Anime Tanıtımları, Anime

Light Yagami – Death Note – Geniş Karakter Tanıtımı

Kişisel Bilgiler 

Doğum Tarihi : 28 Şubat 1986

Ölüm Tarihi : 28 Ocak 2010

Boyu : 179 cm

Kilosu: 54 kg

Kan Grubu : A

En sevdiği : Adalet

Nefret ettiği : Kötülük

Temel Bilgiler

Death Note’un gücüyle dünyayı iyiye yönlendirmek isteyen genç. Olağanüstü beyni ve Şinigami’nin yeteneği sayesinde, yeni dünyanın tanrısı “Kira” olarak dünyayı eline geçirmek için gizlice planlar yürütür.

Karakteri 

Düşündükleri konusunda ödün vermeyen, sarsılmaz bir inanç sahibidir. Death Note dolayısıyla eline suöa bulaştırır ama onun aşırı hareketleri belki de deftere sahip olmadan önceki saflığından kaynaklanmaktadır.

Yetenekleri 

Light, gayret etmekten asla vazgeçmeyen bir dahidir. Zaten üstün bilgi donanımına ek olarak, farklı planları aynı anda ilerleterek L ile eşit bir mücadele sergiler . Zayıf noktası nedir diye düşünürsek, kendi gücüne aşırı güvenmesidir sanırım.

Özgeçmiş 

L ile giriştiği mücadelede zafer kazanan Light, kendiliğinden İkinci L sıfatıyla Kira operasyonunun başına geçer. Mükemmel bir gizlenme yeri elde etmekle kalmaz aynı zamanda L rolü oynayarak, Kira’nın tahtını iyice sağlamlaştırır.

 

Light’ ın Sölediği Sözler ( İnciler)

Yeni Dünyanın Tanrısı Olacağım ( Kitap 1 – Sayfa 49 )

Light’ın ağzından düşürmediğini söyleyebileceğimiz ifade. Megalomanlığı yüzünden ahlak duygusundan yoksun, kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir kişiliğin ağzından çıkan bir ifade .

Birlikte Yakalayalım Şu Kira’yı ( Kitap 5  – Sayfa 45)

Defterle ilgili belleğini yitiren Light’ın ifadesi

Tam Da Planladığım Gibi ( Kitap 7 – Sayfa 24 )

Pür Dikkat ilerlettiği planda herşey istediği gibi gider .. Zaferden emin olduğu anki yüz ifadesi belleklerde yer eder.

Her Yer Laftan Anlamayan Salaklarla Dolu

Başkalarını tamamen aşağılayan ifadesi. Kira olmanın getirdiği değişimle başlangıçtaki düşüncelerini artık tamamen yitirmiştir.

Related Posts

Bir cevap yazın