Anime Haber

Osamu Tezuka’nın Erotik Mangası “Barbara” Film Oluyor

Dshv2WcVYAMXMM6

20 Kasım 2018’de Tokyo’da bulunan Imperial Hotel’de düzenlenen Osamu Tezuka’nın 90. yaş günü etkinliğinde Tezuka’nın 1970’li yıllarda yapmış olduğu yetişkinlere yönelik mangası “Barbara”nın live-action filminin yapılacağı duyurulmuştu. Uzakdoğu filmlerinin İngiltere distribütörü Third Window Films, Almanya’nın film şirketi Rapid Eye Films ve Japonya’nın The Fool şirketinin ortaklaşa yaptığı bu filmin yönetmen koltuğunda Osamu Tezuka’nın oğlu Macoto Tezka (Makoto Tezuka) oturuyor. Filmin yapımcıları arasında ünlü görüntü yönetmeni Christopher Doyle’un da olduğunu söylemeyi unutmayalım.

 

Başrollerini Fumi Nikaido ve Goro Inagaki’nin paylaştığı bu film, Tokyo sokaklarında gizemli bir yaşam süren Barbara isimli bir kızın ünlü bir yazar olan Yosuke Mikura ile tanışması ve ikili arasındaki geçen ilişki ile beraber gelişen skandal olayları konu alıyor.

Bu sene gösterime girecek olan film hakkında Macoto Tezka şunları söyledi:
“Neden Barbara’yı bir filme uyarlamayı seçtim? Çünkü bir yönetmen olarak Barbara’nın, babamın kişisel tarzım ve zevkime en yakın olacağını düşündüğüm bir eseri olduğunu hissettim. Bu filmin prodüksiyonunu takip etmemin sebebi ise, birçok büyük ülkeyle ortak yapım yapma ve filmin dünya çapında geniş bir izleyici kitlesi tarafından izlenmesi açısından nadir bir şansın olmasıydı. Uluslararası ortak yapımlar yapmak çok zordur ancak diğer ülkelerle ve insanlarla çalışabilmek bir olasılıklar dünyası açar.”

Gelelim eskilere, yani Barbara’nın mangasına… Ünlü mangaları dünya çapında yayınlayan Kickstarter şirketi, Barbara’yı şu özetle yayınlamıştı:
“Shinjuku İstasyonu’nun dolu tünellerinde dolaşırken, ünlü yazar Yosuke Mikura garip bir keşif yapar: Fransız şiirini alıntılayabilen düzensiz bir hippi. Onun adı Barbara. Banyo yapmak ve bir şeyler içirmek için onu evine götürür ve Barbara çok geçmeden Mikura’nın gölgesine girerek onu bencil sanrılardan ve kıskanç düşmanlardan kurtarır. Ancak Mikura’nın aziz olmadığı gibi Barbara da koruyucu melek değildir ve Mikura sırlarını keşfetmeye, haydutlarla sadistlere, büyülü lanetlere ve efsanevi varlıklara karışmaya saplantılı olarak büyür.”

Yazıyı tamamlamadan önce sizleri aşağıda bağlantısını verdiğim fragman ile baş başa bırakıyorum.

Osamu Tezuka hakkında bilgi almak için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

Related Posts

Bir cevap yazın