Anime, Listeler, Pokemon GO

Pokemon Go İçin 13 Basit İpucu !

  1. Extra Xp ve CurveBall için PokeBall’u çevirin.

Pokemon yakalayacağınız zaman PokeBall ile küçük bir daire çizebilirsiniz. Bu size hem fazladan XP kazandıracaktır hem de CurveBall bonusu elde etmiş olacaksınız.


2. Ekranın sağ alt köşesindeki işaret size Pokemona ne kadar yakın olduğunuzu gösterir.

 

Icon’a dokunduğunuz zaman yakınınızdaki pokemonların silüetleri belirir ve silüetlerin altında ki ayak izleri sayısı pokemonla aranızda ne kadar mesafe olduğunu gösterir.


3. PokeBall’ları israf etmeyin. 

PokeBall sınırlı sayıda verildiği için israf etmemeniz gerekir. PokeBall‘a elinizi sabitleyip pokemonun çevresindeki yeşil halkayı doğru yakalamanız gerekiyor. Halkanın büyüyüp küçüldüğünü göreceksiniz. Daha küçük halka daha iyi yakalama şansı demektir.

Eğer Nice, Great veya Excellent atışlardan birinin yapabilirseniz, bu size extradan XP kazandıracaktır.


4. Sarı halka CP seviyesi yüksek Pokemon demektir. 

CP seviyesi ne kadar yüksek olursa pokemonun mücadele gücü de o kadar yüksek demektir. Fakat bilmeniz gereken şey bir pokemonun CP seviyesi ne kadar yüksekse yakalaması da bir o kadar zordur. Yakalamak özel atışlar gerektirebilir.


5. Seviye atlarsanız bu size daha fazla Razz Berries, Ultra ve Master PokeBall yakalama ve kullanma hakkı verir. 

Seviyeniz yeterince yükselince PokeStop noktaların da size gözükmeye başlayacaktır. Razz Berry pokemonları besleyerek daha kolay yakalanmalarını sağlar. Daha yüksek seviyeli PokeBall‘lar ise pokemonun kaçma olasılığını düşürecektir.


6. Pokemonu size çekmek için Incense Item’ni kullanın.

Her oyuncu sırt çantasında iki Incense Item ile oyuna başlar. Ürünü kullandığınız zaman 30 dakika boyunca etrafınızda pokemonlar belirecektir. Bu size PokeDex‘i doldurmak ve seviye atlamak için yardımcı olacaktır.


7. Eğer Incence Item’niz yoksa ve para harcamak istemiyorsanız Lure Module Item’ni kullanın.

Incense Item gibi çalışır. Sadece PokeStop noktaları ve her kesin çalıştığı yerlerde işlevini yerine getirir. En populer alanlarda en işlevli hale gelir.


8. Pokemonunuzu geliştirmek için daha çok şekere mi ihtiyacınız var ?

Bir şeker karşılığında pokemonlarınızı geliştirmek için Profossor Willow‘a gönderebilirsiniz. Düşük seviyeli pokemonları geliştirmek için en ideal yöntemlerden biridir.


9. PokeStop noktalarında yumurta bulursanız hemen kuluçka makinesine atın.

Her oyuncunun sırt çantasında yumurtalar için bir kuluçka makinası bulunmaktadır. Siz yürürken yumurtalar kuluçka makinesinde yeni pokemon yakaladıkça veya şeker kazandıkça çıkmak için hazır hale gelecektir. 


10. Mesafe arttıkça nadir yumurta olasılığı daha yükselecektir.

10 km’lik mesafede bulunan yumurta 5 km’lik mesafede bulunan yumurtadan daha nadirdir. Bu yüzden daha kaliteli yumurtalar yakalamak için mesafenizi artırın.


11. Su kenarları ve plajlarda su pokemonu yakalama olasılığınız daha fazladır.

Hangi tür pokemon istiyorsanız yaşayabileceği doğal yaşam alanlarına benzer sahalara gittiğinizde o pokemonu bulma olasılığınız daha fazla olur. 


Etrafınızda hayalet varsa Ghastly bulma garantisi veriyoruz 😀


12. Pokemonu yakalamak için kamerayı istediğiniz yöne çevirebilirsiniz.

Yakalama anını daha fantastik hale getirmek sizin elinizde 🙂


13. Şarj çabuk mu bitiyor ?

Oyun şirketi akıllı telefonların huyunu iyi hesap etmiş 😀 Ayarlar sekmesinde “Battery Saver” tikini kullanırsanız şarjınız çabucak tükenmeyecektir.

ve şimdi hepsini yakalamaya hazırsınız 🙂

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

One thought on “Pokemon Go İçin 13 Basit İpucu !

  1. Emin Gök dedi ki:

    İşime yarayacak bir çok bilgi var teşekkürler

Bir cevap yazın