Anime Tanıtımları

Major Second Anime Tanıtım ve İnceleme

5654bc83d14e58ea59dfc31febfda23c00302271v2 hq

Major Second animesiyle herkese bir kez daha merhaba,

Şu sıralar ilgi çekici , güzel haber içerikleri yayınlanmadığı için anime incelemelerine sardım. İzlediğim animeleri yazıp atıyorum ama sizden hiç ses çıkmıyor. Olumlu ya da olumsuz birazcık eleştiri ister oldum sayın okurlar. Bilginize 🙂

Major Second

Tür : Spor, Shounen, Komedi

Yıl : 2018

Bölüm Sayısı : 25

Konusu :

Önce ki seri olan Major’un kahramanı Shigeno Goro, başından ne geçerse geçsin beyzbol sevdasından vazgeçmemiş, atıcılığı bırakmasına rağmen merkez oyuncu ve vurucu olarak hayatına Tayvan’da devam etmektedir.Hayatında ki en büyük fark şimdi bir karısı ve iki çocuğu vardır. Oğlu Daigo ise tıpkı Goro’nun yaptığı gibi babasının profösyonel beyzbol oyunculuğuna hayran olmuştur ve onun yolunda ilerlemek ister. Sadece babası değil, iki büyük babası, annesi ve ablası da beyzbol da yetenekli isimler olmuştur. Özellikle ablası babası gibi yetenekli bir atıcı olarak orta okul takımının kaptanıdır. Tüm bunlara hayranlık besleyen Daigo , şimdi dördüncü sınıftadır ve babasının ilk beyzbol takımı olan Mifune Dolphins’e katılmaya karar verir.Başarılı beyzbol ailesinden olduğu için herkesin büyük beklentileri vardır fakat Daigo güçsüz bir kolu olduğu için beyzbol da başarısızdır. Herkesin yüksek beklentileri de üzerinde ki baskıyı artırınca beyzbolu bırakır. Aradan iki yıl geçer ve babasının en yakın arkadaşı Satou Toshiya’nın oğlu ile karşılaşır. Satou Hikaru , Daigo’nun içindeki beyzbol ateşini tekrar yakacaktır.

Editör Gözünden :

Beyzbol denince akla gelen ilk spor animesidir Major serisi. Yeri bende ayrıdır çünkü baş rol karakteri küçücük yaştan alıp her başarısına şahit olarak büyüttüğünüz nadir animelerden bir tanesidir. Goro’nun macerasının devamını oğlu Daigo devralmış. İzlerken biraz garipsiyorsunuz çünkü beyzbol dehası Honda Goro’nun yerine sıradan bir çocuk olan Daigo var. Her hareketinde etrafındakileri şaşkına çeviren dahi çocuk imajını daha zayıf, daha depresif ve kendine güvenmeyen bir karaktere bırakmış. Kötü mü olmuş ? diye sorarsanız kesinlikle hayır derim. Daigo’nun gelişimi o kadar sıradan ki kendinizi onda görebileceğiniz çok nokta var. Yavaş yavaş gelişen, en küçük konuda hemen ümitsizliğe düşen bir karakter. Animenin ilk yarısı sizi oldukça sıkabilir. Hem karakter gelişimi hemde hikaye akışı biraz yavaş ilerliyor. Fakat ikinci yarısına başladığınızda ivme tam tersi yönde ilerleme başlıyor ve hızlı, duygusal, heyecanlı bir anime ile karşılaşıyorsunuz. İkinci yarıdan sonra bildiğiniz Major heyecanı sizi sarıyor. Özellikle final bölümünün inanılmaz etkileyici olduğunu söyleyim.

Normal animeler genelde güzel başlar, sonlara doğru sapıtır ve saçma sapan bir finalle biter. Major Second tam tersi olmuş. Oldukça yavaş başlayan hikaye gittikçe eğlenceli oluyor ve muhteşem bir finalle “size inşallah ikinci sezon gelir “ diye düşündürüyor. Birinci Major serisinde ki çizim sorunu çözülmüş. Çizimler daha canlı ve sevimli ama bana sorarsanız eski tarz çizimi daha havalıydı diye düşünüyorum. Yeni tarzda çekilen anime biraz çocuksu kalmış bu yüzden. Hatta izlerken çoğu zaman ” Bu sefer ki seri 10/14 yaş arası çocuklara yönelik çizilmiş galiba” diye düşündüğüm çok oldu. Birinci seride ki dram sevdası sorunu çözülmemiş ama 😀 Sevgili mangakamız Takuda Mitsuya dramı oldukça seviyor. Anime yine duygu kurgusuna dram ve komedi ağırlıklı işlemiş.

Beklentilerinizi karşılayacak karakter ise Satou Hikaru …

Satou Hikaru, ilk sezonda efsane maçlarıyla karşımıza gelen Satou Toshiya’nın oğlu. Goro’nun yerini alan yetenekli, dahi çocuk rolünde. Güçlü atışları ve güçlü vuruşları olan, kendine güvenen, vazgeçmeyen dahi çocuk olarak sizin beklediğiniz Goro hissini size yaşatıyor. Daigo’nun tekrar beyzbolu sevmesini sağlıyor. İkilimizin en büyük hayali “Yenilmez Battery” olmak. Battery beyzbol de Atıcı-Tutucu ikilisine verilen isim. Kısacası Major Second, Hikaru ve Daigo’nun hayali olan Yenimez Battery odaklı bir hikaye olacak. Manga şu an Daigo’nun ortaokul da olduğu bölümlerde ama sık sık ara veriyor. İkinci sezon mangakanın performasına bağlı olarak gelir diye düşünüyorum. İnşallah Major gibi 6 sezonluk, ekstra OVA’ları ve filmleri olan bir seri izleriz.

Not :  Goro’nun harika bir baba ve eş olduğunu eklemeden geçersem vicdan azabı duyarım 🙂  Baba rolünde ki Goro’ya pek değinmedik ama bizim “Beyzbol Manyağı” hala öyle olsa da iyi bir aile babası olmayı başarmış. Anime de Goro’nun olduğu her sahne size eski serinin heyecanını yaşatıyor.

İlk Major serisi incelemesi için Buraya , Anime resmi web sitesine ulaşmak için Buraya ve daha fazla tanıtım için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın