Waki Yamato‘nun Haikara-san ga Tooru mangası’nın anime film uyarlamaları için resmi web sitesi Pazartesi günü ilk film için yeni bir görseli açığa çıkardı. Web sitesinde ayrıca, Anime de Benio‘yu seslendiren Saori Hayami‘nin filmin tema şarkısını “Yume no Hate made” seslendireceği açıklandı.

Haikara - haikara-san ga touru anime filmi i̇çin detaylar!! - figurex anime haber

Mariya Takeuchi (Agatha Christie no Meitantei Poirot’dan Marple’a, Toki no Tabibito-Time Stranger -) tema şarkısının sözlerini besteliyor ve yazıyor. Şarkının CD’si 8 Kasım’da çıkacak. İlk film olan Gekijōban Haikara-san ga Tōru Zenpen-Benio, Hana no 17-sai, 11 Kasım‘da Japonya‘da gösterime girecek. İkinci filmin adı Gekijōban Haikara-san ga Tōru Kōhen – Tokyo Dai Roman. Her iki filmin de bu yıl gösterime girmesi planlanıyor iken, ikinci film 2018 yılında vizyona girmesi planlandı.

 

Kazuhiro Furuhashi (Rurouni Kenshin, Hunter x Hunter) ilk filmi yönetiyor ve senaryoyu kaleme alıyor.  Mitsuko Kase (Ristorante Paradiso, Young Black Jack) ikinci filmi yönetecek. Terumi Nishii (Penguindrum, JoJo’s Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable ) karakterleri tasarlıyor ve Kentaro Akiyama (ReLIFE, Magic-kyun! Renaissance, Selector Infected Wixoss) hem arka plan tasarımından hem de sanat yönünden sorumlu. Hayami başrol oyuncusu Benio “Haikara-san” Hanamura, Mamoru Miyano ise nişanlısı Shinobu Ijūin oynuyor.

 

” Hikaye, Taishō döneminde Tokyo’da (1912-1926) geçiyor. Hikaye, çok gençken annesini kaybeden ve Japon ordusunda üst düzey bir yetkili olan babası tarafından yetiştirilen Benio “Haikara-san” Hanamura’yı izliyor. Sonuç olarak,  geleneksel Japonların kadınlık kavramlarının aksine o, erkek görünümlü bir kız haline gelir. Kılıç dersleri alır, Sake içer, kimono yerine batı tarzı erkek kiyafetleri giyer ve ev işleri onun kitabında yer almıyordur.Ayrıca görücü usulü evliliği reddeder, kadının bir kariyer hakkına inanır ve sevgiyle evlenmek istemektedir. Haikara-san’ın en iyi arkadaşları Haikara-san’den daha kadınsı fakat aynı şekilde kadın haklarıyla ilgilenen güzel Tamaki ve Ve kabuki tiyatrosunda kadın rolleri oynamak için yetiştirilen genç bir adam olan Ranmaru’dur. “

Yamato, mangayı Kodansha‘nın Shoujo Friend dergisinde 1975’te başlattı. Serisi 1977’de sona erdi ve o yılın shōjo kategorisinde ilk Kodansha Manga Ödülü kazandı. Kodansha sekiz derlenmiş manga cildi yayınladı. Dört kadından oluşan Takarazuka Revue tiyatro topluluğu Çiçek Tiyatrosu Ekim ayında manganın müzikal uyarlamasını yapacak.

- haikara-san ga touru anime filmi i̇çin detaylar!! - figurex anime haber

Manga serisi daha önce, 1978’den 1979 yılına kadar Nippon Animation’dan yayınlanan 42 bölümlük bir televizyon anime, Live Action filmi, Live Avction televizyon dizisi ve iki Live Action özel televizyon dizisine ilham verdi.

Yamato‘nun Asaki Yumemishi – Genji Öyküsü tarihsel shōjo manga 2009’da bir anime uyarlamasına da ilham kaynağı oldu. Yamato‘nun 1966’da Dorobō Tenshi kısa mangasıyla manga yaratıcısı olarak girmesinden bu yana 50. yıl dönümü kutlanıyor. 2009’da Kodansha‘nın Be Love dergisinde Ishtar no Musume: Ono no Otsūden (Ishtar’ın Kızı) manga’yı başlattı ve şu an seri hale getiriyor. Kodansha, 12 Mayıs’ta manga’nın 15. derlenmiş kitap kitabı yayınladı.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Bir cevap yazın