Anime Haber

Jigoku Shoujo Live Action’u İçin Yeşil Işık Yakıldı!

jigoku shoujo the random anime rp forums 25591560 1280 800

Merhaba arkadaşlar bugün size benimde hiç sıkılmadan tekrar tekrar izlediğim bir anime olan Jigoku Shoujo animesinin diğer adıyla Hell Girl animesinin Live Action’unun çıkacağını haber vermek istedim.

Tabi yıllar önce Studio DEEP tarafından Live  Action’u çıkmıştı ama ne yazık ki tutulmamıştı. İzleyen biri olarak neden tutulmadığını söyleyeyim. Diğer live action’lar gibi berbat olduğu içindi. Bu sefer güzel olmasını umuyorum. Çünkü bu animeye ciddi derecede aşığım.

Soldakiler 2007 yılındaki oyuncular. Oyunculara baktığında zaten güzel olmayacağı bellliydi. Bir kere Wanyudo hiç de o nasihat veren amca havasını yakalayamamış. Hone onna desen daha genç olmalıydı. Ren desen… Ona söyleyecek laf çok. Ama buraya yazmayacağım. Tek diyeceğim animedeki o cool adam havasını adamımız becerememiş. Cool olayım derken ezik olmuş.

 

Oyunculara geçmeden önce size bu harika animeden biraz bahsedeyim.

 

Yapım Yılı: 2005

MAL Puanı: 7.7

Bölüm Sayısı: 26

Tür: Korku – Doğaüstü Güçler – Psikoloji – Gizem

Diğer Sezonlar: Jigoku Shoujo Futakomori

                           Jigoku Shoujo Mitsuganae

                            Jigoku Shouujo Yoi No Togi

Konusu: Ortalıkta ilginç bir söylenti dolaşmaktadır. Söylenen göre tam gece yarısı cehennem yazışması adlı siteye cehenneme göndermek istediğin kişinin adını yazarsan Jigoku Shoujo Enma Ai o kişiyi cehenneme yolar. Peki kim bu Enma Ai gerçek mi? Yoksa sadece bir söylenti mi?

 

Bu anime benim için ayrı bir yere sahip. Nedenini bilmiyorum ama bu animeden ayrılamıyorum. İnsanların cehenneme düşmeden önce o yaşadıkları anları izlerken kendimi gülmekten alamıyorum. Bence tür kısmına komediyi de ekleyebilirler.

Anladığınız üzere anime Enma Ai’nin insanları cehenneme göndermesini konu alıyor. Ama bir süre sonra merak da ediyorsunuz. Kim bu Enma Ai? Neden insanları cehenneme yollaması için bu kız seçilmiş? Gibi sorular kafanızda dolaşmaya başlıyor. İlerleyen zamanlarda bu soruların cevabını çok güzel bir şekilde alıyorsunuz.Kısacası izlemediyseniz kesinlikle izleyin. Kaçırmayın. Anime bu kadar güzel olmasa dört sezon artı ikinci kez live action çekmezlerdi. Siz beni dinleyin izleyin animeyi.

 

Hadi biraz da oyunculardan bahsedelim.

 

Enma Ai rolünde karşımıza Tina Tamashiro çıkacak. Bence oldukça güzel biri. Bu kız becerir gibi geliyor.

 

Hone Onna olarak ise karşımıza Manami Hashimoto çıkıyor. Hone Onna rolüne harika olmuş bence. Bu role de böyle seksi biri yakışırdı.

 

Ichimoku Ren olarak da karşımıza Raiku çıkıyor. Bu resim ile emin olamıyorum ama bence Ren olarak gidebilecek birine benziyor. Umuyorum öyle olur çünkü ilki çok kötüydü.

 

Wanyudo amcayı da Akaji Maro oynayacak. Şu bakışlarından gülümsediğinde yüzü yumuşuyordur umarım demekten başka çarem yok çünkü Wanyudo sürekli gülümseyen biri. Ama bence Akaji-san bu rolün hakkından rahat gelir.

 

Umarım güzelim animeyi batırmazlar. Malum Japonları biliyorsunuz. Live Action yapacaz diyorlar sonra insanları animeden soğutuyorlar. Bunda da aynısı olursa Japon sevgim ciddi derecede azalablir.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

One thought on “Jigoku Shoujo Live Action’u İçin Yeşil Işık Yakıldı!

  1. Mustafa BÜKÜLMEZ dedi ki:

    Karakterler güzele benziyor bir izlesem mi acaba? 😀

Bir cevap yazın