Genelde konsollardan çok daha az satarak oyun yapımcılarının platforma aralıklı durmalarına sebep durumda olan PC oyunculuğu, görünüşe bakılırsa son aylarda öyle ki uçuşa geçti. Bu sabah yayımlanan Rise of the Tomb Raider, XCOM 2 ve Dragon’s Dogma: Dark Arisen gibi PC’ye yeni misafir durumda olan yapımların satış rakamları, hem yapımcıların, hem de PC oyuncularının yüzünü güldürecek gibi gözüküyor.

Capcom’dan Dragon’s Dogma için yapılmış durumda olan açıklamada, “Dragon’s Dogma: Dark Arisen’ın PC satışlarından inanılmaz biçimde memnunuz, Dragon’s Dogma: Dark Arisen, şimdiye kadarki PC’ye çıkardığımız en hızlı satan yapım olmayı başardı. Oyunu heyecanla bekleyen herkese çok teşekkürler, aynı kaliteyi oyunculara sunmak için elimizden geleni yapacağız,” denildi.

PC’ye yeni misafir olmuş yapımlardan biri durumda olan Rise of the Tomb Raider ise ilk haftada 400.000 satış rakamını aşarak, büyük bir başarı elde etti, öyle ki oyun Xbox One’da dahi ilk hafta 330.000 satabilmişti. PC’deki satış rakamlarıyla Microsoft’un yüzünü güldüren Rise of the Tomb Raider, platform için halen büyük umutlar olduğunu ispat etmiş oldu. Yeni çıkan PC’ye özel oyunlardan biri ötekisi durumda olan XCOM 2 ise, bir haftadan küçük bir zamanda 600.000’den fazla kopya satmayı başardı. PC Exclusive oyunların halen daha karlı olabileceğini kanıtlayan XCOM 2, Firaxis’de de yüzlerin gülmesine sebep oluyor gibi gözüküyor.

Bakalım son günlerde PC platformundaki satışlarda meydana gelen bu artış, ileride PC platformunda daha çok oyun görmemize sebep olacak mı. Öbür yandan ise son günlerde gündemi sıkça meşgul eden Denuvo’nun, PC’ye ne tür bir etki edeceğini de bir sonraki aylarda daha net bir biçimde görebileceğiz.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın