Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bende iyiyim. Evde pineklediğim şu dönemde Netflix benim yol arkadaşlarımdan biri oldu. Canım sıkılıyor açıyorum film, dizi, anime ne bulursam izliyorum.

Netflix‘i benim gibi aktif kullananlar belki biliyorlardır. Yakın zamanda Idhun Günlükleri adlı bir animenin ilk sezonu yayınlandı. Bende merakla bekliyordum çünkü fragman bana ilginç gelmişti. Bugün Idhun Günlükleri‘ni bitirdim ve hemen buraya gelip size bir tanıtım yazısı yazmaya karar verdim. Haydi size Idhun Günlükleri‘ni tanıtayım.

Idhun Günlükleri Tanıtım ve İnceleme


FigurexOzelDesign 4 - Idhun Günlükleri Tanıtım ve İnceleme - Figurex Anime Tanıtımları

Konusu: 13 yaşındaki Jack bir gün eve geldiğinde annesi ve babasını bilinçsiz bir şekilde bulur. Daha ne olduğunu anlayamadan ise kılıçlı bir çocuk ve bir büyücü ona saldırır. Son anda ortaya ortaya çıkan başka bir büyücü ve şövalye sayesinde kurtulan Jack gözlerini açtığında kendini Idhun denen başka bir boyutta bulur.


Netflix‘de henüz bir sezon yayınlanmış olan anime beş bölümü ile oldukça kısa. Bir oturuşta rahatlıkla izleyebilirsiniz. Ben öyle yaptım. Daha önce hiç ispanyol animesi izlememiştim. Bu yüzden konuşmalara beni biraz rahatsız etti ve bende ingilizce izledim. Anime‘nin mekan çizimleri oldukça güzeldi. Mistik ormanın tasarımı oldukça hoşuma gitti. Ama gelin görünki aynı şeyi karakterler için pek söyleyemeyeceğim. 


2 2 - Idhun Günlükleri Tanıtım ve İnceleme - Figurex Anime Tanıtımları

Karakterlerin tasarımları ile ilgili bir sıkıntım yok. Hepsi çok güzel tasarlanmış ama ne bileyim bir şekilde rahatsız da ediyorlar. Hareket ederkenki şekilleri falan. Aynı şekilde savaş sahneleride biraz hayal kırıklığı oldu. Ya iki tane kılıç kullanan kişi var. İkiside pro bu konuda ama ortaya çıkan savaş sahnesi hayal kırıklığı.


1 3 - Idhun Günlükleri Tanıtım ve İnceleme - Figurex Anime Tanıtımları

Beğendiğim tek sahne, beğenmediğim diğer her şey…

Tek bir sahne hoşuma gitti o da kurtadamın herkesi parçaladığı sahne. O sahneyi görünce dedimki “Sonunda! Sonunda güzel bir şey gösteriyorlar!”

Sadece kılıç savaşları da değil animede büyü kullanım şekli de hoşuma gitmedi. Büyünün ışığı hareketleri ve tasarımı karakterlerin tasarımına uymuyordu. O yüzden görüntü ne yazık ki pek güzel değildi. Oysa ben en çok animelerde büyüleri görmeyi seviyorum. Çünkü gerçekten göz alıcı oluyorlar. Ama Idhun Günlükleri‘nde sadece göz yorucu olmuş. 

Bunlar dışında biraz fazla hızlı ilerliyor. Jack’in saldırıya uğramasından sonra birden dört ay geçiyor ve bir bakmışız Jack kılıç kullanmayı öğrenmiş savaşa gitmek istiyor. Bunlar ne ara oldu? Neden bu kadar hızlı bir zaman sıçraması yaşadık? Bunları anlamadım. Beş bölüm olduğu için sığdıralım demişler sanırım. 

Yalan söylemeyeceğim sezon finali de tatmin etmedi. izlediğime değmedi bence. Ama siz merak ediyorsanız izleyin. Benim yorumumu dikkate almayın. Belki beni rahatsız eden şey sizi etmeyecektir değil mi? O yüzden çok merak ediyorsanız izleyin. Ama ben söyleyeyim ben izlerken harcadığım zamanı geri istiyorum. 

Sizin için Idhun Günlükleri‘nin fragmanınıda şöyle koyuyorum. İzleyecekseniz şimdiden iyi seyirler. 

 

Idhun Günlükleri gibi başka animelerin tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın