Kyoto Animation Anime Stüdyosu’nda Yangın :33 Kişi Hayatını Kaybetti.Yetkililer, Japonya’nın Kyoto kentindeki bir animasyon stüdyosuna ateş açan bir adamın ardından en az 33 kişinin öldüğünü ve onlarca kişinin yaralandığını söylüyor. Stüdyonun sahibi Kyoto Animation şirketinin başkanı Hideaki Hatta, saldırı öncesi çalışanların ölüm tehditleri içeren e-postalar aldıklarını açıkladı. Polis, 41 yaşındaki şüphelinin Perşembe sabahı Kyoto Animasyon stüdyosuna girdiğini ve ateş etmeden önce benzin döktüğünü söyledi.Benzin dökerken “Geberin” diye bağırdığını duyan görgü tanıkları var.

https://youtu.be/hy-Ds80P49s

 

Şüpheli gözaltına alındı ve yaralıları hastaneye kaldırıldı. Japonya Başbakanı Şinzo Abe, olayın ” çok korkunç” olduğunu söyledi ve taziye verdi.

Yerel basında polis de olay yerinde bıçak buldu. NHK, adamın binaya ateş açarken “düşüp öldüğünü” söylediğini duyduğunu söyledi. Şüphelinin şirketle olan ilişkisi kesinleşmedi.Son raporlar, erkeğin eski bir çalışan olmadığını söylüyor – ama görgü tanıkları animasyon stüdyosuna kızgın göründüğünü söylüyor.Yangın başladıktan sonra binadan yakındaki bir tren istasyonuna kaçtığını, ancak yere düştüğünü söylediler. Bazı raporlar Kyoto Animasyon çalışanları tarafından takip edildiğini söyledi.

KyoAni olarak bilinen Kyoto Animation, film ve grafik romanlar üretiyor ve yapımlarının kalitesi için taraftarlar tarafından kabul görüyor

Kyoto Animation hakkında ne biliyoruz?

Kyoto animation studio fire image2 - kyoto animation stüdyosu'nda yangın :33 kişi hayatını kaybetti - figurex anime haber
KyoAni olarak bilinen Kyoto Animation 1981 yılında kuruldu ve “K-On” ve “”The Melancholy of Haruhi Suzumiya” gibi popüler animeler hazırladı.Stüdyo ayrıca 2016 yılında bağımsız bir anime olan A Silent Voice yayınladı. KyoAni’nin serilerinden Violet Evergarden, Netflix tarafından global bir pazar için seçildi. Aynı zamanda, özellikle genç, okul hayatı hakkında birçok popüler anime yayınlamaktadır.

Şirketin resmi web sitesi için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts