Mob Psycho 100 2. sezon için tanıtım videosu yayınlandı. Serinin ikinci sezonu merakla bekleniyordu. ONE’s Mob Psycho 100 manga’nın BONES’in televizyon haberinin resmi web sitesi Perşembe günü ikinci sezon olan Mob Psycho 100 II için ilk tanıtım videosunu yayınlamaya başladı. İngilizce altyazılı video yeni bir karakterler sergiliyor.

Anime NYC kongresi, 17 Kasım saat 1: 00’de New York’taki Javits Center’da anime dünyasının prömiyerini gerçekleştirecek. Shigeo “Mob” Kageyama’yı oynayan seslendirme sanatçısı Setsuo Ito, gösterime katılacak. Ayrıca 16 Kasım’da saat 8: 00’de bir Mob Psycho 100 panelinde görünecek.

Mob Psycho 100 anime ikinci sezon Japonya’da Ocak ayında televizyonda prömiyeri olacak. “Mob Psycho 100 Reigen: Shirarezaru Kiseki Reinōryokusha” (The Miraculous Unknown Psychic) olayı, anime’nin mart ayında ikinci sezonunu açıkladı. Yönetmen Yuzuru Tachikawa, olayda BONES’teki personelin ilk sezondan itibaren değişmeyeceğini söyledi.

Japonya’nın ilk sezonu Temmuz 2016’da Japonya’da prömiyer oldu ve Crunchyroll, diziyi Japonya’da yayınlandığı gibi İngilizce altyazılı olarak yayınladı. Animasyon anime için bir İngilizce dub yayınladı ve ev videosu serisini piyasaya sürdü. Seri, 27 Ekim’de Adult Swim’un Toonami programlama bloğuna katıldı.

Mob Psycho 100 Konusu

Funanimation hikayeyi şöyle anlatıyor:

Kageyama Shigeo (a.k.a. Mob) güçlü psişik yetenekleri olan bir 8. sınıf öğrencisi. Onun o kadar yetenekli olmayan ustası, Reigen, Mob, kötü ruhları kovmak için güçlerini kullanır. Fakat normal olmaya istekli olması, yüzde 100’e varana dek güçlerini ve hislerini bastırmasına neden olur – bu, onun bastırılmış duygularının serbest bırakıldığı ve karanlık bir gücün ele geçirildiği bir noktadır.

Manga, Ocak ayında Tatsuo Hamada’nın oynadığı bir canlı live actiona da ilham verdi. TV Tokyo, Netflix ile işbirliği içinde canlı aksiyon şovunu üretti. Netflix ABD, gösteriyi 22 Mayıs’ta yaptı.

Manga ayrıca iki sahne oyununa da ilham verdi. İlk sahne oyunu 6-14 Ocak tarihleri arasında Tokyo’daki Galaxy Tiyatrosu’nda gerçekleşti. İkinci oyun, 13-17 Eylül tarihleri arasında Tokyo’daki Galaxy Tiyatrosu’nda ve 20-23 Eylül tarihleri arasında Hyōgo’daki Shinkobe Oriental Theatre’da oynandı.

ONE (One-Punch Man), 2012’de Ura Pazarında ve daha sonra 2014’te Shogakukan’ın Manga ONE uygulamasında manga’yı başlattı. Shogakukan 19 Temmuz’da manga’nın 16. ve son derlenmiş kitap halini yayınladı.

Anime resmi web sitesi için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın