Anime Önerileri

Romantik Anime Önerileri !!

Arkadaşlar herkese merhabalar ,

Uzun zamandır anime haberleriyle ilgileniyorum arada anime önerileri de yapmalıyım diye düşündüm 🙂 İlk olarak romantik anime serileriyle başlamak istedim. Bu animelerin hepsini izlerken çok eğlendim. En önemlisi gerçek hayattan bayağı bir uzaklaştım.

Animeler insanın aşktan beklentilerini Himalaya dağlarına kadar çıkarttıkları için gerçek hayata şöyle gözünüzü açıp da bakasınız gelmiyor. Baştan uyarayım da sonra admin senin yüzünden demeyin. Neyse Lafı çok uzatmadan ilk listemize geçelim . İlk liste diyorum çünkü devam şeklinde yapmayı planlıyorum . Umarım izlerken sizde eğlenirsiniz. Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen .

1. Kotoura-san

 • Bölüm Sayısı : 12
 • Yayın Tarihi : Ocak 11,2013 –  Mart 29, 2013
 • Tür : Komedi, Dram, Romantik, Okul

KONUSU : 

Midorigaoka Lisesi’ne yeni transfer olan Kotoura Haruka, dışarıdan normal bir kız öğrenci gibi gözükse de aslında zihin okuyabilmektedir. Bu özelliği yüzünden sürekli insanların iki yüzlülüğüyle karşılaşmaktadır. Bu da onu hayattan soğutmuş ve kalbini insanlara kapattırmıştır. Fakat yeni transfer olduğu okulda sıra arkadaşı Manabe Yoshihisa ile karşılaşmasıyla hayatı tamamen değişir. Manabe Yoshihisa sapık, azıcık kafadan tahtaları eksik ki bunu kafasında kurguladığı fantazilerden anlayacaksınız ama herkesi olduğu gibi kabul eden samimi bir lise öğrencisidir. Animelerde ki sapık karakterleri genelde severiz. Manabe’yi çok seveceğinizden eminim. Animeyi izlerken tatlığı beni bayağı güldürmüştü. Bu sevimli ikilinin okul maceralarını anlatan romantik,komedi tarzında komik bir anime

2. Tonari no Kaibutsu-kun

 • Bölüm Sayısı: 13
 • Yayın Tarihi : Ekim 2, 2012 – Aralık 25, 2012
 • Tür : Komedi, Romantik , Okul, Shoujo, Slice of Life

KONUSU : 

Shizuku Mizutani kafayı dersle bozmuş , sakin kendi hayatında , kimseyle arkadaşlık etmeyi sevmeyen buz dolabı gibi bir kızdır. Tek düşündüğü başarılı bir kariyere sahip olmaktır. Bir gün öğretmeninin ricası üzerine okul da ismi kötüye çıkmış , aslında sıra arkadaşı olan Yoshida Haru‘ya ders notları götürür. Haru için ilk kez birisi düşünceli bir şeyler yapmıştır. Bu Haru’yu çok etkiler ve artık Shizuku’yu arkadaşı olarak görür. Gerçekten garip hareketleri olan Haru başlarda korkutucu olmasına rağmen Shizuku zamanla onun ne kadar tatlı,sevimli ve içten birisi olduğunu anlamaya başlar. Animeyi izlerken bu ikiliye bayılacaksınız. Özellikle Haru‘nun deli hareketleri ve Shiziku’nun tepkileri görülmeye değer. 

3. Nisekoi 

 • Bölüm Sayısı : 20
 • Yayınlanma Tarihi : Ocak 11, 2014 – Mayıs 24, 2014
 • Tür: Komedi, Harem, Romantik, Okul, Shounen

KONUSU :

Raku Ichigo ve çocukluk arkadaşı birbirlerine bir söz verirler. Birinin elinde kolye şeklinde bir kilit diğerinde de anahtar vardır. Raku kim olduğunu net olarak hatırlayamasa da çocukluk arkadaşı onun ilk aşkıdır. Hala daha onu beklemektedir. Büyümüş liseye giden genç bir delikanlı olmuştur. Yanlız Raku’nun ailesi Yakuza olduğu için , bunu herkesten saklayıp sıradan bir lise öğrencisi gibi yaşamak istemektedir. Bir gün okula Kirisaki Chitoge adında güzel bir kız transfer olur. Bir gün ünlü bir gangster ailenin kızı olan bu kız ile kendini sevgili olmaya zorlanmış şekilde bulur. İşin garip tarafı Chitoge‘de aynı hikayeye sahiptir. Kedi köpek gibi  hiç anlaşamayan bu ikilinin içine aynı hikayeye sahip olan başka kızlarda girince olaylar bayağı komik hale giriyor. İzlerken kaç kıza söz verdin seni alçak diye içimden geçirdiğim ve çok eğlendiğim bir anime 🙂 

4. Kokoro Connect

 • Bölüm Sayısı : 13
 • Yayınlanma Tarihi :Temmuz 8, 2012 – Eylül 30, 2012
 • Tür : Komedi, Dram, Romantik, Okul, Slice of Life, Olağanüstü Güçle

KONUSU : 

Yoshifumi, Himeko, Yui, Iori ve Taichi okulda herhangi bir kulübe üye olmak zorundadırlar fakat onlar bir kulübe üye olmak istemiyorlardır. Bu beşli oturur ve kendi kulüplerini kurmaya karar verirler. Kültür kulübü oluştururlar ve çok iyi arkadaş olurlar. Fakat bir süre sonra işler garip bir hal almaya başlar ve hepsinin ruhu sırayla diğerlerinin bedenleriyle değişir. Başta bir günlük bir sorun olduğunu zannetseler de zamanla daha farklı olaylar yaşamaya başlarlar. Sırayla Beden Değiştirme, Fenomen, Duygu Patlaması ve Gerileme Fenomeni gibi olaylara maruz kalırlar. Anime komedi sahneleri olsun dram sahneleri olsun sizi kesinlikle tatmin edecektir. Araya serpiştirilen ecchi sahneleri fazla abartılı olmadıkları için sizi rahatsız etmiyor. Ben eğlenerek ve gülerek izledim. Umarim sizde beğenirsiniz. 

5. Ao Haru Ride

 • Bölüm Sayısı : 12
 • Yayınlanma Tarihi :Jul 8, 2014 to Sep 23, 2014
 • Tür : Komedi, Dram, Romantik, Okul , Shoujo, Slice of Life

KONUSU : 

Futaba orta okulda okuyan çok tatlı bir kızdır. Tatlı ve güzel olması sebebiyle erkekler tarafından oldukça ilgi görür. Fakat bu özellikleri onun diğer kızlar tarafından kıskanılmasına ve dışlanmasına sebep olur. Hayatının tek güzel yani hoşlandığı çocuk Tanaka‘dır. Fakat o da bir süre sonra belirsiz bir şekilde okuldan ayrılır. Böylece Futaba orta okulu yalnız tamamlar.

Liseye geçince kendisine farklı bir hayat kuramaya çalışan Futaba bakımsız, erkeksi hareketleri olan, kaba bi kız olmaya karar verir. Böylece lisede kendisine arkadaş bulabilecektir. Tahmin ettiği gibi olur ve arkadaş edinmeyi başarmıştır. Fakat kendisi gibi davranmayan Futaba bir gün orta okul aşkı Tanaka ile karşılaşır ve hayatını sorgulamaya başlar.

6. Kaichou wa Maid-sama!

 • Bölüm Sayısı : 26
 • Yayınlanma :Nisan 2, 2010 – Eylül 24, 2010
 • Tür : Komedi, Romantik , Okul, Shoujo

KONUSU :

Misaki babasının ona yaşattığı acı olaylardan dolayı erkeklerden nefret etmektedir. Derslerinde, sporda ,arkadaşlık kurma konusunda çok çalışır ve çok başarılı olur. Hatta bu başarısı onu eskiden erkek lisesi olan şimdi ise karma eğitim veren okulunda öğrenci konseyi başkanı konumuna gelmesine yetmiştir. Okulda sevdiği biricik kız öğrencilerden çok az vardır ve en büyük amacı liseyi adam edip kız öğrenci sayısını artırmaktır. Usui ise okuldaki kızların hayran olduğu yakışıklı ,karizmatik okulun popluler çocuğudur. Hem kızlar hem erkekler tarafından hayranlık duyulur. Misaki‘nin bir sırrı vardır. Fakir olduğu için ailesine destek olmak zorundadır. Bu sebeple bir Maid – Cafe de çalışmaktadır. Erkek düşmanı Misaki‘nin erkeklere hizmet eden bir Cafe de çalıştığını Usui öğrenirse ne olur ?

7. Tasogare Otome x Amnesia

 • Bölüm Sayısı : 12
 • Yayınlanma Tarihi :Nisan 9, 2012 – Haziran  25, 2012
 • Tür : Korku, Gizem, Romantik, Okul, Shounen, Olağanüstü Güçler 

KONUSU : 

Seikyou Özel Okulu kendisini sürekli geliştiren prestijli bir okuldur. Zaman geçtikçe daha yeni binalar ve teknolojiler kullanan bu okulun eski binaları artık kimse tarafından önemsenmemektedir. Terk edilen eski binalar hakkında hayalet efsanelerinin başlaması çok uzun sürmez tabi. Orta okul birinci sınıf öğrencisi Teiichi Niiya bir gün eski binaları merak eder ve bir göz atmaya karar verir. Labirente giren Teiichi Niiya‘nın kaybolması uzun sürmez. Okulun karanlık koridorlarında ilerleyen Teiichi Niiya kendisini hayalet olarak tanıtan Yuuko Kanoe isimli güzel bir kızla karşılaşır. Fakat bu kız nasıl öldüğünü, kim olduğunu, bir zamanlar ne yapmak istediğini vs. hatırlamamaktadır. Kahraman öğrencimiz  Teiichi Niiya bu hayalet kızcağıza yardım etmek ister ve okulda Paranormal Olayları Araştırma Kulübü kurar. 

8. Ano Natsu de Matteru

 • Bölüm Sayısı : 12
 • Yayınlanma Tarihi :Ocak 10, 2012 – Mart 27, 2012
 • Tür : Komedi, Dram, Romantik, Sci-Fi, Shounen, Slice of Life

KONUSU :

Kaito Kirishima kamerasıyla çekim yapmayı çok sevmektedir. Her zaman ki gibi çekim yaparken aniden sebebi bilinmeyen bir patlama meydana gelir ve bilincini kaybeder. Ertasi gün kendisini odasında bulan Kaito Kirishima olayla ilgili hiç birşey hatırlamamaktadır. Daha sonra okula giden Kaito Kirishima yeni transfer öğrenci olduğunu öğrenir.  Ichika Takatsuki ismindeki bu kıza yaz tatili için çekmeyi planladığı filmde yer alması için teklif de bulunur. Teklifi kabul eden  Ichika Takatsuki’nin çok tuhaf hareketleri vardır. Çok tedirgindir ve sanki bu dünyadan değil gibidir.

9. Sakurasou no Pet na Kanojo

 • Bölüm Sayısı : 24
 • Yayınlanma Tarihi : Ekim 9, 2012 – Mart 26, 2013
 • Tür : Komedi, Dram, Romantik, Okul, Slice of Life

KONUSU : 

Sorata Kanda kedileri çok sevmektedir. Fakat kaldığı yerde kedi bulundurmak yasaktır. O da kendisine kedisiyle birlikte kalacak bir yurt aramaya başlar. Sonunda okulun sorunlu öğrenciler için açtığı yurtta kalmaya kara verir. Kedisiyle yaşamak için buna katlanmak zorundadır. Sorun şu ki yurttaki tek normal kişi Sorata’dır. Daha sonra yurda Shiina adlı kızın katılmasıyla Sorata‘nın hayatı daha da renklenir. Bundan sonra yaşadığı garip yurt onun için bir ev gibi olacaktır.

10. Say I Love You

 • Bölüm Sayısı : 13
 • Yayınlanma Tarihi :Ekim 7, 2012 – Aralık 30, 2012
 • Tür :Romantik, Okul, Shoujo

KONUSU : 

Tachibana Mei küçük bir çocukken arkadaşları tarafından ihanete uğrar ve insanlara güvenini kaybeder. Lisede yine arkadaş edinmez ve sürekli yalnızdır. Birgün eteğinin altına bakmaya çalışan bir çocuğa tekme atamak isterken yanlışlıkla başka birine tekme atar. Tekme attığı çocuk okulun yakışıklı , populeritesi yüksek öğrencisi Yamato Kurosawa‘dır. Yamato, Mei‘ye tekmesiyle birlikte aşık olur. Yamato ile birlikte olmaya başladıktan sonra Mei yalnız dünyasını yavaş yavaş terk eder. Bu ikilinin romantik hikayesi içinizi ısıtacak türde. 

 11 – Myself; Yourself

 • Bölüm Sayısı : 13
 • Yayınlanma Tarihi :Ekim  3, 2007  – Aralık  26, 2007
 • Tür :Dram, Romantik, OkuL

KONUSU : 

Hidaka Sana babasının mesleği yüzünden doğup büyüdüğü kasabadan Tokyo’ya taşınmıştır. Çocukluk arkadaşlarını bir türlü unutamayan Hidaka yaşın ilerleyince kasabasına dönmeye karar verir. Fakat kasaba çok değişmiştir. Yollar,evler kısacası her şey çok farklıdır. Zaman binaları olduğu gibi çocukluk arkadaşlarını da değiştirmiştir. Küçükken çok sevdiği neşeli arkadaşı  Yatsushiro Nanaka artık içine kapanık ve kasvetli birisi olmuştur.

Müzikleriye ve küçük romantik hikayesiyle keyif verici duygusal bir anime olduğunu söyleyebilirim. 

12.  Anohana

 • Bölüm Sayısı : 11
 • Yayınlanma Tarihi :Nisan  15, 2011 – Haziran  24, 2011
 • Tür :Dram, Slice of Life, Olağanüstü Güçler 

KONUSU : 

Çocukken birbirinden ayrılmayan 6 yakın arkadaşın birbirinden eğlenceli geçen günleri aralarından Menma‘nın ölmesiyle son bulur. Grubun lideri konumundaki Jinta , Menma dan hoşlanmaktadır. Bir gün diğer arkadaşlardan birisi ondan hoşlanıyor musun ? sorusunu sorunca utanır ve ters cevap verir. Bu sırada Menma olanları duyar ve kalbi kırılır. Jinta yarın özür diler gönlünü alırım diye düşünürken Menma hayatını kaybeder. Bu olay üzerine bu altı arkadaş büyük sarsıntı geçirir ve birbirinden uzaklaşırlar. Beş yıl sonra Jinta bir anda Menma‘nın hayaletiyle karşılaşır. Başlarda hayal ürünü olduğunu düşünsede zamanla Menma‘nın eski ekibi bir araya toplama çabalarının içinde bulur kendini.

13. Golden Time 

 • Bölüm Sayısı : 24
 • Yayınlanma Tarihi :Ekim  4, 2013 – Mart 28, 2014
 • Tür : Komedi, Romantik, Seinen

KONUSU : 

Lise son sınıfta geçirdiği bir kaza sonucu hafızasını kaybeden Tada Banri, üniversitede Hukuk okumak için Tokyo‘ya gelir. İlk gün okula geç kalan Banri, açılışa yetişmek için koştururken yolda Mitsuo ile karşılaşır ve arkadaş olur. Fakat aynı zamanda Mitsuo‘nun takıntılı takipçisi Kaga Kouko ile de tanışmak zorunda kalır. Kaga Kouko elinde kocaman bir gül buketiyle onlara doğru yürür ve buketi Mitsuo‘nun başına geçirir. Sevimli hikayemiz burada başlıyor. Daha sonra Tada Banri ve Kaga Kouko romantik hikayesini izleyeceğiniz anime sıradan romantik – komedi animelerden daha farklı diyebiliriz. 

14. ef: A Tale of Melodies

 • Bölüm Sayısı : 12
 • Yayınlanma Tarihi :Ekim 7, 2008 – Aralık 23, 2008
 • Tür : Dram, Gizem, Romantik, Olağanüstü Güçler 

KONUSU : 

Anime birbirine eş zamanlı ilerleyen iki paralel dünyadan oluşmaktadır. Manga çizmeyi seven bir öğrenci olan  Hirono Hiro arkadaşının partisine gitmek için yola düşer. Yolda garip bir kilise de garip bir kızla tanışır. Bisikletini çaldıran  Hirono Hiro partiyi kaçırır ve tanıştığı kızla arkadaş olur. Bundan sonrası birini beklediğini söyleyen bu garip kız ve  Hirono Hiro arasında ki aşkı konu alır. 

İkinci hikaye ise Aso Renji eski ve terkedilmiş bir istasyonda gözü bantlı bir kız ile karşılaşır. Daha sonra tekrar buluşmak üzere ayrılırlar. Kariyer planları yaptığı bu dönemde Aso Renji yakın arkadaşlarından biri olan ve kilise de duran Himura‘ya danışmak için kilisye gider. Fakat Himura sadece birini beklediğini söylemektedir. Daha sonra istasyondaki kızı hatırlar ve tekrar istasyona döner. Fakat aynı kız Renji‘yi hatırlamıyordur. 

15. Your Lie in April

 • Bölüm Sayısı : 22
 • Yayınlanma Tarihi :Ekim 10, 2014 – Mart 20, 2015
 • Tür :Dram, Muzik, Romantik, Okul, Shounen

KONUSU : 

14 yaşındaki Kousei Arima piyano dahisidir. Fakat küçükken annesi yüzünden geçirdiği travmalar sonrasında artık piyano çalamamaktadır. Piyanonun başına geçtiği zaman bir müddet sonra müziği duyamamaktadır. Günler artık Arima için sıkıcı olmaya başlamıştır. Ta ki kiraz çiçeklerinin altında keman çalan güzel bir kızla tanışana kadar . Arima‘nın en yakın arkadaşına aşık olan bu kız onun hayatını tamamen değiştirecektir.

Anime hakkında söylemek istediğim böyle kaliteli yapımların gerçekten nadir yayınlanması. Duygusal kurgusu, romantizm ve dram ancak bu kadar güzel işlenebilirdi bir animede. Ayrıca animeyi izlerken dinleyeceğiniz müzik resitalinden bahsetmiyorum bile ..

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

12 thoughts on “Romantik Anime Önerileri !!

 1. erol dedi ki:

  Aralarından nisekoi çok güzel golden time çok güzel kaichou wa maid sama da süper : )))
  Bunlar zaten en sevdiğim romantik animeler 😀

  1. aleyna öykü dedi ki:

   hey hey etto.. bana romantik anime önerirmisin :3

   1. erol dedi ki:

    Aklıma gelmiyor…
    Dur 1 2 tane söyleyeyim…
    DanMachi,
    Yahari ore no seishun love come wa machigatteiru,
    swort art online,
    to love ru,
    high school dxd,
    Sto no hanayome…
    En iyilerini söyleyemedim ama bunlar romantik…
    Aklımda çok iyiler varda isimlerini hatırlayamıyorum

    1. aleyna öykü dedi ki:

     tmm önemli değil arigatto ^^

 2. QWERTY PC dedi ki:

  Say I Love youya çok benzeyen bir anime önerebilir misiniz

  1. Tsunade dedi ki:

   Bu iki listemize bir göz atın 🙂

 3. Efective dedi ki:

  Tasogare otome x amnesia nın openingi çok güzeldi ya

  1. KawaiiChawn dedi ki:

   Tasogare Otome x Amnesia- Requiem ^^ <3

 4. 4everOtaku dedi ki:

  Your Lie in April romantizm için izlenmez dram veya müzik için izlenebilir aksi takdirde asla tatmin etmez.Onun dışında Lovely Complex, Itazura Na Kiss ve Soredemo Seka Wa Utsukushi animeleri de listede olmalıydı…

Bir cevap yazın