Anime Haber

Hayao Miyazaki ‘nin Yeni Filminin 3.5 Yılda %15’i Tamamlandı

s e1391b9898360e2ec0e77f958252f8df253f7b4b

Hayao Miyazaki ‘nin Yeni Filminin 3.5 Yılda %15’i Tamamlandı. Studio Ghibli yapımcısı Toshio Suzuki, Hayao Miyazaki’nin bir sonraki uzun metrajlı filmi Kimi-tachi wa Dō Ikiru Ka’nın (Nasıl Yaşarsınız?), Üç buçuk yıllık bir üretimin ardından Ekim sonunda yaklaşık% 15 oranında tamamlandığını bildirdi. Suzuki, Miyazaki ile röportaj yapmak için Sato’nun stüdyo ziyareti sırasında aktör Takeru Satoh (live action Rurouni Kenshin filmlerinin baş karakteri) ile konuştu. Satoh’un röportajı, Tokyo Miracle Dai-3-Shū: Saikyō Sh Animehin Anime (Tokyo Miracle III: Anime, The Most Powerful Commodity) belgeselinde Salı günü NHK General’de yayınlandı.

Suzuki, Miyazaki’nin ayda yedi ila 10 dakikalık animasyon yönetebileceğini ve Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka’da ayda beş dakika veya yılda yaklaşık bir saat animasyon planladıklarını açıkladı. Ancak, Miyazaki şu anda ayda yaklaşık bir dakikalık animasyon yönetiyor. Miyazaki, Satoh’a 2013 yılında The Wind Rises’i tamamladıktan sonra emekli olmak istediğini vurguladı ancak 78 yaşındaki yönetmen yardım edemeyeceğini ancak animasyona geri dönebileceğini ekledi.

Hayao Miyazaki Yeni Filmi İçin Diğer Detaylar

Suzuki, Mart ayında yayınlanan Bungei Shunjū dergisinde yayınlanan makalesinde Miyazaki’nin Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka üzerinde tamamlama tarihi olmadan çalıştığını belirtti. Suzuki, “Bu yeni filmin prodüksiyonuyla, kesin bir son tarih belirlemediğimizi deniyoruz. Bu işin içinden nasıl çıkacağını dört gözle bekliyorum.” Suzuki, Studio Ghibli’nin eserlerinin normalde üretim programlarını belirlediğini belirtti. Film projesini ortaya çıkaran daha önceki bir televizyonda Miyazaki, filmi 2019 yılına kadar bitirmek için önerilen bir program sundu, ancak Suzuki, stüdyonun artık bu planı takip etmediğini belirtti.Suzuki, Miyazaki’nin parayla ilgilenmeyen bir kişi olduğunu ekledi. Ayrıca, Suzuki Miyazaki’nin gerçekten emekli olamayacağına inanıyor çünkü yapacak hiçbir şey yapmamak ve sıradan bir emekli olarak yaşamak onu rahatsız edecektir. Suzuki, Miyazaki’nin film prodüksiyonu üzerinde çalışmaya devam ederken kendisini en çok evinde hissettiğine inanıyor.

Suzuki, bazılarının Miyazaki’nin yaklaşmakta olan filmini son filmi olarak etiketlediğini kabul etti. Ancak Suzuki, “Buna inanmıyorum. Yaşadığı sürece [Miyazaki] muhtemelen film yapmaya devam edecek.” Dedi. Bu yüzden Suzuki, Miyazaki’ye “Sadece lütfen ikinci bir emeklilik duyurusu yapma” diye sorduğunu söyledi.

Suzuki Ağustos 2018’de yeni filmin “yaklaşık üç veya dört yıl içinde” açılacağını düşündüğünü söyledi. Suzuki, filmin iki yıldır yapımda olduğunu ve stüdyonun filmde daha önce yapamayacağı şeyler yaptığını belirtti.

Genzaburō Yoshino

 

Miyazaki, Ekim 2017’de aksiyon-macera fantastik filmini tamamlamak için üç veya dört yıla ihtiyacı olacağını belirtti. Miyazaki, filmin başlığını aynı isimdeki yazar Genzaburō Yoshino’nun 1937 başyapıtlarından aldı (üstteki resimde). Bu kitabın, filminin kahramanı için büyük anlamı olan bir hikaye olduğunu ekledi. Yoshino’nun kitabı Koperu ve amcası adında bir insanın etrafında odaklanıyor ve Koperu’nun ruhsal gelişimi ile insan olarak nasıl yaşayacağını tartışıyor.

Suzuki, Nisan 2017’de, Miyazaki’nin Temmuz 2016’dan bu yana projeye ilişkin storyboard’ları çizdiğini bildirdi. Ancak, Suzuki, Miyazaki’nin şu ana kadar sadece 20 dakikalık storyboard çizdiğini söyledi.

Kasım 2016’da yayınlanan Owaranai Hito Miyazaki Hayao’da (Asla Sona Ermeyen Adam: Hayao Miyazaki), Miyazaki, “Kemushi no Boro” nun kısa bir süre sonra Ghibli Müzesi’nden kısa bir süre sonra sahneye çıktığı bir anime uzun metraj filmi çekmek istediğini bildirdi. Mart 2018’de). Özelliğe göre, Miyazaki sadece CG kısa yapmaktan memnun değildi ve Ağustos 2016’da uzun metrajlı bir film için bir proje teklifi sundu. Resminde uzun metrajlı bir film için yeşil ışık almamasına rağmen, Miyazaki karar verdi. Yine de projedeki animasyon çalışmalarına başlamak.

Hayao Miyazaki resmi web sitesine ulaşmak içim Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın