#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

İzlemediyseniz Kaçırmamanız Gereken 10 Anime !!

Öncelikle bu listede ki animeler ; ” ilerle dayak ye ayağa kalk adriaaaaann diye bağır (dur lan o başka filmdi)  😀 Dostlarım diye bağır ve düşmanı yen “ çizgisinde ilerleyen animelerden, klasik shounenlerden oluşmamaktadır. Daha çok bilinmeyen ve izlerken bir yerden sonra sıkmayan animeleri ele alıyorum. Ayrıca listedeki numaralar temsilidir. Yani 10 numara en kötü 1 numara en iyi değildir. Keza iyi ve kötü kavramı izleyiciden izleyiciye değişir.

10. Zankyou No Terror

 

2 kafadar, 2 dost, 2 kardeş, 2 süper deha şehri kaosa sürükleyecek. 2 deha ve karşılarında aynı zekada bir polis memuru. Bu anime hakkında diyecek tek söz efsane olmasıdır deha savaşlarını seviyorsanız tam size göredir. Ayrıca hunharca ağlatır.

“O gün gördüm güneş kadar sıcak gülümsemeyi ve donduran bakışları.”

9. Zetsuen No Tempest

Diyorsunuz ki zeka savaşları olsun ama aksiyon da olsun. İşte tam size göre başka bir efsane yapım. Aksiyon, romantizm ve zekanın boy gösterdiği, gizem dolu, harika bir yapım. İzlerken yer yer yok artık dediğiniz, yer yer duygu dolu sahneler yaşatan harika bir yapım.

“Kırk bin can toplasa bütün sevgisini etmez ki benim ona olan aşkımın dengi.”

8. Kiseijuu Sei No Kakuritsu

Aksiyon, uzaylılar, kan, vahşet, duygusallık, romantizm, harika ötesi müzikler ve 2 farklı ırkın dost olabildiği başka bir efsane yapım daha. Bu animeyi izlerken yaşadığınız duygu değişimi bir yerden sonra yalama yapıyor.

“Şeytanlara en yakın kavramı araştırdım ve tüm yaşam formu içinde en yakın varlığın insanlar olduğunu öğrendim”

7. Fullmetal Alchemist Brotherhood

Bu anime hakkında diyecek fazla bir şeyim yok. Ayrıca incelemesini yazmıştım ama izleyin. Yani kesinlikle izleyin. Kelimeler kifayetsiz kalır derler ya. Bu efsane anime için öyle oluyor benim için.

Acı çekmeden alınan ders anlamsızdır. Çünkü karşılığında başka bir şey vermeden bir şey kazanılamaz.”

6. Hunter x Hunter 2011

 

 

Tehlikelerde dolu bir dünya. Bol aksiyon, bol heyecan. Karakterlerin yaşadığı bütün üzüntüyü, bütün gelişimi size de yaşatan, bir türlü bitemeyen, akıl yaşta değil baştadır lafının sözlük karşılığı olan, bir başka efsane animedir.

“Ölümden korkmuyorum. Yalnızca öfkem zamanla solacak diye korkuyorum.”

5. Guilty Crown

Doğaüstü güçler, romantizm, aksiyon, bol göz yaşı, bol hüzün, geçmişin getirdiği yük, geleceğin yok olma tehlikesi ve nazik bir kralın gaddar birine dönüşmesi. Sony tarafından desteklenen müzikleri cabası olan başka bir efsane animedir.

“Mutlu günleri anmak acılı günlerde,inanki acıların en büyüğü”

4. Gangsta

Belki tüm bunlardan sıkılmışsınızdır. Biraz daha yetişkin tarzı, biraz daha gerçekçi bir anime arıyorsunuzdur. Kendi alanın en iyisi olan Gangsta ile tanışın o zaman. Bu anime şirketinin son kozuydu. Lakin yoğun ecchi dönemindeyiz malum. Erotik olmayan yapımlar tutanamıyor. Aynı kaderi paylaştı bu güzelim anime de.

” Gözyaşı her zaman acının göstergesi değildir. Bazen sahteliğin bize gülümsemesidir.” 

3. Code : Breaker

Çok konuşan ana karakterlerden bıktınız mı ? Ya da ezilip sonra düşmanı yenen, ya da düşmanlarına gereksiz merhamet gösteren. Ana karakterin biraz gaddar olmasını mı istiyorsunuz ? işte tam size göre bir anime. Doğaüstü güçleri konu alan ama işleyişi ile türünden sıyrılıp farklı bir noktada olan bir anime.

“Bizler kahraman değiliz,bizler sadece adalet adı altında kötü insanları öldüren katilleriz.”

 

2. Code Geass

 

Aslında bu animeyi listeye almayacaktım ama bilmeyen vardır diye listeye koyuyorum ve fazla bir şey demiyorum gidin izleyin.

“İnsanlar eşit değildir. Bazıları daha zeki doğar. Bazıları daha güzel doğar.Bazılarının ailesi yoksuldur. Bazılarının vücudu zayıftır. Doğum, gelişmek ve yetenek, bütün insanlar farklıdır! Evet, insanlar farklı olmak için doğar!Bu yüzden insanlar birbiriyle savaşır ve yarışır!Oradan, evrim meydana gelir. Eşitsizlik kötü değildir. Eşitliğin kendisi kötüdür.”

 

1. Gintama

İnsanların Gintama‘ya olan bakışı sırf troll ve komediden ibaret. Bu yargıyı yıkmak için fırsat bulduğum her yerde övüyorum bu animeyi çünkü tüm övgüleri hak ediyor. Aslında komediden çok daha fazlası mevcut. Bu animenin hikayesi gördüğünüz en derin hikayedir belki de. Bu yüzden ön yargılarını yıkın ve izleyin.

“Hayatını nasıl güzel bir şekilde sonlandıracağını düşünecek vaktin var ise sonuna kadar nasıl güzel yaşayacağını düşünmen gerekmez mi?”

Evet liste bu. Dediğim gibi bu liste en iyi 10 anime listesi veya en efsane 10 anime listesi değil. İzlemediyseniz izlemeniz gereken 10 anime listesidir. Bu yüzdendir ki arada eksikler ya da hakkı yenmiş animeler olabilir. Sonuç olarak bende insanım. Tüm animeleri izleyip aklımda tutamam. Sizler varsa eklemek istediğiniz yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Son olarak :

Evet 1 numaraya şahsi 1 numaralı animemi koydum

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

5 Comments

Leave a Reply
  1. 10’dan itibaren sırayla bu animeleri izliyorum. Zankyou no Terror ve Zetsuen no Tempest hakikaten harikaydı. Ama Kiseijuu: Sei no Kakuritsu’yu fazla sevemedim. Bu listeyi hak edecek kadar iyi değildi bence. Ama 10 ve 9 numaralı animeleri kesinlikle izleyin.

Bir cevap yazın

Loading…

yaşam taşı

Bir Anime Severin Fantastik Eseri ; Yaşam Taşı : Kralsız Ülke

League of legends Destek Şampiyon Rehberi : Janna