Anime Haber, Anime, Genel

Overlord Animesi İçin Yeni Bir Sezon ve Yeni Bir Film!

dokumushi 1

Öncelikle selamlar, bu kapanma günlerinde anime arayışında olan anime hayranları sizlere de hoş geldiniz! Bugün sizlerin mutlu günü, çünkü arayışlarız sonunda son buluyor. Overlord animesi sizler için yeninden geliyor! Overlord 4. sezonu ve yeni bir film haberleriyle sizlerin karşısındayım!

Hayranlarının uzun bir zamandır bekledikleri o güzel haber sonunda geldi! Hatta bunun yanında yanında yeni bir filmle de bu mutluluk taçlandı… Gelin isterseniz artık haberlerin detaylarına geçelim.

Bizlere daha öncesinde söz verildiği gibi, aynı ismi taşıyan light novel’nın Overlord anime uyarlaması için özel bir canlı yayınında, çok sayıda yeni ve şaşırtıcı bilgiler verildi.
Yayın sırasında; animenin dördüncü sezonunun yanı sıra aynı zamanda yeni bir de filminin olacağı söylendi!

Yeni sezon yaklaşırken, hepimizin üçüncü sezondan tanıdığımız kadro ve Madhouse Stüdyosu bu yeni sezonda yine bizlerle birlikte olacaklar. Üçüncü sezonun devam niteliğinde olacaktır.
Bu sezon için geri dönen usta sanatçı isimlere baktığımızda; yönetmen koltuğunda Naoyuki Itou (Ginga Eiyuu Densetsu, Yu☆Gi☆Oh!, One Piece… gibi animelerden yer almıştır.) otururken yazarlıkta Yukie Sugawara (Kaguya-sama wa Kokurasetai, Mahouka Koukou no Rettousei… gibi animelerden yer almıştır.)
Ve elbette animasyon kısmında ise Madhouse (Death Note, One Punch Man, Hunter x Hunter… isimlerden hatırlayabiliriz.) bizlere birlikte olacak!

Karakterlere hayat verecek olan usta ses sanatçılarımız ise;
Satoshi Hino —-> Ainz Ooal Gown
Yumi Hara —-> Albedo
Sumire Uesaka —-> Shalltear
Emiri Katou —-> Aura… gibi usta isimler bu yeni sezonda bizlerle olacak.

Genel olarak bu yeni sezon için verilen detaylar bu şekilde ilerlerken elimize yeni bilgiler geldikçe sizleri Figurex adreslerimizden bilgilendiriyor olacağız…
Filmin detaylarına baktığımız zaman filmin konusu light novelda da yer alan “Kutsal Krallık Arkı”na ele alacak ve bizlere anlatacak.

Ama maalesef ki film hakkında elimizdeki bilgiler bununla kısıtlı… Ne filmde yer alacak usta isimler ne de yayın tarihi verilmemiştir.
Elimizdeki tüm haberleriyle aslında bu kadar. Ama yine de sizlere daha öncesinden Overlord animesini duymayan veya hiç izlemeyenler için bir kez daha konusundan bahsedeceğim…

Overlord Animesinin Konusu

Animemiz 2126 yılında sunulan Dive Multiplayer Online Role Playing Game (DMORPG) tarzında bir oyun olan Yggdrasil’ in açılmasından 20 yıl sonra, kapanması duyurulmasıyla başlamaktadır. Oyunun son günü bir veda anlamında oyun kapanana kadar burada kalmak isteyen Oyunun en güçlü birliklerinden biri olan Ainz Ooal Gown‘un lideri Momonga, kapanışa saatler kala uyuya kalır ve uyandığında sunucunun kapandığı ve kendisinin avatarı olan İskelet Büyücüye dönüştüğünü fark eder.

Hemen kendi birliklerinde bulunan NPC Pleaidesleri kontrol eder ve onlarında artık birer bilince sahip olduğunu fark eder. Kendi bölgeleri olan Great Tomb of Nazarick‘den çıkarak etrafı kontrol eder ve burasının oyun haritası olmadığını farkeder. Burası artık yeni bir dünyadır . Momonga artık bu dünyayı ele geçirmek ve varsa kendisi gibi bu dünyaya sürüklenmiş oyuncuları bulmak istemektedir...

(Daha fazla detay için sitemizdeki diğer yazılara ulaşabilirsiniz.)

Bugünlük anime haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime haberine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Related Posts

Bir cevap yazın