Anime Tanıtımları

Märchen Mädchen Anime Tanıtım ve İnceleme

Kapak 2

Merhaba arkadaşlar.  Nasılsınız? Bende iyiyim. Bugün size konusu ilginç ama işlenişi kötü bir anime olan Märchen Mädchen den bahsedeceğim. Märchen Mädchen in Ingilizce adı Fairy Tale Girls. Yani masal kızları. Buradan az bir şey ilginizi çekmiştir diye düşünüyorum 😂

Neyse önce animenin konusu sonra benim yorumum.

MAL Puanı: 5.41 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Hazuki Kagimura kafasını kitaplardan kaldırmayan ve hayal dünyasında yaşayan bir genç kızdır. Bir gün gene kitaplar arasında kendini kaybetmişken Shizuka Tsuchimikago adlı bir kız dikkatini çeker. Onu takip ettiğinde ise kendini daha önce hiç görmediği bir dünyada bulur. Bu dünyada genç kızlar masallar tarafından seçilirler ve büyü öğrenmektedirler. Hazuki’de yedi yıldır kayıp olan bir masal kitabı olan Sindirella tarafından seçilir.

 

Benim yorumum…

Konusu çok güzel değil mi? Ben bayıldım ama yukarıda da dediğim gibi işlenişi biraz kötü olmuş. Ha bu Märchen Mädchen‘de güzel şeylerin olmadığı anlamına gelmiyor.Eğlenceli sahneler de vardı. Sinir bozucu sahnelerde.

Ama en komiğime giden şey Rusya’dan gelen kızların ciddi görünüp aslında aşırı ama öyle böyle değil aşırı derecede aptal olmalarıydı. Resmen Rusya’ya hakaretti bence 😂

Gif bulamadım o yüzden resim atıcam. Baktıkça insanın siniri bozuluyor. Harbi mallar ya 😂

 

Amerika’ya da aslında güzel laf sokmuşlardı animede. Her ülke kendi hikayelerini kullanıyor ama Amerika diğer ülkeler gibi pek tarihi şeylere sahip olmadığı için onlar internette tasarlanan karakterler ve nlar üzerine yazılan fanfictionları kullanıyorlar. Star Wars kullanan kız var ya. İşte.

Adamlar tarih diye filmleri kullanıyor 😂

Neyse konumuza dönelim. Şimdi bu Hazuki yukarıda da dediğim gibi kafasını kitaplardan kaldırmıyor. Hatta bazen kıza bir şey oluyor birden kendini kitapçıda bulup iki üç kitap satın alıyor. O kadar psikopat. Canımız estikçe kitap alabilmek bizede nasip olur bir gün inşallah 😂

Hazuki’nin annesi yedi yıl önce ölmüştür ve babasının ikinci eşi ve onun kızıyla yaşamaktadır. Bak sen şu tesadüfe tam yedi yıl önce de büyücüler dünyasında bir yaratık ortaya çıkmıştır ve bir sürü kitap kullanıcısıyla büyücü hayatını kaybetmiştir.  Aynı zaman aralığında hemde. O günden beri de en güçlü masallardan biri sayılan Sinderella kayıptır. Ama Hazuki büyü dünyasında ortaya çıkınca Sindirella’nında çıkası geliyor. Ne kadar ilginç bir tesadüf değil mi?

 

Savaş sahneleride pek güzel değildi. Çoğunlukla tek atılıp geçildi ve pek bir şey görmedik. Gördüğümüzde pek iyi değildi. Bazı ülkeleri aşırı güçlü yapmışlar ve diğerleri aşırı derecede güçsüzlerdi ya da aptallardı. Bu yüzden izlemek aşırı sıkıcıydı.

Ama finali güzel yapmışlardı. O konuda haklarını yiyemem. Kral Arthur’un ortaya çıkışı baya güzeldi. Kız gerçekten güzel. Değil mi?

Buna rağmen onu daha fazla görmek isterdim. Final dışında hiç aktif bir karakter olmadı. Bu biraz üzdü.

Gerçekten harika bir konuyu nasıl mahvedebiliriz sorusuna cevap olmuş bir seri bence. Belki siz konuyu okuduktan sonra merak edip bakarsanız ve beğenirsiniz ama ben pek beğenmedim. Öyle umut dolu başlamıştım ki finaline gelene kadar bütün umutlarım söndü. Sıkıcı ve zaman kaybı bir seriydi bence. İzleyene ne bir şey kazandırıyor ne de bir şey kaybettiriyor.

Eğer siz izlediyseniz yorumlara düşüncelerinizi yazmayı unutmayın. Bu yazımdan da bu kadar. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın