129628caabba99daaa815dd52d5b6b77 - Log Horizon Tanıtım ve İnceleme 2 - Figurex Anime Tanıtımları

Animemizin Konusu

Elder Tale japonya ve çoğu ülkede oyuncusu olan çevrim içi bir rol yapma oyunudur(MMORPG).Oyuna gelen yeni patch(güncelleme) “Novasphere Öncüleri” ile oyunu oynamakta olan yaklaşık 30 bin oyuncu kendilerini oyun dünyasında bulurlar (SAO gibi) ve gerçek dünyadaki görünüşlerine bürünürler.Doğal olarak büyük şaşkınlık ve şok içerisindedirler ama çoğu oyuncudan farklı olan Shiroe olayları anlamlandırmaya çalışır.Diğer Elder Tale oyuncularından farklı olan Shiroe daha çok analitik düşünen sürekli planlar ve hesaplamalar yapan bir oyuncudur yani SAO daki gibi canavarlara tek atmak yerine takımı yönlendiren kişidir.Sistematik düşünce yapısından dolayı olayları soğukkanlı ve mantık çerçevesinde düşünür.Oyundaki arkadaşlarından olan Naotsugu(Tank) ve Akatsuki(Assasin/Ninja) ile bir araya gelir ve yeni Elder Tale dünyasını tanımaya çalışırlar.Birkaç eski arkadaşa yardım ettikten sonra Shiroe kendi loncasını kurar ve adını Log Horizon koyar.

 

Karakterler

Shiroe.%28Log.Horizon%29.full.1626173 - Log Horizon Tanıtım ve İnceleme 2 - Figurex Anime Tanıtımları

 • Ad: Shiroe (Tam adı Kei Shirogane)
 • Irkı: Half elf (yarı elf)
 • Sınıfı: Enchanter (Efsuncu)
 • Yaşı: 23
 • Doğum Günü: 23 Kasım
 • Burcu: Yay

Shiroe, Elder Tale oyununda sıkışıp kaldığında mühendislik bölümünde yüksek lisans öğrencisiydi. Doğal olarak temkinli,düşünceli bir içe dönüklüğe sahipti, ortaokuldan beri oyunu oynuyor.Derinlik ve karmaşıklığıyla tanınan ansiklopedik oyun bilgisi olan tecrübeli bir oyuncudur.

Shiroe sosyal açıdan beceriksiz ve asosyal olma eğiliminde olmasına rağmen, aslında diğerlerinden hoşlanmıyor değil. Bunun yerine, aşırı derecede bağımsızdır ve kendisine dışsal sebeplerle yaklaşan diğer insanlara karşı ihtiyatlı davranır.Gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım etmeyi seven ve yeni başlayanlara karşı yumuşak tavırları vardır.Sevdiği insanlara karşı koruyucu olabilen bir yapıya sahiptir.

Log Horizon Season 2 Character Design Naotsugu - Log Horizon Tanıtım ve İnceleme 2 - Figurex Anime Tanıtımları

 • Ad: Naotsugu (Naotsugu Hasegawa)
 • Irkı: İnsan
 • Sınıfı: Tank
 • Yaşı: 25
 • Doğum Günü: 2 Ağustos
 • Burcu: Aslan    

Son iki yıldır Elder Tale’yi oynamayan Shiroe’nin arkadaşı. Onun karakterinin boyutu, gerçek hayattaki ile aynıdır. Kendisini “açık sapık” olarak tanımlıyor; bu yüzden kızlar olduğunda içinden konuşuyor. Bu nedenle,  kaba bir şeyler söylediğinde Akatsuki onun yüzüne dizini geçiriyor.

15492613222 04c002aa3b - Log Horizon Tanıtım ve İnceleme 2 - Figurex Anime Tanıtımları

 • Ad: Akatsuki (Shizuka Hanekura)
 • Irkı: İnsan
 • Sınıfı: Assasin
 • Yaşı: 20
 • Doğum Günü: 7 Temmuz
 • Burcu: Yengeç

Oyunun Novasphere Öncüleri patchi gelmeden önce erkek karakter olarak oynuyordu. Bu nedenle diğer oyuncularla konuşmak için sesli sohbet etmemiştir. Shiroe’nin Görünüş değiştiren iksirini içtikten sonra karakterini gerçek benliğine daha yakın olacak şekilde ayarladı. Shiroe ona iksir verdiğinden kendisine bir borcunu ödemesini gerekli olduğunu düşünüyordu ve yanından ayrılmıyordu ona sürekli lordum diye hitap ediyordu.

6d45545a78bc20a2257047e7bb15a816 - Log Horizon Tanıtım ve İnceleme 2 - Figurex Anime Tanıtımları

Gelelim İnceleme kısmına 

Bana göre oyun animeleri arasında top 10 da neden diye sorarsanız karakter evreni geniş ve ana karakterimiz Shiroe cidden zekice düşünüp planlar yapıyor ve gerçekçiliği de güzel oyun içerisinde ilerleyen zamanlarda ekonomik takas tarzı şeyleri gerçekleştiriyorlar yine ana karakterimiz güçlü ama zeka açısından bazı kısımlarda yapılan komedi adı altındaki efektler tad vermiyor mesela Akatsuki üzerinden ay ne minnoş ne tatlı gibi ibareler beni baymıştı kişisel görüşüm ama baya iyi bir anime olduğunu söyleyebilirim aksiyonu üst seviye olmasa da cidden fena değil karakter evreninin genişliği olsun karakterlerin kişilikleri olsun olaylar olsun kendini sevdiren bir anime bence ha derseniz ki ben bol aksiyonlu ana karakterin overpowered olduğu animeleri sevmiyorum pek size hitap etmez izlemekle birşey kaybetmezsiniz aksine oyun içerisinde sakin ve soğukkanlı davranışların analitik planların ne kadar mantıklı olduğunu anlarsanız oyun tarzı animelerde eksik olan yönlere de vurgu yapıyorum aslında gerçekçi olması gerekiyor oyun animelerinin nedeni ise oyun oynayan çoğu kişinin bir anda o kadar güçlü olmaması karaktere bir item yapmak oyununa göre 1 ay bile sürebiliyor bana göre oyun animeleri için gerçekçilik önemli bugünlük benden bu kadar umarım yazıdan keyif alırsınız 😀

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın