Dünya da ve ülkemizde oldukça rağbet gören Pokemon Go için güvenlik uyarısı yapıldı. Yayınlanan haberlere göre resmi olarak yayınlanmayan ülkelerde, Google Play Store dışındaki bazı kaynaklardan apk olarak indirilen oyunlarda gizli yazılım keşfedildi. Oyun Google hesabınıza tam erişim istediği için bu da siber suç işleyen insanlara fırsat doğurmuş oldu. 

Sub buzz 5926 1468349136 2 - pokemon go uygulamasının kişisel bilgilerimize erişmesini nasıl engelleriz? - figurex pokemon go

Eğer oyuna Gmail hesabınızla bağlandıysanız, oyun tam erişim izni kullandığı için hesabınızdaki mailler, takvim, kişiler gibi tüm kişisel bilgilerinize ulaşıp kontrol edebiliyor. Ancak şifre görüntüleme ve yenileme konusunda içiniz rahat olabilir. Google bu konuda güvenliği tam sağladığı için oyun herhangi bir şifre işlemi yapamayacaktır.  

PEKİ GOOGLE HESABIYLA BAĞLANDIYSANIZ NE YAPMANIZ GEREKİR ?

Doğru uygulamanın gelmesini beklemenize gerek yok. İşte yapmanız gereken işlemler :

  1. Öncelikle myaccount.google.com adresine gidin ve oturum açın .
  2. Alt tarafta göreceğiniz Oturum Açma ve Güvenlik sekmesine tıklayın.
  3. Aşağıda Bağlı Uygulamalar ve Siteler sekmesini göreceksiniz . Burada hesabınıza erişim izni olan uygulamalar yer alıyor.
  4. Pokemon Go uygulamasına tıkladığınızda “Kaldır” butonu karşınıza gelecektir. Kaldır butonuna tıkladığınızda Pokemon Go artık Google hesabınıza erişim sağlayamayacaktır.

 

Madpikachu 1 - pokemon go uygulamasının kişisel bilgilerimize erişmesini nasıl engelleriz? - figurex pokemon go

 

Umarız yazımız sizin için faydalı olmuştur.

Bir sonraki haberde görüşmek üzere 🙂

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın