Herkese merhabalar,

Bir anime önerileri bölümüyle daha karşınızdayız. Kılıç savaşları içeren anime önerileri yapmak uzun zamandır aklımdaydı.Takipçiler tarafından da oldukça istenen bir öneri listesiydi. Benimde çok sevdiğim bu seriler için nihayet hazırlama vakti bulabildim. Biraz uzun bir anime öneri listesi olacak. Sonuna kadar sabırla okumanız dileğiyle 🙂

Berserk

6360420567936780322057790731 berserk golden age arc i egg of the supreme ruler 51e90244be152 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Dünya tarihinin en kanlı dönemlerinden birisi yaşanmaktadır. Savaşlar, katliamlar, açlık dünyanın her yerinde büyük bir sefalet hüküm sürmektedir. Yapılan katliamlar sırasında, ağaçta asılı duran ölü bir kadından bir bebek dünyaya gelir. Mucizevi bir şekilde dünyaya gelen bebeği oradan geçen paralı asker grubu fark eder. Bu paralı asker grubunun lideri olan Gambino‘nun sevdiği kadın, bebeği evlat edinmek ister veGambino‘da onu kıramaz. Kurtardıkları bebeğe Gutts ismini verirler. Fakat kısa süre sonra Gambino‘nun sevdiği kadın ölür. Kurtardıkları bebeğe bakmaya devam edenGambino, Gutts‘ı oldukça zor şartlarda yetiştirir. Küçüklüğünden beri savaş alanlarında büyümek zorunda kalan Gutts, her türlü ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Hatta çocuk yaşta boyundan büyük kılıç taşımak zorundadır. İyi bir savaş tecrübesiyle büyüyen Gutts, ailesi olarak gördüğü Gambino‘nuyu etkilemek için elinden geleni yapmaktadır. Bir gün yine bir savaşta paralı askerlik görevini yerine getirirken , Gambino bacağını kaybeder. Etrafında ki insanlar başına gelen bu felaketlerin hepsinin Gutts‘ın uğursuzluğu yüzünden olduğunu iddia ederler. Yaşadıklarını daha fazla kaldıramayan Gambino , Gutss‘ı öldürmek için çadırına gider. Ailesi olarak gördüğü kişinin kendisini öldürmeye çalıştığını görünce büyük bir şok geçiren Gutts , kendini savunmaya çalışırken Gambino‘yu öldürür ve oradan kaçmaya başlar. Artık hayatta kimsesi kalmamıştır. Onun için sadece kılıcı vardır. Sadece kılıcını savurduğunda kendisini iyi hisseder. Geçimi paralı askerlik yaparak sağlamaya çalışır. Yine bir gün paralı askerlik yaparken çok güçlü bir adamı devirir. Bu da orada bulunan Şahinler Takımı Lideri Grifith‘in dikkatini çeker. Gutts‘ın Şahinler Takımı‘na katılmasını isteyen Grifith , onunla dövüşmek ister. Kazanan karşı tarafın her istediğini yerine getirmek zorundadır. Dövüşü Grifith kazanır. Bu dakikadan sonra Gutts‘ın hayatı tamamen değişecektir.

 

Shigurui: Death Frenzy

7fdjttl3zai8uqcj ng6gj akq3oyh af2vbmip18 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Edo dönemi başlarında, insanlar huzur içinde yaşarken Lord Tokugawa Tadanaga bir mücadele turnuvası düzenler. Eskiden turnuvalarda mücadeleler tahta kılıçla yapılırken bu turnuvada gerçek kılıç kullanılması kararlaştırılmıştır. Bu turnuvada maçlardan birisi sakat tek silahlı Fujiki Gennosuke ve kör Irako Seigen arasında olacaktır. İkisi de, Japonya‘nın en büyük kılıç ustası olarak bilinen Iwamoto Kogan‘ın öğrencileridir. Her ikisi de Iwamoto‘nun okulunun halefi olabileceklerini ispatlamaya kararlıdır. Ancak, sadece bir şampiyon olabilir.Böylece her ikisinin kaderi de dövüşlerle birlikte iç içe geçecektir. İzleyiciler için uyarmak istiyorum aşırı şiddet ve cinsellik içeren sahneler mevcuttur. İzleyici kitlesi +18 olmalıdır. 

Samurai Champloo

439003 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Mugen  muzip,kadın düşkünü yaramaz bir hayduttur. Rin ise karizma, ağır başlı, efendi, geleneklerine bağlı bir Rounin’dir. Mugen ve Rin bir gün tesadüf eseri karşılaşırlar. Birbirinden hoşlanmayan bu ikili hemen kavgaya tutuşurlar. Ne kadar çabalasalar da her seferinde berabere biter bu kavga.Kavga etmeden önce ziyaret ettikleri beldenin önde gelen isimlerine kafa tuttukları için kavga ettikleri sırada yakalanır ve işkenceye maruz kalırlar. Bu sırada Fuu ortaya çıkar ve ikisini de kurtarır. Hiç bir şeyin bedava olmadığı bu dünyada tabi ki Fuu’nun da bir isteği vardır. Kendisine birini aramakta yardım etmelerini ister.

Katanagari

635964196371286177 1467228484 katanagatari - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Pek çok kılıç dövüş stiline sahip bir Edo dönemi Japonya’sında Shichika Yasuri en eşsiz olanı uygular: Kyotouryuu, kullanıcının kendi vücudunun bir bıçak olarak kullanıldığı bir tekniktir. Kyotouryuu okulunun esrarengiz yedinci başı olan Shichika, bir gün öncesine kadar kız kardeşi Nanami ile sürgünde sessizce yaşıyor, çılgınca hırslı strateji uzmanı Togame hayatlarına atılıyor.

Shichika’nın, shogunate için “Deviant Blades” olarak bilinen on iki eşsiz kılıçı toplama misyonunda yardım ettiği gibi acımasızca isteklerini ele geçirin. Shichika, küçük siyasetten ziyade kendisiyle ilgilenmeyi kabul eder ve böylece bir yolculuğa çıkar. Yolda durmak, bu efsanevi silahların ve Togame’in hedefini engellemeye çalışan diğer güç tüketen varlıkların şiddetli savunucularıdır. Düşmanlarına karşı çıkmak için ikili, belirsizlik ve tehlike yolunda ilerlerken kırılmaz bir takım haline gelmelidir.

Basilisk

Anime basilisk - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Yüzyıllar boyunca, Iga ve Kouga ninja klanları acı bir savaşa giriştiler. Fakat ateşli savaş ağası Ieyasu Tokugawa tarafından ateşkes ilan edildiğinde, iki klan kollarını yere indirmeye zorlanıyor.

Yıllar sonra, Kouga klanının varisi olan Gennosuke Kouga ve Iga klanının varisi olan Oboro Iga aşka düştü. Evlilik aracılığıyla, her iki mirasçı da klanlara barış getirmeyi amaçlamaktadır. Ancak klanları arasındaki rekabet alevleri yeniden alevlendiğinde umutları kesiliyor ve başka bir savaşa sürükleniyorlar. Ieyasu’nun iki torununun her ikisi de tabancanın bir sonraki varisi olduğunu iddia etti. Bu anlaşmazlığı çözmek için, hem Kouga hem de Iga’nın en iyi savaşçılarını kanlı bir savaş royale savaşmak için göndermeleri emredildi, her klan potansiyel iradeli mirasçılardan birini temsil ediyordu. Dövüşçülerin isimleriyle birlikte iki yazı verilir ve verilen savaşçının ölümü üzerine kanla işaretlenmelidir. Kazanan ödül, bin yıl boyunca Tokugawa shogunate’nin lehine. Birbirlerine olan sevgileri ile klanlarına verilen görev arasında parçalanmış olan Gennosuke ve Oboro, sonunda klanlarının kaderini belirlemeleri gerekiyor.

Afro Samurai

29fbddf5d58294d57024e3d294095df4 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Küçük bir çocukken, Afro, babasının sadece bir Adalet olarak bilinen bir adamın elinde bir düelloda kesildiğine şahit oldu. Afro’nun babasının hayatını kazandıktan sonra Adalet, İki Numaralı kafa bandını bir kenara bıraktı ve Tanrıça güçlerini kendi başına iddia etmek için Bir Numarayı aldı. Yıllar sonra, Number One’a meydan okuma hakkı veren Number Two headband’ı elde ettikten sonra, babasını öldüren adamın intikamını almak için avına doğru ilerler. Onun önünde duran tek bir şey var – dünyada herkes! Bir Numaraya sadece İki Numara ile itiraz edilebilir olsa da, İki Numaraya herkes tarafından itiraz edilebilir. Düşmanları iki numaralı unvanı almaya çalışmak için toplanırken, Afro, Bir Numaraya ulaşmayı ve bir kez ve herkes için intikam almayı umarsa, sayısız düşman ve engellerle savaşmalıdır.

Claymore

Adfhkjl 21 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

“Youma” olarak bilinen insan bedenine susamış bir utanç verici şeytan, Raki’nin köyüne geldiğinde, gümüş gözleri olan yalnız bir kadın, sırtında sadece bir kılıçla şehre yürür. O, bu canavarları yok etmenin açık bir amacı olan yarı insan ve yarı-youma olarak üretilen bir “Claymore” dur. Raki’nin ailesi öldükten sonra, Claymore hayatını kurtarır, ancak daha sonra evinden kovulur. Başka hiçbir yerde olmayan Raki, Clare olarak bilinen Claymore’u bulur ve yolculuğunda onu takip etmeye karar verir. Parka kasabadan şehre seyahat ederken, yol boyunca youma yenilmekte, Clare’in organizasyonu ve diğer savaşçıları daha fazla ışık almaktadır. Her kasaba temizlendi ve her şeytan yok edildi, Clare, Claymore olmayı seçtiğinden beri Clare’in intikam peşinde koştuğu youma daha da yaklaştı.

Ninja Scroll

Ninja scroll 1 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

 Jubei Kibagami feodal Japonya’yı gezici bir kılıç ustası olarak görüyor. Geçmiş bir ihanet onu ustaca bıraktıktan sonra, politik gruplarla ve planlarıyla savaşmaya daha fazla sabrı kalmadı. Ne yazık ki, hem geçmiş hem de politik entrika, Kagero adlı bir kadın ninja’yı, bedenini taş kadar sert yapma yeteneği olan bir adamla buluşup kurtardığında çarpışıyor. Ninja klanından kurtulan tek kişi olan Kagero, ekibinin son görevine devam ediyor: bütün bir köyü silen gizemli veba salgını araştırın. Jubei bununla hiçbir ilgisi yok, ama taş gibi insanın müttefikleri, Kimon’un Devils’i olarak bilinen doğaüstü güçlere sahip bir grup ninja, bu seçeneği zorlaştırıyor. Daha da kötüsü, bir hükümet casusu Jubei’yi, Kimon’un Devils’inin gerçek niyetlerini ve onların vebalara olan bağlantısını açığa çıkarabileceğini söyleyen bir panzehir vaat ediyor. İz, gölge liderlerine, hükümeti devirmek için bir komploya ve Jubei’nin bir daha asla göremeyeceğini düşündüğü bir insana götürür.

Rurouni Kenshin

Asdfghjkl 15 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Bakumatsu döneminin son yıllarında Hitokiri Battousai olarak bilinen efsanevi bir suikastçı yaşadı. Acımasız bir katil olduğu için korkmuştu, ülke çapında eşsizdi, ama Japon Devrimi’nin zirvesinde gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. O zamandan beri on barış yılı geçti, ama Battousai’nin çoktan sözü hala savaş gazilerinin kalplerine korku saldı. Onları bilmeden, Battousai, günahlarından tövbe etme çabasında kanlı yaşam tarzını terk etti, şimdi Kenshin Himura, neşeli bir tavırla ve güçlü bir irade ile dolaşan bir kılıç ustası olarak yaşıyor. Bir daha asla öldürmeyeceğine söz veren Kenshin, kendini zayıflığın korunmasına adadı. Bir gün, Kaoru Kamiya’yı, kendisinin Batuusai olduğunu iddia eden bir sahtekâr tarafından tehdit edilen kendo dojosunda rastladı. Kenshin’den yardım aldıktan sonra, Kaoru onun dojoda kalmasına izin verir ve eski suikastçı geçici olarak seyahatlerini durdurur.

Samurai 7

Samurai 7 149 1024 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Çok uzak bir gelecekte, “dünya” olarak adlandırılmış bir gezegende, bedenlerini mekanikleştiren samuraylar arasında bir savaş vardı. Uzun savaştan sonra insanlar mütevazi bir barıştan keyif aldı.

Korkunç mekanize haydutların (Nobuseri) elinde açlık ve kaçırmalarla karşı karşıya kalan Kanna Köyü çiftçileri, koruma için samuray kiralamak için tehlikeli bir seçim yaparlar. Köydeki su rahibesi Kirara, küçük kız kardeşi Komachi ve kalbi kırılan bir köylü olan Rikichi, samuraylarını yok denecek kadar az şeyle birlikte sunmaya başladı. Tehlikeli karşılaşmalar ve biraz şansla, haydutlara ve onları etkileyen tüccarlara karşı destansı bir savaş için çeşitli uzmanlık ve deneyimden oluşan yedi samuray toplanıyor.

InuYasha

227919 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Higurashi Kagome tapınakta ailesiyle olağan yaşantısı olan bir kızdır. Bir gün kedisinin kaybolduğunu farkeder ve onu aramak için bahçeye çıkar. Bahçede gizemli bir kuyu gören Higurashi Kagome kedisinin sesinin oradan geldiği farkeder. Kuyuya bakmak için biraz eğilince bir şeytan onu kuyuya çeker ve bir anda kendisini Eski Japonya’da bulur.Başlangıçta nerede olduğunu kestiremeyen Higurashi Kagome karanlık bir ormanda ilerlerken ağaca tutturulmuş şekilde Inu Yasha’yı bulur. Daha sonra etraftaki insanlar tarafından farkedilen Higurashi Kagome insalar tarafından şehrin önde gelenlerinin yanına götürülür. İçlerinden birisi Higurashi Kagome görür görmez kardeşinin reankarnasyonu olduğunu düşünür ve ona Inu Yasha ile ilgili bütün hikayeyi anlatır. Daha sonra Inu Yasha’nın yanına giden Higurashi Kagome kuyuya çekildiği şeytanın saldırısına uğrar. Inu Yasha’yı kendisini kurtarmak için çözer ve Inu Yasha onu kurtarır fakat daha sonra Inu Yasha ona saldırır. Peki neden ?

Guin Saga

2fa63ba311a5e4c93b297ba755ff7ddc - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Kadim krallık Parro, Mongaul krallığı tarafından bir gece saldırıya uğrar. Bu saldırıda kral ve kraliçe öldürülür. prens Remus ve prenses Rinda, sarayın içindeki gizli bir alet sayesinde, saraydan ışınlanarak kurtulurlar. Düşman ormanına ışınlanan prens Remus ve prenses Rinda, ormanda hayatta kalmaya çalışırlarken düşman bölüğü tarafından etrafları sarılır. Tam bu noktada leopar kafalı, gizemli bir savaşçı prens ve prensesi kurtarır. Bu savaşçı ismi ve Aurra kelimesi dışında hiç bir şey hatırlamamaktadır. Savaşçının ismi Guin ‘dir.

The Heroic Legend of Arslan

5432413 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

 

Yıl 320’dir. Savaşan Kral Andragoras III’ün yönetimi altında Pars Krallığı, komşu imparatorluk Lusitania ile savaş halindedir. Babasından pek çok yönden farklı olmasına rağmen, genç prens, Arslan’ın savaş alanında ilk kez katıldığı ortaya çıktı. Ancak, kral en çok güvenilen memurlarından biri tarafından ihanete uğradığında, Parsya ordusu yok edilir ve başkent Ecbatana kuşatılır. Karmakarışık ordusuyla ve Lusitanyalılar başıyla dışarı çıkınca, Arslan kaçmak zorunda kalır. Onun yanında saygın bir generalle birlikte, Daryun, Arslan kısa sürede onun evini geri almasına yardımcı olacak müttefiklerin arayışına bir yolculuğa çıkıyor.

 

Bleach

Zxcvvbnm 43 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Ölümden sonra ruhlar Soul Society denen bir yere gitmektedir. Bazı ruhlar sorun yaşamadan bu mekana giderken bazıları da dünyada sıkışıp kalmaktadır. Shinigami denen varlıklar bu dünyada sıkışıp kalan ruhları Soul Society’e yollamakla görevlidirler. Çünkü bu ruhlar dünyada sıkışıp kalırlarsa Hollow diye adlandırılan kötü ruhlar tarafından avlanmaktadırlar. Hollow’lar Soul Societye gidemeyen ve içinde kötülük barındıran ruhlardır. Shinigami’lerin bir diğer görevi de Hollow’ları yok etmek ve kurtarılacak ruhları ve insanları korumaktır. Çünkü Hollow’lar dünyada sıkışan ruhlara saldırdıkları gibi insanlara da saldırmaktadırlar. Annesi Hollow tarafından öldürülmüş olan Krosaki Ichigo , Rukia Kuchiki adında bir Shinigami ile karşılaşır. Normalde insanlar Shinigami ve Hollow denen ruhani dünya yaratıklarını göremezken Ichigo onları görebilmektedir. Rukia Hollow ile mücadelesinde yaralanınca Ichigo’ya Hollow ile dövüşebilmesi için gücünün bir kısmını verir fakat Ichigo’nun bedeni Rukia’nın tüm gücünü emer. Bu sayede Ichigo Shinigami güçlerinin sahibi olur. Fakat Soul Society kanunlarına göre Rukia’nın yaptığı haraket affedilemez bir hatadır ve Rukia’nın idamına karar verilir. Ichigo ,kaderini değiştiren Rukia’yı kurtarmak için harakete geçer.

 

Gintama 

1450032369 gintama 02 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Edo Dönemi‘nde dünya Amanto adı verilen uzaylılar tarafından işgal edilir. Her türlü teknolojik üstünlüğe sahip uzaylılar karşısında insanlık çoktan pes etmiştir. Bu uzaylılara kafa tutabilen ve isyan eden bir avuç topluluk kalmıştır. Onlar da Samuraylar olarak adlandırılan onurlu savaşçılardır. Fakat diğer insanlar savaşmaktan vazgeçtiği için onların savaşı da çok uzun sürmemiştir ve kaybetmişlerdir. Amantolar karşısında yenilgiye uğrayan Bakufu Hükümeti‘nin kararıyla kılıç taşımak yasaklanmıştır.” Bir Samuray’ın sahip olduğu tek şey kılıcıdır” felsefesi ile yaşayan Samuraylar‘ın elinden kılıcı da alınınca toplum içinde pasifleşmiş olarak yaşamaya devam etmektedirler. Joui Savaşı’ında büyük işlere imza atmış, Amantolar‘ın korktuğu savaşçılardan Shiro Yasha (Beyaz Şeytan)olarak bilinen Sakata Gintoki, savaştan sonra bir bar sahibi  olan Otose‘nin sahip olduğu mekanın ikinci katına taşınır ve para karşılığında her türlü işin yapılabileceği bir yapılanma olan Yorozuya‘yı kurar. Daha sonra Yoruzuya Gin-chan ekibine katılacak olan Yato klanı üyesi Kagura ve babasının Dojo’sunu tekrar diriltmeye çalışan Shimura Shinpachi ile bir ekip oluşturup, para karşılığında onlara verilen görevleri yerine getirirken birbirinden komik ve heyecanlı maceralara atılacaktır.

 

Sword Art Online 

Adsfdthfg 30 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Sword Art Online adlı bir oyun piyasaya sürülür sürülmez 10.000 oyuncu tarafından oynanmaya başlamıştır. Yalnız insanların oyun hakkında bilmediği gerçek oyunda çıkış seçeneğinin olmamasıdır. Oyuna başlayan oyuncular oyunda kalıp oyunu tamamlamak zorundadır. Eğer ayrılmaya çalışırlarsa gerçek hayatta öleceklerdir. Eğer oyun içerisinde ölürlerse bu da gerçek hayatta ölecekler demektir. Ülke kaosa sürüklenmiştir. Kimse bu büyük soruna çözüm bulamaz ve geriye tek bir seçenek kalmıştır. Oyunu tamamalamak. Kirito oyunun daha önce deneme testlerine katılmıştır ve oyun hakkında bilgi sahibidir. Başlarda hiç bir loncaya katılmayan Kirito, Asuna adında askeri bir birliğin komutanlığını yapan bir oyuncuyla ortaklık kurmayı kabul eder. Bu saatten sonra Asuna ve Kirito‘nun tek amacı oyunu tamamlayıp gerçek hayata dönebilmektir.

Fate Serisi

Asdfghj 7 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Kutsal Kase Savaşı, her şeye gücü yettiği söylenen ve kazananın tek bir dilek hakkını gerçekleştirecek olan Kutsal Kase için 7 büyücünün çağrıldığı, tarihten kahramanlar olan efsanevi savaşçılarla verilen ölümüne bir savaş. Kahramanlar 7 sınıfa ayrılır, bunlar ”Saber, Archer, Lancer, Rider, Caster, Assassin, Berserker”. Bu tarihten kahramanlar geçmişten veya gelecekten, her zaman diliminden olabilir. Kral Arthur’dan Hasan Sabbah’a, Büyük İskender’den Atilla’ya, Gılgamış’tan Cengiz Han’a. Her türlü efsane, mitoloji ve benzeri şeyler mümkün.

 

Nanatsu no Taizai

Adfhkjl - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Avrupa Orta Çağlarına benzer bir dünyada, Britannia’nın Kutsal Şövalyeleri tarafından saygı duyulan ve saygı duyulan korkular, Britannia ve krallıklarını korumak için son derece güçlü bir sihir kullanırlar. Ancak, Knights’ın küçük bir alt kümesinin sözde vatanlarına ihanet ettiği ve Liones hükümdarını devirmek için yoldaşlarına karşı bıçaklarını çevirdiği iddia edildi. Kutsal Şövalyeler tarafından yenildiler, ancak söylentiler “Yedi Ölümcül Günah” olarak adlandırılan bu efsanevi şövalyelerin hâlâ hayatta olduklarını iddia etmeye devam etti. On yıl sonra, Kutsal Şövalyeler kendileri bir darbenin sahnelerini yaptılar ve böylece Aslan Krallığı’nın yeni, zalim yöneticileri oldular.

Blood+

Adfhkjl 4 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Saya Otonaşi, Okinawa Şehrindeki evlatlık ailesiyle sıradan bir hayat yaşayan sıradan bir kızdır. Aslında, sadece kendine özgü özellikleri anemi çekiyor ve hayatının herhangi bir yılını hatırlayamıyor.

Ancak, Saya’nın unutulmuş geçmişleri hızla onun peşinden dönüyor – bir gece okulda insan kanında beslenen bir yaratık tarafından saldırıya uğradı. Tüm umutlar kaybolduğunda, Haji adında gizemli bir adam ortaya çıkar ve yaratığı geçici olarak ortadan kaldırır. Ama kurtarıcısı onu kanını içmeye zorladığı zaman, bir anda aniden bir transa girer ve canavarı öldürerek kendi kanını katalizör olarak kullanır.

Saya daha sonra, cehennem canavarlarını yenmek amacıyla kurulan Red Shield adlı bir örgütü öğrenir. Şimdi Saya ve Haji, bu korkunç canavarlarla savaşmak ve kızın geçmişinin sırlarını açığa çıkarmak için Kırmızı Kalkan ile birlikte çalışmalıdır.

 

The Vision of Escaflowne

1a5773d98543f3a61fcab1ba281a041a - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Hitomi Kanzaki, tarot kartları ve falcılık ile ilgilenen sıradan bir 15 yaşındaki kız öğrenci, ama bir gece, Van Fanel adında bir çocuk aniden gökten bir kısır ejderha ile ortaya çıkıyor. Hitomi’den gelen bir övgü sayesinde, Van ejderhayı başarılı bir şekilde öldürür, ancak bir ışık sütunu görünür ve her ikisini de sarar. Sonuç olarak, Hitomi kendini Dünya’nın gökyüzünde asılı kaldığı gizemli bir yer olan Gaea dünyasına taşıdı. Bu yeni toprakta, Hitomi kısa süre sonra Van’ın, kısa süre önce Zaibach’ın kötü imparatorluğunun saldırısına uğrayan Fanelia Krallığı’nın bir prensi olduğunu keşfeder. Onlarla savaşmak için Van, ailesinin eski manken Escaflowne’i kurdu – mekanize bir savaş kıyafeti – ama onları yenemedi ve Fanelia yok oldu. Şimdi koşarken, Hitomi ve Van, Hitomi’nin dünyadan gelen ezgisini tam olarak görmek için şok aldığı Allen Schezar adlı yakışıklı bir Asturyalı şövalye ile karşılaşır. Bazı yeni müttefikler kendi taraflarında, Van ve Hitomi, eski bir iktidarı yeniden canlandırmak için imparatorluğun çaba göstermesi üzerine Zaibach’ın güçlerine karşı savaşırlar.

Record of Lodoss War

232600 - kılıç savaşları i̇çeren anime önerileri - figurex anime önerileri

Marmo İmparatoru’nun Kahramanlar Savaşı’nda ölümünden beş yıl sonra, Parn şimdi Lodoss’un özgür şövalyesi, o ve eski müttefikleri artık toprak yoluyla meşhurdur. Ancak, İmparatorun sağ kolu olan Aşram, eski liderinin bayrağı altında Lodoss’u yeniden birleştirmek için tahakkümün asasını arar. Bu arada, fetih girişimlerinin ötesinde, ölüm ve yıkım tanrıçası dirilişinin sahnesini kurmaya başlayan daha sıkıcı bir güç yatıyor ..

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

One thought on “Kılıç Savaşları İçeren Anime Önerileri

 1. Ahmet peker dedi ki:

  Liste çok güzel ancak noragami ile akamega kill i unutmussunuz bence xd

 2. Fatih Kerem Yurtseven dedi ki:

  Çok sağlam bir liste olmuş.

 3. Cglr dedi ki:

  Akame ga kill unutmussun bence??

  1. £ɱŔ£Қה¥Ŕ dedi ki:

   Akatsuki no Yona da unutlmuş bunca anime içinde gerçi Hak kılıç kullanmıyor ama Arslan Senki listede varsa kabul görülebilirdi yani .

Bir cevap yazın