Peach Girl Anime Tanıtım ve İnceleme yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar,

Her seferinde bir türe sarıyorum ve uzun müddet o türle ilgili bir sürü anime izliyorum. Şu sıralar shoujo türüne taktım ve sürekli shoujo izliyorum. Hazır izliyorken inceleme yazıp sizlerle paylaşmak da benim için oldukça keyif verici. Peach Girl anime tanıtımına geçelim.

Peach Girl

4a1b422158c910a7cb31c1b6ae7bcb7e - peach girl anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Tür : Shoujo, Romantik, Günlük Yaşam

Yayın Tarihi : 2005

Bölüm Sayısı : 25

Konusu :

Momo Adachi,  bronzlaşmış teninden dolayı herkesin onun hakkında bir plaj tavşanı ya da sürtük olduğunu düşündüğü ortalama bir lise öğrencisidir. Bu kadar bronzlaşmış olmasının asıl nedeni, yüzme takımında olması ve cildinin çok kolay yanmasıdır. Sadece beyaz tenli kızlardan hoşlandığını duyduğu Toji’ye ortaokuldan beri umutsuzca aşıktır. Bu onun kim olduğunu sorgulamasına ve düşük öz güvene sahip olmasına neden olur. Bu yetmezmiş gibi Momo, onu kıskanan ve adeta hayatını cehenneme çevirmeye adamış arkadaşı Sae’ye sahiptir. Momo’nun Toji’den hoşlandığını öğrenen Sae , Toji’yi baştan çıkarmak için her türlü oyunu oynamaya başlar. Bu sırada okulun çapkın çocuğu Kairi’de bu üçlüye eklenince işler iyice kızışmaya başlar.

Editör Gözünden

Peach Girl animesinin oldukça gerçekçi bir anime olduğunu belirtmek istiyorum. Sürekli karmaşık ilişkilerden oluşan, sıradan bir shoujo ama gerçek hayatta çok sık karşılaşacağınız aşk karmaşası mevcut. Bir erkek ve kız aşık olur ama lanet olası kıskançlık kimsenin mutlu olmasına izin vermez. Özellikle Sae karakteri günlük hayatımızda oldukça fazla karşılaşabileceğimiz bir karakter. Sadece aşk için düşünmeyin. Maalesef toplumumuz  başkasının mutluluğundan, başarısından, huzurundan rahatsız olan bir toplum. Mutlu olan kim varsa hepsinin huzurunu kaçırmak ve zorbalık oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz. Mutlu ve huzurlu olan kim varsa kendi kıskançlık karmaşamızın içine sürüklüyoruz. Sae bunu açık açık yaparken, gerçek olanları çok daha sinsice hareket ediyor :/

- peach girl anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımlarıEski animelerin daha cesur olduğunu önceden söylemiştim. Peach Girl animesi de oldukça cesur bir anime. Shoujo değil de Josei etiketi daha uygun olurdu. Lise öğrencileri arasında oldukça yetişkin vari bir ilişki var. Baş rolün iki mükemmel erkek arasında bocalaması, kötü kızın kıskançlıklar ve çevirdiği dalavereler, erkek baş rollerin tutumu, hepsi lise çocukları değilde daha olgun karakterlerin tutumu gibiydi.

Ben senaryoyu beğendim. Bir shoujoda olması gereken her şey vardı. 25 bölümlük anime sıkılmadan tamamlıyorsunuz. Harika bir shoujo diyemem ama fena sayılmayan animeler arasında kendisine yer buluyor. Animasyon ve müzikleri oldukça farklı. 2005 animesi olmasına rağmen daha eski bir havası var ama bence farklı bir tarz oluşturmuş. Nostaljik bir romantik anime izliyoruz yani.

Bir de 2017 yılında Live Action çekilmiş animeye. Merak edenler için fragmanını bırakalım :

Eleştirilecek kısımlarına bakarsak , kesinlikle karmaşık ilişkiler derim. Bir yerden sonra “Yeter bu kadar yanlış anlaşılma! Kavuşun artık !” moduna geliyorsunuz. Gerçekçi olmasının nedenide biraz bu. Masalımsı değilde daha acımasız ilişkiler mevcut.

Peach Girl yazımız şimdilik bu kadar. Daha fazla inceleme yazısı için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın