Anime önerileri hemde hikayeleri tamamlanmış  yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar.

İnsan cidden anime önerileri başlığına baktığında kaliteli anime önerileri görmek istiyor. Sanırım izleyici kitlesinin en nefret ettiği olay anime de hikayenin tamamlanmamış olması ve bir türlü gelmeyecek olan diğer sezonu beklemek. Yarım kalmış son ağzınızda ekşi bir tat bırakmasın diye böyle bir anime önerileri listesi düşündük. Mangasıyla birlikte bitmiş anime önerileri için keyifli okumalar…

Naruto Shipudden

naruto.pp .wannagate - Hikayesi Tamamlanan Anime Önerileri ( Manga İle Birlikte ) - Figurex Anime Önerileri

Konoha Köyü geçmişte dokuz kuyruklu tilki Kyuubi’nin saldırısına uğrar. Ağır şekilde hasır alan köyü 4. Hokage Kyuubi’yi bir bebeğin içine hapsederek köyü kurtarır. Aradan yıllar geçer içine hapsedilen bebek büyür. Adı Naruto olan bu çocuk köy halkı tarafından dışlanır. Hiç kimsenin sevmediği Naruto yalnız ve kimsesiz olarak büyür. Köylülere inat hayali bir gün Konoha Köyü’nün Hokagesi olmaktır. Okul çağı gelen Naruto Gennin olmak için mücadele etmeye başlar. Sınıf arkadaşlarından sevmediği Sasuke ve hoşlandığı kız Sakura ile birlikte Kakashi’nin önderliğinde Takım 7 ‘yi oluşturur ve gün geçtikçe Hokage olmaya bir adım daha yaklaşır.

Cowboy Bebop

Cowboy Bebop Sunrise - Hikayesi Tamamlanan Anime Önerileri ( Manga İle Birlikte ) - Figurex Anime Önerileri

2021 yılında gezegenler arasında seyahat mümkün hale gelmiştir. Ancak, gezegenler arasında ulaşımı sağlayan atlama ağında büyük bir düzensizlik bulunmaktadır. İhmal edilen bu aksaklık sistemde büyük bir felakete yol açar. Ayda bulunan atlama geçidi infilak eder ve ay yüzeyinde büyük bir delik oluşur. Patlama sonucunda aydan kopan parçalar dünya yüzeyine düşer ve süreğen bir meteor sağnağına yol açar. Bu olay dünya yüzeyinin büyük bir bölümünü ve milyarlarca insanı yok eder. İnsanların büyük bir bölümü yer altına sığınır. İmkanı olanlar Mars ve Venüs gezegenleri ile yaşam koşulları oluşturulan bazı astreoid ve Jupiter uydularına yerleşirler.

Cowboy Bebop, bu olaydan 50 yıl sonra, 2071 yılından başlayarak gerçekleşen olayları konu alır. Spike Spiegel ve iş ortağı Jet Black güneş sisteminde faaliyet göstermekte olan iki haydut avcısıdır. Oldukça tehlikeli ve zor bir meslek icra eden ikili geçimlerini sağlayabilmek için, Bebop isimli gemileri ile, aranılan suçluların peşinden sistemin bir ucundan diğer ucuna yolculuk etmektedir.

Dizi, Bebop tayfasının, suçluların peşinde yaşadıkları olaylar etrafında şekillense de aslında her bir karakterin geçmişi ile yüzleşmesini konu alır.

Fullmetal Alchemist Brotherhood

fma - Hikayesi Tamamlanan Anime Önerileri ( Manga İle Birlikte ) - Figurex Anime Önerileri

Edward Elric ve Alphonso Elric iki küçük sevimli kardeştirler. Küçük yaşta babaları tarafından terk edilip anneleriyle birlikte kendilerine küçük ve masum bir yaşantı kurmuşlardır. Babalarının büyük bir simyacı olduğunu öğrenen çocuklar simyaya ilgi göstermeye başlarlar. Hayatları olağan şekilde devam ederken annelerini kaybederler. Annelerini geri getirmek için araştırmalara başlayan iki küçük simyacı simya ile getirebileceği bilgisine ulaşırlar. Fakat simyanın altın bir kuralı vardır. Bir şeyler feda etmezsen bir şeyler alamazsın. Annelerini getirmek için simyaya başvuran gençlerden Edward Elric bacağını ve kolunu , Alphonso Elric ise bütün vücudunu kaybeder. Alphonso demirden bir zırha mühürlenirken Edward  oto teknolojiyle kendisine metalden bir kol ve bacakla idare etmek zorundadır. İşin kötü tarafı anneleri de geri gelmemiştir. Tanrının işine karıştıklarını farkeden iki genç yaptıklarından pişman olur ve kaybettikleri vücut parçalarını bulmak için ve simyalarını geliştirmek için uzun bir yolculuğa çıkarlar.

Assasination Classroom

assassination classroom kuro sensei dai houimou pv - Hikayesi Tamamlanan Anime Önerileri ( Manga İle Birlikte ) - Figurex Anime Önerileri

3 E sınıfının şu andan itibaren önemli bir görevi var. Öğretmenlerini öldürebilmek. Eğer başarırlarsa dünyayı kurtarmış olacaklar. Peki bu ilginç yaratığı nasıl öldürecekler ?

Steins ; Gate

SteinsGate.full .1097371 - Hikayesi Tamamlanan Anime Önerileri ( Manga İle Birlikte ) - Figurex Anime Önerileri

Okabe RintaroAkihabara’da laboratuvar olarak kullandığı küçük bir dairede yaşayan zeki ama bir o kadar da garip bir bilim adamıdır. Yetenekli bir hacker olan Daru ve çocukluk arkadaşı Mayuri ile “Geleceğin İcatları” adını verdikleri laboratuvarda mikrodalga fırınını geçmişe mesaj göndermeyi başaran bir aygıta dönüştürmeyi başarmıştır. Okabe geçmişe her mesaj gönderişinde dünya çizgisi değişmekte ve dünya akışı farklılaşmaktadır. Lakin bu değişiklikleri fark edebilen bir tek Okabe’dir. Okabe, laboratuvara katılan yeni üyeleri Makise Kurisu ile D-Mail adını verdikleri geçmişe mesaj gönderen icatlarını geliştirerek bir zaman makinesi yapmaya çalışırlar. Öte yandan Daru ve IBM 5100 sayesinde hackledikleri Cern belgelerinden çok önemli veriler elde ederler. Okabe ve ekibi zamanın akışı ile oynamaya başladıkça ortaya istenmeyen sonuçlar çıkmaya başlar ve zaman çizgisini yeniden eski haline bir tek Okabe geri getirebilir.

Death Note

deathnote - Hikayesi Tamamlanan Anime Önerileri ( Manga İle Birlikte ) - Figurex Anime Önerileri

Yagami Light üstün zekası sayesinde her şeyde çok kabiliyetli olan liseli bir öğrencidir. Ancak bu zekasının kötü yanı üstün olduğunu düşünmesi ve her şeyin ona sıkıcı gelmesidir. Bu suçlar ve kötülükle dolu olan dünya onun için yaşamaya değer bir yer değildir. Bir gün Shinigami‘lerden birisi olan Ryuk sahip olduğu ölüm defterini dünya ya düşürür ve bu defter Light‘ın eline geçer. Defterde ismi yazılan kişinin ölümünü kontrol edebileceğine dair yazılar vardır. Başta ciddiye almasa da yine de küçük bir deneme yapar ve yazanların gerçek olduğunu görür. Bu dakikadan sonra dünya onun için daha eğlenceli bir yer haline gelir.

Honey and Clover

honey and clover featured - Hikayesi Tamamlanan Anime Önerileri ( Manga İle Birlikte ) - Figurex Anime Önerileri

Takemoto YuutaMayama Takumi ve Morita Shinobu küçük daireyi paylaşan üniversite öğrencileri. Yoksulluk içinde yaşıyor olmalarına rağmen, üçü hayatta küçük şeyler yoluyla zevk alabiliyor. Hikaye, Hanakoto Hagumi adlı kısa ama yetenekli 18 yaşındaki bir kızın ortaya çıktığı sırada, bu fakir üniversite öğrencileri karakterlerin hayat hikayelerini anlatıyor.

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

91SvtdtfL0L. RI - Hikayesi Tamamlanan Anime Önerileri ( Manga İle Birlikte ) - Figurex Anime Önerileri

Japonya’da hayat olağan şekilde devam ederken Britanya Krallığı ile gerçekleşen savaş sonucu her şey altüst olur. Britanya Krallığı üst düzey teknoloji ile geliştirilmiş silahları Knightmare’ler ile Japonya’yı hezimete uğratır ve topraklarına katar. Artık burada yaşayan Japon halkına 11’ler ve Japonya’ya ise 11. Bölge adı verilir. Britanya Krallığı ile olan karanlık geçmişi yüzünden Lelouch krallığa büyük bir kin gütmektedir. Aslında prens olan Lelouch kız kardeşini de alarak krallıktan ayrılmış ve yaşamına sıradan bir lise öğrencisi olarak devam etmektedir. Birgün arkadaşıyla şehrin sokaklarında gezerken büyük bir kaza olduğunu görür ve olay yerini incelemeye gider. Baygın bir kız gören Lelouch onu kurtarmaya çalışırken Britanya askerleri tarafından yakalanır. Aralarında çocukluk arkadaşının da olduğunu fark eden Lelouch ne yapacağını düşünürken kız uyanır ve ona gizemli bir güç bahşeder. Geass gücü sayesinde oradan kaçmayı başaran Lelouch artık krallığa meydan okuyabileceği güce kavuşmuştur.

The Parasyte

maxresdefault 1 - Hikayesi Tamamlanan Anime Önerileri ( Manga İle Birlikte ) - Figurex Anime Önerileri

Bir gün dünyada daha sonra ‘’parazit’’ olarak adlandırılacak solucana benzer yaşam formları ortaya çıkar. Parazitler ortaya çıktıkları yerde ki en yakın insanın beynini ele geçirmeye başlar. Ele geçirmek derken beyni tamamen yemekten bahsediyorum. Yani parazit birinin beynine girmeyi başarırsa o kişi artık ölmüştür. Sıradan bir lise öğrencisi olan  17 yaşında olan Izumi Shinichi bir gece uykusunda parazitlerden birinin saldırısına uğrar. Fakat parazit başarısız olur veIzumi’nin sağ koluna girer. Izumi önce bunun kötü bir rüya olduğunu düşünse de bunun rüya olduğunu çok geçmeden anlar. Sağ kolunun yerini alan canlı ile konuşur. Canlı ona başarısız olduğunu amacının başını yemek iken sağ kolunu yediğini söyler. Canlı, Izumi’nin sağ kolunu yediği içinde artık başka bir organın yerine geçememektedir. Izumi canlıya sağ anlamına gelen Migi adını koyar. Böylece ikisinin arasında gönülsüz bir ortaklık doğar.

Golden Time

- Hikayesi Tamamlanan Anime Önerileri ( Manga İle Birlikte ) - Figurex Anime Önerileri

Tada Banri, üniversite için Tokyo’ya taşınmış, geçmişte bir kaza sonucu bir köprüden düşerek hafızasını yitirmiş bir gençtir. Üniversitedeki ilk gününde yolu bulmaya çalışırken kaybolur ve yolu bildiğini düşündüğü birilerinin peşine takılır ve bu şekilde Yanagisawa Mitsuo ile tanışır. Ancak Mitsuo’nun başa bela ve onunla evlenmeyi takıntı haline getirmiş, aynı zamanda çocukluk arkadaşı olan bir kız arkadaşı vardır ve Mitsuo sırf ondan kurtulabilmek için tek başına Tokyo’ya okumaya gelmiştir. Bu kızın adı Kaga Kouko’dur ancak Mitsuo’nun onunla evlenmek gibi bir şeye zerre niyeti yoktur. Tada Banri bu şekilde eğlenceli bir üniversite hayatına başlamış olur.

Legends Of Galactic Heroes

Anime Önerileri

Samanyolu galaksisinde, halihazırda yüzyıllardır devam eden yıldızlar arası bir savaş vardır. Çökmek üzere olan ve monarşi ile yönetilen Goldenbaum hanedanlığının hüküm sürdüğü Galaktik İmparatorluk ile, yine çöküşte olan ve demokrasi ile yönetilen Hür Gezegenler birliği arasındaki bu savaşta, yüz binlerce uzay gemisi ve milyonlarca asker yüzyıllardır savaşmaktadır.

Bu sırada, tiyatro sahnesinde iki askeri ve siyasi deha ortaya çıkar. Bunlardan biri, İmparatorluktan  Amiral Reinhard von Lohengramm, diğeri ise Hür Gezegenler Birliğinden Yang Wenli’dir.

Kayzer’in ablasını metresi olarak almasının ardından hem ablasını kurtarmak hem de mevcut sistemi ve hanedanlığı değiştirmek için asker olmayı seçmiş Reinhard, inanılmaz zeki, yetenekli ve karizmatik birisidir.

Eğitimini karşılayabilmek amacıyla asker olmak zorunda kalmış Yang Wenli ise zeki olmakla beraber bir o kadar da tembel olan birisidir.

Her iki deha da, gerçekleştirdiği eylemler ve başarılar ile diğer amiralleri ve düşünce adamlarını etrafında toplamaya başlarlar. Zaman geçtikçe, bu iki birbirinin tam tersi insanın arasındaki rekabet, mevcut dünyayı sarsacak ve büyük bir olay haline dönüşecektir. Bir yandan astlarıyla ve üstleriyle uğraşırlarken, diğer yandan kişisel ve politik sorunlarla yüzleşecekler, bir yandan savaş alanında strateji ve taktiklerini ortaya koyarken, diğer yandan hedeflerine ulaşmaya çalışacaklardır. Bu epik savaşın sonunda, galip gelen taraf kim olacak?

Your Lie in April

Anime Önerileri

14 yaşındaki Kousei Arima piyano dahisidir. Fakat küçükken annesi yüzünden geçirdiği travmalar sonrasında artık piyano çalamamaktadır. Piyanonun başına geçtiği zaman bir müddet sonra müziği duyamamaktadır. Günler artık Arima için sıkıcı olmaya başlamıştır. Ta ki kiraz çiçeklerinin altında keman çalan güzel bir kızla tanışana kadar . Arima‘nın en yakın arkadaşına aşık olan bu kız onun hayatını tamamen değiştirecektir.

Ano Hana

Anime Önerileri

Çocukken birbirinden ayrılmayan 6 yakın arkadaşın birbirinden eğlenceli geçen günleri aralarından Menma‘nın ölmesiyle son bulur. Grubun lideri konumundaki Jinta , Menma dan hoşlanmaktadır. Bir gün diğer arkadaşlardan birisi ondan hoşlanıyor musun ? sorusunu sorunca utanır ve ters cevap verir. Bu sırada Menma olanları duyar ve kalbi kırılır. Jinta yarın özür diler gönlünü alırım diye düşünürken Menma hayatını kaybeder. Bu olay üzerine bu altı arkadaş büyük sarsıntı geçirir ve birbirinden uzaklaşırlar. Beş yıl sonra Jinta bir anda Menma‘nın hayaletiyle karşılaşır. Başlarda hayal ürünü olduğunu düşünse de zamanla Menma‘nın eski ekibi bir araya toplama çabalarının içinde bulur kendini.

Kamisama Hajimemashita

Anime Önerileri

Lise öğrencisi Nanami babasının borçları yüzünden kaçması ile ortada kalır. Sokakta ne yapacağını bilmez halde yürürken bir köpek tarafından köşeye kıstırılmış bir evsiz adam görür ve adamı kurtarır. Adam Nanami‘nin alnından öper ve kaybolur. Ertesi gün Nanami , Tomoe adlı tilki ruhuyla karşılaşır ve artık tapınak tanrısı olduğunu öğrenir. Neye uğradığını şaşıran Nanami, kurtardığı adamın Mikage adında bir tapınak tanrısı olduğunu ve öpücükle mührünü Nanami’ye verdiğini öğrenir. Evsiz kalmaktansa tapınakta yaşamayı tercih eden Nanami ve Tomoe‘nin bir birinden fantastik maceraları başlamış olur.

Toradora

Anime Önerileri

Ryuuji Takasu çok kibar ve saygılı bir genç olmasına rağmen dış görünüşü yüzünden sürekli insanlar tarafından yanlış anlaşılır. Sert ve kavgacı birisi zannedilir. Taiga Aisaka ise küçük,sevimli ve oyuncak gibi görünümüne rağmen oldukça asabi ve kavgacıdır. Bir gün kazara bu ikilinin yolları kesişir. Kavgayla başlayan arkadaşlıkları komşu olduklarını da öğrenince iyice ilerler. Başkalarına aşık olan bu ikili aşk konusunda birbirine yardımcı olmaya karar verir. Peki her şey umdukları gibi gidecek midir ?

3D Kanojo : Real Girl

Anime Önerileri

Sosyal hayatla okulu dışında hiçbir bağı olmayan Otaku Tsutui Hikari kızlar da dahil olmak üzere her şeyin sanal versiyonunu tercih etmektedir. Okula geç kaldığı bir gün ise Iroha adlı gerçek bir kızla çöpleri toplama cezası alır.

Shiki

Anime Önerileri

Fuyumi Ono’nun yazdığı korku romanından uyarlanan Shiki, ortalama bir vampir hikayesinin ötesine geçer. İnsanın iyilik ve kötülük arasında kolayca ayırt edemediği bir dünyada trajik hayatta kalma hikayesini anlatır. Tanrı tarafından terk edilen Shiki, vampirlerin kendilerinin dediği gibi, paranoyak / inanmayan köylülerin korkusuyla çatıştıkça yaşama isteklerine sahiptir. Shiki, adamı canavardan ayıran sınırı araştırıyor.

Dororo

Anime Önerileri

Bir erkek olarak yetiştirilen bir kadın savaşçı, genç bir samurayın 48 canavardan 48 vücut parçasını kurtarmak ve ailesinin intikam almak için mücadele verir.

Spice And Wolf

Anime Önerileri

Holo, küçük hasat Pasloe kasabasında yıllık hasadı kutsadığı için kutlanan ve saygı duyulan güçlü bir kurt tanrısıdır. Ancak yıllar geçtikçe ve köylüler kendi kendine yeterli hale geldikçe, kendini “Yoitsu’nun Bilge Kurt’u” olarak şekillendiren Holo, sadece bir halk masalına indirgenmiştir. Kraft Lawrence adında seyahat eden bir tüccar Pasloe’de durduğunda, Holo sonunda Yoitsu’nun kuzey evine götürürse iş ortağı olmayı teklif eder. Bilgili tüccar, Holo’nun bir kişinin karakterini değerlendirme alışılmadık yeteneğini tanır ve teklifini kabul eder. Şimdi hem keskin iş becerilerine hem de karizmatik bir müzakereciye sahip olan Lawrence, kendi dükkanını açma hedefine yaklaşıyor. Bununla birlikte, Lawrence ekonomik fırsatları bulmak için Holo ile kırsal bölgeyi dolaşırken, isteklerinin yavaş yavaş beklenmedik bir şeye dönüştüğünü fark etmeye başlar.

Carole & Tuesday

Anime Önerileri

İnsanoğlunun yapay zeka alanında ilerlemeleri sonucu Mars’ta yaşam geliştirilmiştir. 50 yıldan beri insanlar sürekli olarak Mars gezegenine göç etmeye devam etmektedir. Carole çok küçükken Mars gezegenine gelmiş ve burada yaşama tutunmaya çalışan 17 yaşında genç bir kızdır. Gündüzleri yarı zamanlı işlerde çalışıp, geceleri ise sokak müzisyenliği yapmaktadır. Hayatındaki en büyük tutku müziktir.

Tuesday ise ırkçı söylemleri olan ünlü bir politikacının kızıdır. Yaşadığı evde en büyük tutkusu olan müzik yasaklanmıştır ve kendisini oldukça yalnız hissediyordur. Tuesday bir gün bu anlamsız yaşam tarzına bir son vermeye karar verir ve evden kaçar. Fakat dışarıdaki hayat beklediğinden daha zordur. Gaspa uğrar. Yolunu Kaybeder. Ümitsizlik içinde geri dönmeyi düşünürken sokakta Carole’un müziğini duyar. Gözyaşları içinde Carole’un müziğini dinlerken iki genç kız tanışır ve dünyanın kalbine dokunacak müzikleri yapma maceraları başlar.

Anime Önerileri konusunda Psikolojim Bozulsun İstiyorum Diyenlere Bonus :

Anime Önerileri

Figurex Anime Önerileri konusunda her zaman önde gelen sitelerden birisi olmuştur. Her zaman izlemeniz için size kaliteli anime önerileri yapmaya çalışıyoruz. Daha fazla Anime Önerileri için Buraya ve animeler hakkında daha fazla bilgi için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın