayısı: 11

Yayın Tarihi : 2009

Konusu:

Hikâye; sayfiyeden gelen Nicoletta adlı kahramanımızın Roma’daki bir restoranı ziyaret edişini anlatır. Nicoletta, ailesi o küçükken boşandığı için anne tarafındaki büyükannesi ve büyükbabası tarafından yetiştirilmiştir. Yeniden evlenmeye çalışan annesi sonunda bunu başarmasına rağmen gene de Nicoletta’yı terk etmiştir. Ve Nicoletta’nın Roma’da ziyaret etmek üzere olduğu bu restoran, annesinin yeni eşine aittir…

Clannad

Clannad anime ile ilgili görsel sonucu

Tür : Dram, Slice of Life, Komedi, Romantizm, Okul, Süper Güç

Bölüm Sayısı: 23

Yayın Tarihi : 2007

Konusu:

Küçük yaşta annesini kaybeden Tomoya, babası ile yaşamaktadır. Ancak babası, eşinin ölümünün üzerine kendisini alkol ve kumara vermiştir. Tomoya ve babasının halihazırda kötü olan ilişkileri, Tomoya ve babasının bir kavgaları esnasında babasının, Tomoya’nın kolunu yaralamasıyla daha da kötüleşir ve birbirlerinden tamamen uzaklaşırlar. Kolundaki kesik yüzünden basketbol klübünden de ayrılmak zorunda kalan Tomoya, okuldan ve arkadaşlarından da uzaklaşır. Lise son sınıfda okuyan Tomoya Okazaki, sınıf arkadaşları tarafından artık bir serseri olarak görülmektedir.

Ancak Youhei Sunohara dışında arkaşı olmayan Tomoya’nın hayatı, okulda hiç bir arkadaşı olmayan Nagisa Furukawa ile tanışması ile tamamen değişir. İlk başta Nagisa ile çok ilgilenmiyor görünse de, bir süre kendisini onunla birlikte bulur ve yavaş yavaş kalbini açmaya ve başka arkadaşlar da bulmaya başlar.

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Suzumiya haruhi no yuuutsu ile ilgili görsel sonucu

Tür : Slice of Life, Gizem, Komedi, Parodi, Okul

Bölüm Sayısı: 14

Yayın Tarihi : 2006

Konusu :

Kyon, liseye daha yeni başlayacak bir gençtir. Hayali varlıklara (uzaylılar, başka dünyadan gelen insanlar vs. vs.) olan inancını liseye başlamadan önce bırakmıştır. Ama olan olur ve daha okulun ilk günü, herkes kendini yeni sınıf arkadaşlarına tanıtırken; arkasında oturan öğrenci ayağa kalkar ve “Normal insanlarla işim olmaz. Aranızda uzaylı, başka dünyadan gelen ya da psişik güçleri olan varsa yanıma gelsin.” der. Şaka mı değil mi diye düşünen Kyon arkasına döndüğünde oldukça güzel bir kızın bunu söylediği görür. Suzumiya Haruhi; onu orta okuldan da tanıyan öğrenciler onun ne kadar garip olduğunu bildiğinden Kyon’a ondan uzak durmasını söyler ama ne mümkün! Kyon bir kere onunla konuşmaya başlamıştır. Haruhi’nin de onun yakasını bırakmaya niyeti yoktur. Nedeni de şöyledir: Haruhi, okulda bütün klüplere katılmıştır ama çok kısa bir süre sonra hepsinden çıkmıştır. Sebep? Eğlenceli değilmiş. Haruhi’ye bir konuşma esnasında, kendi klübü açması fikrini istemeyrek de olsa Kyon verir. İşte bu yüzden Kyon, artık Haruhi’nin garip klüb aktivitelerine yakından tanık olmak zorundadır.

K-On!

K-on! Ile ilgili görsel sonucu

Tür : Slice of Life, Komedi, Okul, Müzik

Bölüm Sayısı: 13

Yayın Tarihi : 2009

Konusu:

Genç ve umursamaz bir kız olan Hirasawa Yui, liseye geçmiştir ve “Hafif müzik kulübü” tanıtım posterini gördüğü gibi heyecanla hayallere dalar. Hiç düşünmeden, aceleyle kulübe katılır. Ancak Yui’nin küçük bir sorunu vardır; hiç bir enstrüman kullanmayı bilmemektedir.

Yui, açıklamak için kulüp odasına gittiğinde, diğer üyeler olan; Ritsu, Mio ve Tsumugi tarafından sıcakkanlılıkla karşılanır. Yui’nin müzik bilgisi oldukça kötü olsa da, üye sayısının yetersizliğinden dolayı kulübün dağılmaması için, onu kalmaya ikna ederler. Yui’nin hayallerini tekrardan ateşlendiren, küçük bir parça çaldıktan sonra, yeni üyelerini ve gitaristlerini ikna etmekte başarılı olurlar.

Okul ödevlerine ve bir çok aksilik yaşamasına rağmen, Yui grubun diğer üyelerinin de yardımıyla gitar öğrenmeye başlar. Okul festivali oldukça yaklaşmış ve Yui çalışmalarında sorunlar yaşamaktadır, acaba Hafif Müzik Kulübü ilk sahne deneyimleri için hazır olabilecek midir?

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

A4f7c5633e0f6defd1d339d6dfced968 - slice of life anime önerileri! - figurex anime önerileri

 

Tür : Dram, Slice of Life, Komedi, Okul, Romantizm

Bölüm Sayısı: 12

Yayın Tarihi : 2012

Konusu:

Yuuta Togashi, ortaokulda süper kahraman özentisi çocuksu hareketlerinden dolayı pek sevilmeyen ve arkadaşı olmayan biri olmuştur. Bu nedenle Yuuta, bu hareketleri bırakır ve lisede kimsenin kendisini tanımadığı farklı bir okula gider.

Yuuta ile aynı liseye giden Rikka Takanashi, ablası ile beraber Yuuta’nın oturduğu evin üst katına taşınmış ve okulda Yuuta ile aynı sınıfa düşmüştür. Rikka’nın da Yuuta gibi çocuksu hareketleri vardır, fakat O’nun aksine Rikka halen bu hareketlerine devam etmektedir.

Rikka aynı zamanda kendisinin Yuuta ile bağlantılı olduğunu düşünmektedir. Yuuta eski hayatının açığa çıkmasından çok korkar ve Rikka’yı normal bir insan olduğuna ikna etmek ister.

Mushishi

İlgili resim

Tür : Slice of Life, Macera, Gizem, Tarihi, Seinen, Süper Güç

Bölüm Sayısı: 26

Yayın Tarihi : 2005

Konusu:

Mushiler varlıkları ya da görünümleri pek çok insan tarafından bilinmeyen güzemli varlıklardır. Değişik formlarda nadir insanlar tarafından görülebilirler. Bunlardan biri olan Ginko, çeşitli yerlerde mushileri inceleyen; yeri geldiğinde insanlara ve mushilerle problemlerinde yardımcı olan gezgin bir “mushishi”dir (mushi uzmanı).

NOT: Merak edenler Mushishi Tanıtım ve İnceleme !!

Great Teacher Onizuka

Great teacher onizuka anime ile ilgili görsel sonucu

Tür : Dram, Slice of Life, Komedi, Okul, Shounen,

Bölüm Sayısı: 43

Yayın Tarihi : 1999

Konusu:

Eski bir motosiklet çetesi üyesi, Eikichi Onizuka’nın hayatında tek bir amacı vardır. “En iyi öğretmen” olmak. Zar zor girmeyi başardığı okuldan, aynı şekilde zar zor mezun olup eline diplomasını alır. İş için başvurduğu ilk okulda kötü bir tecrübe geçirir ve kendini yollara vurur. Ama bilmediği şey okulun müdürünün Onizuka’dan etkilenmiş ve onu işe almak istediğidir. Bunu haber alan Onizuka tam gaz okula geri gider ve işi alır. Ama ne yazık ki Onizuka’nın hayalini kurduğu cici öğrencilerin yerinde okulun en problemli ve öğretmenlerden nefret eden sınıfı vardır. Onizuka’nın işi bu sınıfı adam etmektir. Ne de olsa Onizuka “En iyi öğretmen” olmak için çabalamaktadır bu da bunun için iyi bir fırsattır.

NOT: Merak edenler Great Teacher Onizuka Tanıtım ve İncelemesi!

Fruits Basket

A50ab18ed90cf4ea151eb9a81a538927 - slice of life anime önerileri! - figurex anime önerileri

Tür : Dram, Slice of Life, Romantizm, Fantastik, Shoujo

Bölüm Sayısı: 26

Yayın Tarihi : 2001

 

Konusu:

Küçük yaşta babasını kaybettikten sonra annesi ile birlikte yaşayan Honda Tohru, lisede annesini de bir trafik kazası sonucu kaybeder. Her zaman güçlü olmaya, acısını bastırmaya, doğru anda doğru şeyler söylemeye ve olayları iyi yönünden görmeye çalışan Tohru’nun anne tarafından hiç akrabası yoktur ve büyükbabasına da yük olmamak için ormanda bir çadırda yaşamaya karar verir.

Ancak yaşadığı arazi Sohma’ların arazisidir: Okulun en yakışıklı ve gizemli çocuğu “Prens” Sohma Yuki ve ailesinin. Bundan haberdar olmayan Tohru, hem yarım zamanlı işe hem de okula koşuşturmaktan bitkin düştüğü sırada, O’nu yakınlarda yaşayan Sohma Shigure ile Sohma Yuki bulur. Toprak kayması sonucu çadırını da kaybeden Tohru’yu iyileştirmek için evlerine alırlar. Sonunda, pek kadın eli değmediği için çamaşır ve bulaşık yığınları arasında bulunan evlerine Tohru’yu kendileriyle birlikte yaşaması için davet ederler; karşılığında Tohru’dan tek istenilen evi çekip çevirmesidir.

Free!

İlgili resim

Tür : Slice of Life, Komedi, Spor, Okul

Bölüm Sayısı: 12

Yayın Tarihi : 2013

Konusu:

Hikaye her zaman suya dalmayı ve içinde yüzmeyi sevmiş bir çocuk olan Haruka Nanase’nin etrafında döner. İlkokuldan mezun olmadan önce, o yüzme kulübünün diğer üyeleri Makoto Tachibana, Nagisa Hazuki ve Rin Matsuoka ile birlikte bir yüzme turnuvasına katılmıştır. Zafer elde ettikten sonra, çocukların her biri kendi yollarına gitmiştir.

Zaman geçmiştir, olaysız lise hayatlarının ortasında Rin ortaya çıkar ve Haruka’ya bir maç için meydan okur, Haruka ona ezici gücünü gösterir. Böyle sona ermesini istemeyen, Haruka bir kez daha Makoto ile Nagisa’yı bir araya toplar ve Rei Ryugazaki adlı yeni üyeyi ikna edip Rin’i yenmek amacıyla Iwatobi Lise Yüzme Kulübünü oluşturur.

Udon no Kuni no Kiniro Kemari

Udon no kuni no kiniro kemari ile ilgili görsel sonucu

Tür : Slice of Life, Seinen, Fantastik

Bölüm Sayısı: 12

Yayın Tarihi : 2016

Konusu:

Souta Tawara Tokyo’da çalışan bir web tasarımcısıdır.
Memleketi Kagawa’daki ailesinin Udon dükkanını ziyaret ettiğinde,
küçük bir erkek çocukla karşılaşır. Bu karşılaşmanın hemen sonrasında çocuğun sırrını öğrenen Souta, Poco’ya bakmak için işini bırakmaya karar verir. Bu ikisinin günlük maceraları Poco’yu yavaşça sarmalarken, Kagawa’dan; “Udon Kralığı’ndan” geçerken Souta’yla birlikte kendisine yol gösterici olur.

Başka türde anime önerileri arıyorsanız, sitemizin ÖNERİLER kısmına bakmanızı tavsiye ederiz 🙂

 

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın