Kılıç Savaşları İçeren Anime Önerileri

Herkese merhabalar,

Bir anime önerileri bölümüyle daha karşınızdayız. Kılıç savaşları içeren anime önerileri yapmak uzun zamandır aklımdaydı.Takipçiler tarafından da oldukça istenen bir öneri listesiydi. Benimde çok sevdiğim bu seriler için nihayet hazırlama vakti bulabildim. Biraz uzun bir anime öneri listesi olacak. Sonuna kadar sabırla okumanız dileğiyle 🙂

Berserk

Dünya tarihinin en kanlı dönemlerinden birisi yaşanmaktadır. Savaşlar, katliamlar, açlık dünyanın her yerinde büyük bir sefalet hüküm sürmektedir. Yapılan katliamlar sırasında, ağaçta asılı duran ölü bir kadından bir bebek dünyaya gelir. Mucizevi bir şekilde dünyaya gelen bebeği oradan geçen paralı asker grubu fark eder. Bu paralı asker grubunun lideri olan Gambino‘nun sevdiği kadın, bebeği evlat edinmek ister veGambino‘da onu kıramaz. Kurtardıkları bebeğe Gutts ismini verirler. Fakat kısa süre sonra Gambino‘nun sevdiği kadın ölür. Kurtardıkları bebeğe bakmaya devam edenGambino, Gutts‘ı oldukça zor şartlarda yetiştirir. Küçüklüğünden beri savaş alanlarında büyümek zorunda kalan Gutts, her türlü ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Hatta çocuk yaşta boyundan büyük kılıç taşımak zorundadır. İyi bir savaş tecrübesiyle büyüyen Gutts, ailesi olarak gördüğü Gambino‘nuyu etkilemek için elinden geleni yapmaktadır. Bir gün yine bir savaşta paralı askerlik görevini yerine getirirken , Gambino bacağını kaybeder. Etrafında ki insanlar başına gelen bu felaketlerin hepsinin Gutts‘ın uğursuzluğu yüzünden olduğunu iddia ederler. Yaşadıklarını daha fazla kaldıramayan Gambino , Gutss‘ı öldürmek için çadırına gider. Ailesi olarak gördüğü kişinin kendisini öldürmeye çalıştığını görünce büyük bir şok geçiren Gutts , kendini savunmaya çalışırken Gambino‘yu öldürür ve oradan kaçmaya başlar. Artık hayatta kimsesi kalmamıştır. Onun için sadece kılıcı vardır. Sadece kılıcını savurduğunda kendisini iyi hisseder. Geçimi paralı askerlik yaparak sağlamaya çalışır. Yine bir gün paralı askerlik yaparken çok güçlü bir adamı devirir. Bu da orada bulunan Şahinler Takımı Lideri Grifith‘in dikkatini çeker. Gutts‘ın Şahinler Takımı‘na katılmasını isteyen Grifith , onunla dövüşmek ister. Kazanan karşı tarafın her istediğini yerine getirmek zorundadır. Dövüşü Grifith kazanır. Bu dakikadan sonra Gutts‘ın hayatı tamamen değişecektir.

 

Shigurui: Death Frenzy

Edo dönemi başlarında, insanlar huzur içinde yaşarken Lord Tokugawa Tadanaga bir mücadele turnuvası düzenler. Eskiden turnuvalarda mücadeleler tahta kılıçla yapılırken bu turnuvada gerçek kılıç kullanılması kararlaştırılmıştır. Bu turnuvada maçlardan birisi sakat tek silahlı Fujiki Gennosuke ve kör Irako Seigen arasında olacaktır. İkisi de, Japonya‘nın en büyük kılıç ustası olarak bilinen Iwamoto Kogan‘ın öğrencileridir. Her ikisi de Iwamoto‘nun okulunun halefi olabileceklerini ispatlamaya kararlıdır. Ancak, sadece bir şampiyon olabilir.Böylece her ikisinin kaderi de dövüşlerle birlikte iç içe geçecektir. İzleyiciler için uyarmak istiyorum aşırı şiddet ve cinsellik içeren sahneler mevcuttur. İzleyici kitlesi +18 olmalıdır. 

 

Samurai Champloo

Mugen  muzip,kadın düşkünü yaramaz bir hayduttur. Rin ise karizma, ağır başlı, efendi, geleneklerine bağlı bir Rounin’dir. Mugen ve Rin bir gün tesadüf eseri karşılaşırlar. Birbirinden hoşlanmayan bu ikili hemen kavgaya tutuşurlar. Ne kadar çabalasalar da her seferinde berabere biter bu kavga.Kavga etmeden önce ziyaret ettikleri beldenin önde gelen isimlerine kafa tuttukları için kavga ettikleri sırada yakalanır ve işkenceye maruz kalırlar. Bu sırada Fuu ortaya çıkar ve ikisini de kurtarır. Hiç bir şeyin bedava olmadığı bu dünyada tabi ki Fuu’nun da bir isteği vardır. Kendisine birini aramakta yardım etmelerini ister.

 

Katanagari

Yasuri Shichika ve ablası Yasuri Nanami babaları tarafından gerçek yaşamdan uzak bir adada büyütülmüşlerdir. Japonya da en tehlikeli kılıç tekniği olan “Kyotoryuu” kılıçsız kılıç tekniğinin ustası olan babaları Kyotoryuu neslinin 6. lideridir. Bildiği her şeyi oğluna aktaran baba bir gün vefat eder ve ada da bu iki kardeş yalnız kalırlar. 7. Lider olarak hayatını devam ettirirken adaya Togame adlı bir kızın gelmesiyle olaylar ilginç bir hale gelir.

 

Basilisk

Kouga ve Iga, seçkin Ninja klanlarıdır ve savaşçılarının doğaüstü yetenekleri vardır. Bu iki klan yaklaşık 400 yıldır birbirlerini yok etmeye çalışmaktadırlar. Fakat bu savaş birinci Hattori Hanzo tarafından durdurulmuş ve barış antlaşması imzalanmıştır. Her iki taraftan da savaş yanlısı olmasına karşın antlaşma yürürlüğe girmiş ve barış sağlanmıştır. Ayrıca Kouga klanından Gennosuke ile Iga klanından Oboro birbirleri ile aşk yaşamaktadırlar ve barış sayesinde evlenmenin arifesindedirler. Lakin bu mutluluk tablosu uzun sürmeyecektir. Japonya’nın emekli Shogun’u Tokugawa Ieyasu, kendisinden sonraki Shogun’u belirlemek için Kouga ve Iga klanlarının yeniden savaşmasını ister ve barış antlaşması fes edilir. Her iki taraftan da seçilen on seçkin Ninja birbirlerini alt etmek için amansız bir savaşa girerler. Üstelik hem Gennosuke hem de Oboro istemeseler de bu savaşın birer parçası olmuş durumdadırlar ve bu savaş klanlardan biri yok oluncaya kadar durmayacaktır.

 

Afro Samurai

Alternatif bir gerçeklikte Japonya halen feodal bir yapıyla yönetilmektedir. Aşırı gelişmiş bilim ve tekniğe rağmen sosyal hayat tarihin bu döneminde takılı kalmıştır. Samuraylar, ninjalar ve rahipler; robotlar, cyborglar ve nice uygunsuz yaratımla birlikte Japon topraklarını kana bulamaktadır. Bu tuhaf ve kırılmış gerçeklikte, Afro adında küçük bir çocuk babasının bir düelloda vahşi bir şekilde katledilmesine şahit olur. Efsaneye göre babasının taşıdığı “1 Numara” ‘ lı kafa bandı insanlara tanrısal özellikler bahşetmektedir. Ancak, “1 Numara” ile dövüşme hakkı, hiyerarşik olarak, yalnızca “2 Numara” ‘ lı kafa bandının sahibine aittir. Afro babasının ölümü ile yeni “1 Numara”nın doğumuna tanıklık eder. Bu andan itibaren yalnızca intikam için yaşayan Afro, kan, vahşet ve yıkım dolu bir yaşamın ardından “2 Numara”lı kafa bandını ele geçirir. Ancak, her kafa bandı sahibine büyük bir lanet yüklemektedir; zira, “1 Numara”ya ulaşabilmenin yolu “2 Numara”yı öldürmekten geçmektedir. Afro, “1 Numara”ya giden yolunda kendi kafa bandına sahip olmak isteyen sayısız rakip ile mücadele etmek zorunda kalacaktır. Afro‘yu geride bıraktığı vahşetin de ötesinde bir yıkım beklemektedir.

 

Claymore

Bilinmeyen bir geçmişte, orta çağlarda dünya üzerinde “Yoma” adında insan eti ile beslenen ve özellikle bağırsak seven şeytani yaratıklar yaşarmış. Normal bir insandan kat ve kat daha güçlü olan bu yaratıkları alt edebilmesi için gizli bir örgüt bir dizi deneyler yapmaya başlamıştır. Henüz çocukken aileleri yomalar tarafından öldürülen ve yetim kalan çocukları toplayan bu örgüt onlara yoma kanı vermeye başlamıştır. Amaç, yarı yoma yarı insan bir varlık yaratmaktır ve bu varlıklar yomaları avlayarak insanlara bir nevi hizmet edecektir. Fakat erkek deneklerde bir terslik olur ve bünyeleri yoma kanını kaldıramaz. Dişilerde ise sonuç çok daha olumludur ve onlar tam arzu edildiği gibi yarı yoma yarı insana dönüşebilmişlerdir. Halk arasında bu yeni varlıklara “Claymore” ismi konulmuştur. Tıpkı insan gibi gözükseler de  yoma kanı taşıdıkları için çok daha kuvvetlidirler ve bu yüzden halk onlardan yardım alsa da bir hayli çekinmektedir.

Ninja Scroll

 Jubei Kibagami , efendisiz bir kılıç ustası olarak para için çalışmakta ve oradan oraya gezinmektedir. Başını derde sokmadan yaşamaya çalışan Jubei, bir kunoichi (kadın ninja) olan Kagerou ile karşılaşınca her şey bir anda değişir. Kagerou, bir hastalık yüzünden gizemli şekilde yok olmuş bir köyü araştırırken, karşısına insanüstü güçleri olan ninja savaşçıları çıkar. Kagerou’yu bunlardan birinden kurtaran Jubei, ister istemez kendinden çok büyük ve kontrol edemeyeceği olaylara karışacağının farkında değil. Jubei’nin kaderinde, fantastik yeteneklere sahip ölümcül ninjalar, geçmişinden gelen tehlikeli bir düşman ve ülkeyi kana bulayarak ele geçirmeye çalışan bir grup var. Bunların hepsi ile savaşıp, hayatta kalmak mümkün olacak mı?

 

Rurouni Kenshin

Himura Kenshin bir zamanlar yaptığı inanılmaz suikastlar sebeiyle Hitokiri Battassai ünvaınını almış ünlü bir kılıç ustasıdır. Geçmişte öldürdüğü insanlar için derin bir pişmanlık yaşayan Kenshin bir daha asla adam öldürmeyeceğine yemin eder ve yaptıklarını telafi etmek için yardıma ihtiyacı olan insanları kurtarmaya başlar. Yolculuğu esnasında küçük bir kaza neticesinde Kaoru Kamiya ile karşılaşır ve onun bir Dojo üyesi olduğunu öğrenir. Artık bu Dojo’da yaşamaya başlayan ve eski hayatını geride bırakan Kenshin için herşey bu kadar kolay olacak mıdır ?

 

Samurai 7

Akira Kurosawa‘nın ölümsüz eseri Yedi Samuray‘ın anime uyarlaması. Yer yer öykü, filmden ayrılsa da, o tadı yakalamayı başarmış bir seri. Hiç durmadan devam eden savaşlarda daha fazla güç elde etmeye çalışan samuraylar, vücutlarını savaşçı makinelere dönüştürmüş ama bu arada içlerindeki samuray ruhunu kaybetmişlerdir. Savaşlarında sona ermesiyle bu samuraylar köyleri talan eden haydut çeteleri halini almışlar ve yer altına çekilmişlerdir. Kanna köyü ve burada yaşayan zavallı köylüler de bu çetelerden dolayı zor günler yaşamakta, ve açlık çekmektedirler. Hasat mevsiminden önce köyün yaşlısı Gisaku, samuray kiralayıp haydutlara karşı savaşmaları gerektiğini söyler. Karısı haydutlar tarafından alındığında bir şey yapamadığı için pişmanlık duyan Riki, köyün iki rahibesi Kirara and Komachi, kendilerini kurtaracak samurayları bulmak üzere yola çıkarlar.

InuYasha

 

Higurashi Kagome tapınakta ailesiyle olağan yaşantısı olan bir kızdır. Bir gün kedisinin kaybolduğunu farkeder ve onu aramak için bahçeye çıkar. Bahçede gizemli bir kuyu gören Higurashi Kagome kedisinin sesinin oradan geldiği farkeder. Kuyuya bakmak için biraz eğilince bir şeytan onu kuyuya çeker ve bir anda kendisini Eski Japonya’da bulur.Başlangıçta nerede olduğunu kestiremeyen Higurashi Kagome karanlık bir ormanda ilerlerken ağaca tutturulmuş şekilde Inu Yasha’yı bulur. Daha sonra etraftaki insanlar tarafından farkedilen Higurashi Kagome insalar tarafından şehrin önde gelenlerinin yanına götürülür. İçlerinden birisi Higurashi Kagome görür görmez kardeşinin reankarnasyonu olduğunu düşünür ve ona Inu Yasha ile ilgili bütün hikayeyi anlatır. Daha sonra Inu Yasha’nın yanına giden Higurashi Kagome kuyuya çekildiği şeytanın saldırısına uğrar. Inu Yasha’yı kendisini kurtarmak için çözer ve Inu Yasha onu kurtarır fakat daha sonra Inu Yasha ona saldırır. Peki neden ?

Guin Saga

 

Kadim krallık Parro, Mongaul krallığı tarafından bir gece saldırıya uğrar. Bu saldırıda kral ve kraliçe öldürülür. prens Remus ve prenses Rinda, sarayın içindeki gizli bir alet sayesinde, saraydan ışınlanarak kurtulurlar. Düşman ormanına ışınlanan prens Remus ve prenses Rinda, ormanda hayatta kalmaya çalışırlarken düşman bölüğü tarafından etrafları sarılır. Tam bu noktada leopar kafalı, gizemli bir savaşçı prens ve prensesi kurtarır. Bu savaşçı ismi ve Aurra kelimesi dışında hiç bir şey hatırlamamaktadır. Savaşçının ismi Guin ‘dir.

The Heroic Legend of Arslan

Görkemin ve mucizenin başkenti Ekbatana’da uzanan refah içindeki Pers Krallığı, müthiş ve yenilmez Kral Andragoras tarafından yönetiliyordur. Pers Prensi Arslan, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmasına rağmen, babası gibi uygun bir kralda gereken şeylere sahip birisi olarak görülmemektedir. Arslan, 14 yaşında ilk savaşına katılır ve her şeyini, yerini kavrulan alevlere bırakan kanlı savaş sisinde kaybederek bir zamanlar şerefli olan krallığının başka ellere geçişiyle yüzleşir. Ancak, yönetici olmak ve sorunlarla karşı karşıya gelmek Arslan’ın kaderidir. Şimdi, düşmüş krallığını yeniden kazanmak için bir maceraya çıkmalıdır.

 

Bleach

Ölümden sonra ruhlar Soul Society denen bir yere gitmektedir. Bazı ruhlar sorun yaşamadan bu mekana giderken bazıları da dünyada sıkışıp kalmaktadır. Shinigami denen varlıklar bu dünyada sıkışıp kalan ruhları Soul Society’e yollamakla görevlidirler. Çünkü bu ruhlar dünyada sıkışıp kalırlarsa Hollow diye adlandırılan kötü ruhlar tarafından avlanmaktadırlar. Hollow’lar Soul Societye gidemeyen ve içinde kötülük barındıran ruhlardır. Shinigami’lerin bir diğer görevi de Hollow’ları yok etmek ve kurtarılacak ruhları ve insanları korumaktır. Çünkü Hollow’lar dünyada sıkışan ruhlara saldırdıkları gibi insanlara da saldırmaktadırlar. Annesi Hollow tarafından öldürülmüş olan Krosaki Ichigo , Rukia Kuchiki adında bir Shinigami ile karşılaşır. Normalde insanlar Shinigami ve Hollow denen ruhani dünya yaratıklarını göremezken Ichigo onları görebilmektedir. Rukia Hollow ile mücadelesinde yaralanınca Ichigo’ya Hollow ile dövüşebilmesi için gücünün bir kısmını verir fakat Ichigo’nun bedeni Rukia’nın tüm gücünü emer. Bu sayede Ichigo Shinigami güçlerinin sahibi olur. Fakat Soul Society kanunlarına göre Rukia’nın yaptığı haraket affedilemez bir hatadır ve Rukia’nın idamına karar verilir. Ichigo ,kaderini değiştiren Rukia’yı kurtarmak için harakete geçer.

 

Gintama 

Edo şehri uzaylılar tarafından işgale uğrar. Halk ne kadar uğraşsa da şehir istilaya uğramıştır. Savaş sırasında bir çok samuray hayatını kaybeder ve uzaylılar istedikleri gibi hareket etmeye başlarlar. Uzaylılar yetmezmiş gibi hükümet de samuraylara kılıç kullanmayı yasaklar. Aradan uzun zaman geçer. Sakata Gintoki’ de artık işe yaramaz samuraylardan bir tanesidir. Bir öğrenci ve bir uzaylı ile birlikte yaşayan Gintoki geçimlerini sağlamak için birbirinden garip işler alır.

 

Sword Art Online 

Sword Art Online adlı bir oyun piyasaya sürülür sürülmez 10.000 oyuncu tarafından oynanmaya başlamıştır. Yalnız insanların oyun hakkında bilmediği gerçek oyunda çıkış seçeneğinin olmamasıdır. Oyuna başlayan oyuncular oyunda kalıp oyunu tamamlamak zorundadır. Eğer ayrılmaya çalışırlarsa gerçek hayatta öleceklerdir. Eğer oyun içerisinde ölürlerse bu da gerçek hayatta ölecekler demektir. Ülke kaosa sürüklenmiştir. Kimse bu büyük soruna çözüm bulamaz ve geriye tek bir seçenek kalmıştır. Oyunu tamamalamak. Kirito oyunun daha önce deneme testlerine katılmıştır ve oyun hakkında bilgi sahibidir. Başlarda hiç bir loncaya katılmayan Kirito, Asuna adında askeri bir birliğin komutanlığını yapan bir oyuncuyla ortaklık kurmayı kabul eder. Bu saatten sonra Asuna ve Kirito‘nun tek amacı oyunu tamamlayıp gerçek hayata dönebilmektir.

Fate Serisi

 

Kutsal Kase Savaşı, her şeye gücü yettiği söylenen ve kazananın tek bir dilek hakkını gerçekleştirecek olan Kutsal Kase için 7 büyücünün çağrıldığı, tarihten kahramanlar olan efsanevi savaşçılarla verilen ölümüne bir savaş. Kahramanlar 7 sınıfa ayrılır, bunlar ”Saber, Archer, Lancer, Rider, Caster, Assassin, Berserker”. Bu tarihten kahramanlar geçmişten veya gelecekten, her zaman diliminden olabilir. Kral Arthur’dan Hasan Sabbah’a, Büyük İskender’den Atilla’ya, Gılgamış’tan Cengiz Han’a. Her türlü efsane, mitoloji ve benzeri şeyler mümkün.

 

Nanatsu no Taizai

İnsan ve insan dışı varlıkların bir arada yaşadığı bir dönemde Liones Krallığı kutsal şövalyeler tarafından korunmaktadır. Birçok kişinin saygı duyduğu ve krallığı layıkıyla koruduğuna inandığı bu kutsal şövalyeler söylenenlere göre kendi içlerinden bir grup şövalye tarafından ihanete uğramış ve birçoğu “Yedi Ölümcül Günah (Nanatsu no Taizai)” olarak adlandırılan bu grup tarafından katledilmiştir. Bu olayın üstünden 10 yıl geçer, bu grubun üyelerinin akıbeti ile ilgili kimisi ölü, kimisi diri, kimisi yakalanmış gibi çeşitli söylentiler vardır. Bu sırada da Kral hastalanır ve Kutsal Şövalyeler ülkeyi zalimce yönetmeye başlamıştır. Kralın kızı olan Elizabeth ise krallığı geri almak için 7 Ölümcül Günah’ı bulmak ister ve her yerde onları aramaya çıkar.

 

Blood+

Saya Otonashi, sıradan bir öğrencidir. Onu, diğerlerinden ayıran iki şey vardır: Kendisi evlatlıktır ve geçmişini hatırlamıyordur. Buna rağmen Saya’nın hayatı oldukça iyidir. Okulunda kabul gören Saya, ailesi tarafından da el üstünde tutulmaktadır. Ancak bir gün, duyduğu bir viyolonsel sesiyle sarsılır. Yavaş yavaş hafızası geri gelmeye başlamıştır, ancak sandığının aksine bu, iyi bir şey olmayacaktır. Saya, zamanla ne kendisinin ne de dünyanın göründüğü gibi olmadığını fark edecektir. Dünyada Chiropteran denilen yaratıklar geceleri korku salmaktadır. Daha da kötüsü ise insanların kanını içen bu yaratıklarla Saya’nın ortak noktaları ve geçmişlerinin olmasıdır. Saya için huzurlu günler sona ermiştir.

 

The Vision of Escaflowne

Hitomi koşu takımında ki bir sporcudur. Annesi ve kardeşi ile yaşamaktadır. Koşmanın dışında tarot falı da bakan Hitomi , Koçu Amano’ ya sırılsıklam âşıktır. Hitomi, Amano’ nun uluslar arası şampiyonaya katılmak için yurt dışına gideceğini öğrenmesi ile kendine bir tarot falı bakar. Falı Amano ve kendisine göre yorumlayan Hitomi falında etkisiyle hislerini açmaya karar verir. Amano‘ dan, ona büyük annesinin verdiği kolye ile koşu süresi tutmasını ister. İstediği süre de koşabilirse hislerini açacaktır. Ancak konuş sırasında esrarengiz bir biçimde bir yabancı belirir. Hiçbir anlam veremeyen Hitomi daha ne olduğunu sormaya fırsat bulamadan, yabancının arkasında beliren ejderha yüzünden iyice şaşkına döner. Hiç tanımadığı halde bu yabancının zarar görmesini istemeyen Hitomi, ona ejderhayı öldürmesinde yardım eder. Ancak gelen bu yabancının geri dönmesi için açılan geçitten onunla birlikte yanlışlıkla geçer. Daha ne olduğunu bile idrak edemeyen Hitomi kendini Gaea adı verilen bambaşka bir gezegende bulur. Adının Van olduğunu öğrendiği bu kişi aslında Fanelia adı verilen ülkenin kralıdır ve aynı zamanda da efsanevi Escaflowne’ nin kullanıcısıdır. Amano‘ya, ailesine, arkadaşlarına daha doğrusu doğup büyüdüğü gezegene geri dönmek isteyen Hitomi, Zaibach’ ın efsanevi Escaflowne’ yi ele geçirmek için Fanellia ‘ya saldırıp yok etmesiyle artık iyice sıkışıp kalmıştır.

 

Record of Lodoss War

Kadim zamanlarda, Yaratıcı Tanrı Marfa ve Yıkım Tanrı’sı Kardis arasındaki savaştan sonra iki tanrı da ortadan kaybolur. Bu savaş güneyde lanetli bir kıta oluşturur: Lodoss. Lodoss‘ta bulunan krallıklar sürekli savaş halindedir. Şeytani bir şeyler olmak üzeredir. Bunun nedeni birinin Yıkım Tanrısı Kardis‘i yeniden hayata döndürme çabalarıdır. Bundan habersiz yola çıkan genç ve acemi silahşör Parn, karışık ırklardan edindiği yol arkadaşları ile olanları anlamak için yolculuğa çıkar.

 

Not : Konulardan alıntılar vardır. Herhangi bir sorun teşkil ederse uyarmanız yeterlidir 🙂

 

 

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boku No Hero Academia Tanıtım Ve İnceleme

En Çekici Siyah Saçlı Anime Kadın Karakterleri Oylandı!!