Polisiye Anime Önerileri ile bir kez daha herkese merhabalar,

Uzun zamandır siteye vakit ayıramıyorum farkındayım ama inanın öyle göze gelir, yayınlanacak bir hareketlilikte yok etrafta. Haberler olsun , içerikler olsun yaz sezonu olduğundan mıdır bilmem oldukça sessiz ortalık 😀 Bende ne yapayım derken uzun zamandır aklımda olan ama bir türlü fırsat bulamadığım polisiye anime önerileri yazımı yazayım dedim. Benim gibi aksiyon ve zeka oyunları seven, detektiflik senaryolu animelere bayılanlar için güzel bir alternatif olabilir polisiye anime önerileri yazısı. Hazır yaz tatili de gelmişken güneye gidecek parası olmayanlar ne ile vakit geçirecek 😀 Tüm serileri polis içerikli seçmedim. Araya detektiflik senaryosuna sahip animelerde serpiştirdiğimi eklemeden geçmeyeyim:)  Lafı fazla uzatmıyor ve polisiye anime önerileri yazıma geçiyorum.

Monster

Guillermo del toro developpe une adaptation du manga monster pour hbo - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Seinen, Polisiye, Dram, Gizem

Yayın Tarihi : 2004

Konusu :

Son zamanlarda hastane müdürünün kızıyla nişanlanan seçkin bir beyin cerrahı olan Dr. Kenzou Tenma, hastane hiyerarşisinde yükseklere tırmanmaya başlamıştır. Ta ki o geceye kadar… Görünüşte küçük bir olay Dr. Tenma’nın hayatını sonsuza dek değiştirecektir. Fakir olan hastalarından birine ameliyat yapmaya hazırlanırken, hastane müdüründen VIP bir hasta geldiğini öğrenir ve hastaları değiştirmesi istenir. Bunun üzerine hastaları değiştirir ve VIP hastası kurtulurken , fakir olan hasta hayatını kaybeder. Hastane müdürü ve nişanlısı tarafından alkışkanırken , bir yandan da vicdan azabı onu öldürmektedir.

Bir müddet sonra benzer bir senaryo ile karşı karşıya kalan Dr. Tenma vicdanının sesini dinlemeye karar verir ve kasabanın belediye başkanı yerine küçük bir oğlan çocuğu olan Johan Liebert’i ameliyat etmeyi seçer. Ne yazık ki, bu seçim Dr. Tenma için ciddi sonuçlara yol açar; sosyal statüsünü bu tercihinden dolayı kaybeder. O gece bir yönetmen ve iki yönetici öldürülür. Dr. Tenma cinayet zanlısı olarak tutuklanır. Fakat yeterince delil bulunamayınca serbest bırakılır.

9 yıl sonra o gece ameliyat ettiği çocuğun seri katil olduğu ortaya çıkar. Dr. Tenma 9 yıl önce yaptığı seçimin sonuçlarını temizlemek için Johan Liebert adında ki çocuğun peşine düşecektir. Deha olan bir seri katil ve geçmişteki seçimi için vicdan azabı duyan bir doktorun heyecan dolu kovalama hikayesini izleyeceksiniz.

Psycho-Pass

- polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Seinen, Polisiye, Bilim Kurgu, Dram

Yayın Tarihi : 2012

Konusu :

Adalet ve ceza sistemi tamamen değişmiştir. Japonya, 22. yüzyılda, her vatandaşın tehdit seviyesini Psycho-Pass olarak bilinen geliştirilmiş bir suç ölçer cihazla ölçerek suçu önceden önleyen Sibir Sistem adında bir sistem geliştirmiştir. Müfettişler, en ufak bir  suç potansiyeli barındıran herkesi ölümcül bir güçle boyun eğdirerek kanuna uymaya zorlamaktadır. Lakin Müfettişler, üstekilerin kirli işlerini yürütme karşılığında göreceli özgürlük tanıyan suç ortakları haline gelmiştir.

Bu dünyaya adım atan ve adaleti korumak konusunda dürüst bir arzusu olan genç bir kadın olan Akane Tsunemori kıdemli Müfettiş Shinya Kougami ile birlikte çalışırken, Sibyl System’ın kararlarının, diğer Müfettişleri’nin varsaydığı kadar mükemmel olmadığını öğrenir. Akane, bildiği her şey ve gerçekte ne olduğu arasında sıkışıp kalmıştır. Yozlaşmış sistemin değişmesi için adalet savaşı vermek zorunda kalacaktır.

Death Note

Maxresdefault 2 - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Shounen, Polisye, Gizem, Fantastik

Yayın Tarihi : 2006

Konusu :

Ölüm meleği olarak bilinen Shinigami, kurbanlarının yüzünü görmeleri ve kurbanlarının isimlerini Death Note adlı bir not defterine yazmaları koşuluyla her insanı öldürebilir. Bir gün, Shinigami yaşam tarzından sıkılan ve bir insanın bir Death Note’u nasıl kullanacağını görmekle ilgilenen Ryuk, bir tanesini insan dünyasına düşürür.

Lise öğrencisi ve bir deha olan Light Yagami, Death Note’u bulur. Kendi dünyasından oldukça sıkılan Yagami, bir suçlunun adını yazarak defteri denemeye kalkar. Suçlu, Death Note’ndaki deneyinden hemen sonra öldüğünde, Yagami çok şaşırır ve ellerine düşen gücün ne kadar yıkıcı olabileceğini hemen anlar.

Bu ilahi kabiliyetle Yagami, suçun olmadığı ve insanların ona bir tanrı olarak ibadet ettiği yeni bir dünya inşa etmek için tüm suçluları öldürmeye karar verir. Ancak polis, seri katilin suçluları hedef aldığını çabucak keşfeder ve sonuç olarak suçluyu yakalamaya çalışır. Bunu yapmak için, Japon araştırmacılar dünyadaki en iyi dedektifin yardımına güvenir: sadece L adıyla bilinen genç ve eksantrik bir adam.

Detective Conan

2019 02 22 13 35 52 nvidia geforce overlay - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Shounen, Polisiye, Gizem

Yayın Tarihi :1996

Konusu :

Dedektiflik çalışmalarında hayret verici bir lise öğrencisi olan Shinichi Kudou, birkaç zorlu vakayı çözdüğü için ünlü olmaya başlamıştır. Bir gün, Shinichi iki şüpheli kişiyi tanıdığında ve onları takip etmeye karar verdiğinde, yanlışlıkla rahatsız edici bir yasa dışı faaliyete tanık olur. Maalesef, eylemde yakalanır. Bu yüzden suçlular onu, suç örgütleri tarafından formüle edilmiş deneysel bir ilaçla dozlayarak ölüme terk eder. Bununla birlikte Shinichi gözlerini açtığında kendisini 7 yaşında bir çocuğun bedenine hapsolmuş olarak bulur.

Özgün zekasını mükemmel bir şekilde koruyarak, gerçek kimliğini, çocukluk arkadaşı Ran Mouri ve babası, özel dedektif Kogorou Mouri de dahil olmak üzere herkesten gizler. Bu amaçla, gizemli yazarlar Arthur Conan Doyle ve Ranpo Edogawa’dan ilham alan Conan Edogawa’nın takma ismini üstlenir.

Detektif Conan, Conan olarak, üst düzey Mouri’nin davalarını, istisnai olarak uyumayan yetenekleriyle sahnelerin arkasından gizlice çözmeye başlarken, bir gün uyuşturucunun etkilerini tersine çevirmeyi umarak, mevcut durumundan sorumlu organizasyonu gizlice soruşturmaya başlar.

Ghost In The Shell

26ghostshell1 facebookjumbo v3 - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Seinen, Polisiye, Psikolojik, Dram, Bilim Kurgu

Yayın Tarihi :1995

Konusu :

2029 yılında, Sibernetikteki gelişmeler insanların hemen hemen tüm vücut kısımlarını ve organlarını robotiklerle değiştirmelerini sağlar. Bu protezler sayesinde zayıflar güçlenir ve ölüme yeni bir hayat verilir. Çok çeşitli AI, cyborgs ve değiştirilmemiş insanlar ekibi olan Hong Kong’dan ilham alan kurgusal bir ortam olan Niihama Şehrinin Kamu Güvenliği Bölüm 9, yolsuzluk ve terör olaylarını araştırmak zorundadır. Binbaşı Motoko Kusanagi, çocukluk kazası nedeniyle tam vücut protezine sahiptir. Batou ve bilgi uzmanı Ishikawa komutasındaki ikinci görevine önemli bir görev verilir: Sadece “The Puppetmaster” olarak bilinen hacker’ı araştırmak. Ancak Motoko ve ekibi keşfettiği gibi, işler asla bu kadar basit değildir.

Boku dake ga Inai Machi

Erasedfeature - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Seinen, Polisiye, Gizem

Yayın Tarihi : 2016

Konusu :

Bir trajedi gerçekleşmek üzereyken Satoru Fujinuma, kaza gerçekleşmeden birkaç dakika önceye zamanda kendisini geri yollar. 29 yaşındaki bağımsız manga sanatçısı, birçok can kurtarmak için “Revival” olarak adlandırdığı bu güçlü ama gizemli fenomenden faydalanır.

Bununla birlikte, yanlış bir şekilde kendisine yakın birini öldürmekle suçlandığında, Satoru bir kez daha geçmişe geri gönderilir ancak bu kez geçmişte 18 yıl öncesine, 1988’e. Yakında, cinayetin çocukken meydana gelen sınıf arkadaşlarından biri olan yalnız ve gizemli Kayo Hinazuki’nin kaçırılması ve öldürülmesiyle bağlantılı olabileceğini fark eder. Bu işleri düzeltmek için son şansı olabilir.

Boku dake ga Inai Machi, 18 yıl önce gerçekte nelerin geçtiğini ortaya çıkarmak ve günümüzde önemsediklerini korurken sınıf arkadaşının ölümünü engelleme görevinde Satoru’yu takip ediyor.

Hyouka

Hyouka 009 e1473104040980 - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Gizem, Günlük Yaşam

Yayın Tarihi : 2012

Konusu :

Enerji tasarrufunu gerçekten seven, tembel lise öğrencisi Houtarou Oreki, kız kardeşinin emriyle Klasikler Kulübü’ne kayıt yaptığında, özellikle de kulübün tarihinin gerçekte ne kadar köklü olduğunu fark ettiğinde pazarlık ettiğinden fazlasını karşılaşır. Dikkat çekici bir şekilde Oreki, kulüp odasını çevreleyen 45 yaşındaki gizemle ilgili bir soruşturmaya sürüklenir.

Kulüp üyeleriyle birlikte, sert fakat iyi huylu Mayaka Ibara ve her zaman meraklı olan Eru Chitanda’nın bilgili Satoshi Fukube eşliğinde Oreki, yalnızca gömülü gerçeği bulmak için yıllar önce yaratılan eserlerin tozunun altında, diğer küçük yan kasalarda da mücadele etmelidir.

Lupin III

As20190403003295 comm - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Seinen, Aksiyon, Macera

Yayın Tarihi: 1971

Konusu :

Arsène Lupin III, dünyaca ünlü hırsız Arsène Lupin’in torunudur ve büyükbabasının anısına yüksek profilli bir hırsız olarak yaşamaktadır. Rezilliği nedeniyle Lupin III, rakip suçluların yanı sıra ICPO’nun ısrarcı Müfettişi Zenigata’nın da dikkatini çekiyor. Lupin III’ün suç yaşam tarzı aşk hayatına bile girer. Lupin III dünyasındaki ana kadın, Lupin III’ün asla söyleyemediği femme fatale Fujiko Mine’dir. Lupin’i ve silahlı ortağı Daisuke Jigen’i dünyaya - veya en azından değerli parçalara sahip olma arayışlarında izleyin!

Bungou Stray Dogs

Screenshot 2 - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Seinen, Gizem, Macera

Yayın Tarihi :2016

Konusu :

Atsushi Nakajima’nın yetimhanesi, günlerdir sadece onun farkında olduğu görünen mistik bir kaplan tarafından rahatsız edilir. Garip olayların gerisinde kaldığından şüphelenilen 18 yaşındaki çocuk, aniden yetimhaneden atılır ve aç, evsiz ve şehirde dolaşmaya başlar.

Bir nehir kıyısına açlık çeken Atsushi, Osamu Dazai adındaki eksantrik bir adamı boğulmaktan kurtarır. Kaprisli, intihar meraklısı ve doğaüstü bir dedektif olan Dazai, çocuğu terörize eden aynı kaplanı araştırıyordur. Dazai’nin ortağı Doppo Kunikida ile birlikte, gizemi çözerler ancak çözümü Atsushi’yi dar bir noktada bırakır. Çeşitli garip olaylar yaşanırken, Atsushi, çok sayıda esrarengiz meslektaşının yanı sıra, polisin üstesinden gelemediği olağandışı davaları alarak doğaüstü araştırmacı firmalarına katılmaya zorlanmaktadır.

Mousou Dairinin

- polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Gizem, Psikolojik, Dram

Yayın Tarihi :2004

Konusu :

Ünlü Shounen Bat (Lil ‘Slugger) Musashino Şehri sakinlerini korkutuyordur. Patenleri üzerinde uçup altın bir beysbol sopasıyla insanlara saldırıyordur. Saldırgan yakalamak neredeyse imkansızdır. İlk kurbanı, tanınmış ama çekingen karakter tasarımcısı Tsukiko Sagi’nin saldırıları düzenlediğinden şüpheleniliyordur. Sadece antropomorfik pembe dolma hayvanı olan Maromi’ye inanan Tsukiko, Shounen Bat’ın kurbanlarından sadece biri.

Shounen Bat kasabadaki amansız saldırılarına devam ederken dedektifler Keiichi Ikari ve Mitsuhiro Maniwa saldırganın kimliğini araştırmaya başlar. Bununla birlikte, gittikçe daha fazla insan ünlü altın yarasaya kurban gitmekte ve saldırganın haberi kasaba etrafında dolaşmaya başlamaktadır. Paranoya hem yetişkinler hem de çocuklar arasında yayılan ürpertici söylentiler olarak ortaya çıkmaya başlar.

İki dedektif Shounen Bat’ın arkasındaki gerçeği çözebilecek mi yoksa paranoya ilk önce onlara ulaşacak mı?

B: The Beginning

B42a1a8e 5e25 4fbc 81b2 0e29b719f38e - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Aksiyon, Gizem, Psikolojik

Yayın Tarihi :2018

Konusu :

İleri teknoloji ile güçlendirilmiş bir dünyada, suç ve eylem Cremona takımadaları ülkesinde ortaya çıktı. Koku, kahraman olan. Keith, kraliyet polis teşkilatının efsanevi araştırmacısı RIS. Gizemli bir suç örgütü. Seri katil, Katil B ve yönetmen Kazuto Nakazawa ve Prodüksiyon I.G’nin bu gerginlik dramında belirttiği gibi müstahkem kentte çok çeşitli karakterler yarışıyor.

ACCA: 13-ku Kansatsu-ka

Acca 13 featured - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Seinen, Fantezi, Gizem

Yayın Tarihi : 2017

Konusu :

ACCA – ülke vatandaşlarına kamu hizmeti sunan Dowa krallığının bir ulusal organı – isyan sırasında Dowa kralı ile ülkenin 13 ülkesi arasındaki barış anlaşmasının bir parçası olarak kuruldu. Yüz yıl sonra, Dowa, ACCA sistemine bağlı olarak, daha önce görülmemiş bir barış döneminde. Ancak bir darbenin söylentileri yüzeye çıkar. ACCA denetim departmanının ikinci komutanı Jean Otus, 13 eyalet şubesinin de denetlenmesiyle suçlanıyor. Denetimini yaparken neler keşfedecek?

Etkileyici ve gizemli ACCA: 13-ku Kansatsu-ka, darbenin gerçeği yavaş yavaş ortaya çıktıkça karakterleri arasındaki karmaşık bağlantıları olan çeşitli kültür ve yaşam dünyalarını ortaya çıkaran politik temalı bir gizemdir.

Gyakuten Saiban: Sono “Shinjitsu”, Igi Ari!

Ace attorney - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Komedi, Gizem

Yayın Tarihi :2016

Konusu :

Çocukluğundan beri, Ryuuichi Naruhodou’nun hayali, kimsenin istemeyeceği masumları koruyan bir savunma avukatı olmaktı. Ancak, çaylak avukatı nihayet akıl hocası Chihiro Ayasato’nun gözetiminde ilk davasını aldığında, mahkeme salonunun bir savaş alanı olduğunu fark eder. Bu hızlı denemelerde Ryuuichi, müvekkillerinin masumiyetini kanıtlamak için işlenen suçların gerçeğini ortaya çıkarmak için kutunun dışında düşünmeye zorluyor.

Gyakuten Saiban: Sono “Shinjitsu”, Igi Ari! Ryuuichi’yi, karşılaştıkları suçlamalardan hatalı şekilde suçlanan davaları ortadan kaldırmak için davaları ele alır. Suçlamak  için hiçbir şeyden vazgeçmeyen bir savcı olan acımasız Reiji Mitsurugi karşısında durmak kolay olmayacak. Savunma avukatı, sırtı duvara yasladığında her bir kanıtın arkasındaki gizemi çözmek için yalanlar arasından el koyarak hem kanıtları hem de tanıkları dikkatlice incelemelidir. “İtiraz Ediyorum!” diye bağırmakla mahkeme salonundaki savaş başlıyor!

Shinrei Tantei Yakumo

802079 - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Korku, Gizem

Yayın Tarihi : 2010

Konusu :

Özel bir yetenekle dünyaya gelen Yakumo Saitou, sol gözüylle hayaletleri görebilir. Bu onun hayaletlerle iletişim kurmasını sağlar ve böylece cinayet veya adam kaçırma gibi olaylarla ilgili soruşturmasında ona yardımcı olur. Yakumo’nun diğer insanlara karşı soğuk bir tavrı var gibi görünmesine rağmen, derinlerde ihtiyacı olan diğerlerine yardım etmeye isteklidir.

İnanılmaz zekası ve gözlemci yetenekleriyle donanmış Saitou, ortağı Haruka Ozawa ile birlikte polisin önünde davaları çözer. Bu bir dedektif olarak yeteneklerinin kanıtı olur fakat ruhsal bir kanıttır. Yakumo’nun ruhları görebilmesi ve iletişim kurabilmesine rağmen onları tahliye edemediği ortaya çıkar.

Kindaichi Shounen no Jikenbo

Kindaichi. Shounen. No. Jikenbo. Full. 1302680 - polisiye anime önerileri - figurex anime önerileri

Tür : Gizem, Shounen

Yayın Tarihi :1997

Konusu:

Hajime Kindaichi’nin dağınıl görünümü ve gevşek doğası, ortalama bir lise öğrencisinin izlenimini verebilir ancak bir kitap asla kapağıyla değerlendirilmemelidir. Hajime, bir zamanlar Japonya’nın en büyük dedektifi olan adamın torunu ve bu aynı zamanda dikkat çekici bir dezavantajıdır.

En iyi arkadaşı Miyuki Nanase ve özel müfettiş Isamu Kenmochi’nin yardımıyla, Hajime uzak adalara, uğursuz şehirlere, berbat denizlere ve diğer düşman ortamlara seyahat eder. Hayatının misyonu, dünyanın karşılaştığı en kurnaz, yorucu ve rahatsız edici gizemlerin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmaktır.

Polisiye Anime Önerileri şimdilik buraya kadar. Diğer anime önerilerine göz atmak isterseniz Buraya tıklayınız. Sizinde eklemek istediğiniz polisiye anime önerileri varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Not : Animelerin puanlarına bakmak için Burayı ziyaret ediniz.

 

 

 

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts