Anime

One Piece’teki En İyi 15 Dövüş

Naruto’dan sonra bu sefer de sizlere kendimce seçtiğim One Piece’teki en iyi VS’lerin listesini yaptım. Animasyon şirketi One Piece için çokça telif attığı için uzun video bulmak zor oluyor. Bu yüzden bölüm sayılarını da bu yazıda ekleyeceğim. Ancak bazı VS lerde araya başka dövüşler, olaylar, flashback gibi ekstra sahneler girdiği için onların bölüm sayılarını vermeyeceğim.

1 – Luffy vs Lucci

Water 7 zaten başlı başına harika bir arc’tı ve bu arc’ın sonuna bu efsane dövüş gerçekten yakışmıştı. Luffy’nin Jet Gatling’i kimi heyecanlandırmadı ? Ya da Luffy’nin savaş sonunda “Birlikte dönelim” dediğinde hangimizin yüzünde gülümseme oluşmadı ki?

(302-309 arası. 303 filler)

2 – Zoro vs Kuma

Zoro’nun nasıl kaptanına sadık biri olduğuna bir kez daha şahit olmuştuk burada. Shishi Sonson’undan Rashamon’una kadar başlı başına efsane bir vs dir.

(375-377 arası)

3 – Ace vs Karasakal

Her ne kadar karanlığa karşı meyvesinin zaafı olsa da Ace burada Beyazsakal Korsanları’nın 2.bölük komutanına yakışır bir şekilde dövüşmüştür. Dai Enkai Entei tekniği efsaneydi. Ayrıca bu dövüş malum büyük bir olayın başlangıcı oldu. ( 325 )

https://youtu.be/234IRwL_daA

4 – Beyazsakal vs Akainu

Oğlunun acısı ile birlikte iyice öfkelenen Oyaji çok ağır yaralı ve hasta olmasına rağmen bir Amirale karşı müthiş bir dövüş sergilemiştir. Sengoku’nun bir kez daha dünyanın en güçlü adamı dediğini doğrulamıştır. (484)

https://youtu.be/-eJzVatsPiQ

5 – Zoro vs Mihawk

Her ne kadar güç farkı çok çok büyükte olsa güzel bir vs idi. Dövüşün sonunda Mihawk’ın beni geç bu kılıcı geç en güçlü halimle seni bekleyeceğim dediği yer ve sonrasında Zoro’nun Luffy’ye verdiği söz efsanedir. ( 24 )

5 – Luffy vs Doflamingo

Bir çoğumuzu sıksa da bölümlerce sürse de bence iyi bir dövüştü. King Kong Gun tekniği çok iyiydi. Bu dövüş biraz animenin kötü dönemlerine geldi maalesef.

https://youtu.be/PckHCr85k-E

6 – Zoro vs Pika

Bu dövüş Zoro’yu pek zorlamasa da Zoro’nun Pika’yı kesme sahnesi efsanedir.

7 – Luffy vs Arlong

Bazı yerleri komik de olsa 😀 bence serinin başlarında ki en iyi vs budur. ( 41- 43 )

8 – Luffy vs Crocodille

Luffy’nin meyve üstünlüğü ile kazandığı bir dövüştü. Ancak yinede Grandline’a girdikten sonra ki en iyi dövüş buydu. Arc olarak da oldukça eğlenceli ve güzel bir arc’tı.

https://youtu.be/0F_Apwx-OUk

9 – Luffy vs Enel

Yine Luffy meyve üstünlüğü sayesinde galip gelmişti. Bu dövüş de oldukça uzun sürdü ancak yine de iyiydi.

10 – Zoro vs Ryuuma

Brook’un gölgesini almak için dövüştüğü Ryuuma’ya karşı iyi bir dövüş çıkarmıştı Zoro. Zoro 21 büyük keskin kılıçtan biri olan Hazan Suyu’na karşı dövüşmüştü. Ayrıca dövüşün sonunda Brook “O samuray bana karşı hiç ciddi dövüşmemiş demişti.” (362)

https://youtu.be/fLLTZZk2TQ0

11 – Rayleigh vs Kizaru

Fazla uzun sürmese de efsane bir karşılaşmaydı. Korsanlar kralının sağ kolundan da beklenileceği gibi ilerleyen yaşında rağmen Amirale karşı gelebiliyordu. (404 veya 405 )

 

12 – Law vs Smoker

Yani Luffyler falan o kadar geliştikten sonra Smoker’ı kendine hiçbir şey katmamış bir biçimde görmek üzmüştü açıkçası. Law baya ezmişti burada. ( 587 )

https://youtu.be/iZOICF7Y8qs

13 – Sabo vs Fujitora

Yine fazla uzun sürmese de güzel bir vs idi. Kardeşinin peşinden gitmelerine izin vermeyen Sabo Devrimcilerin 2. Kumandanı olarak iyi bir dövüş çıkarmıştı. ( 687 )

14 – Marco vs Kizaru

Çok çok kısa bir karşılaşma olsa da görsellik güç gösterisi açısından güzel bir karşılaşmaydı. Listeye eklemeden olmaz dedim. (463)

https://youtu.be/W0Xw80NoZcU

15 – Magellan vs Luffy

15. sırada olmayı belki hak etmiyor ama ancak buraya koyabildim. Magellan’a karşı ilk karşılaşmasında bir şey yapamayan Luffy. İkinci karşılaşmasında Mr 3 kardeş in mum gücü ile karşı koyabilmişti. Tabi yine de üstünlük sağlayamadı. (448)

https://youtu.be/Tj207y-uYXc

Bonus : Luffy vs Zoro 😀

(Bölüm 66)

Related Posts

One thought on “One Piece’teki En İyi 15 Dövüş

  1. Sercan dedi ki:

    Boşuna video atmışsınız 1 dk da bir sayfa yenilenip duruyor kendiliğinden.

Bir cevap yazın