Anime Önerileri

Güçlü Kadın Başrole Sahip Anime Önerileri

9767 Black Lagoon Balalaika Revy Roberta 748x561 1

Güçlü Kadın Başrole Sahip Anime Önerileri. Bu yazıyı aslında 8 Mart’da yazmayı planlıyordum ama maalesef yoğun hayat, planlarınızı her seferinde altüst etmeyi başarıyor. Ben pısırık kadın rollerine çok katlanamıyorum. Japonya’nın kültüründe kadının korkak, aciz ve erkeğin yardımına muhtaç olması ne yazık ki çok üzücü. Bu yüzden kadın anime karakterleri genelde yüzü kırmızı bir ifade ile “Oniiii-chan” ya da ” Notice me senpai” mantığıyla hareket eden kadın karakterlerden oluşuyor.Bu yüzden bu absürd karakterleri taşımayan bir kaç anime önereyim dedim. Güçlü Kadın Başrole Sahip Anime Önerileri yazısı için keyifli okumalar…

Black Lagoon

Tür : Aksiyon , Seinen

Yayın Tarihi : 2006

Konusu : 

Tayland içinde, yetkililerin veya kiliselerin bile yolsuzluk pençeleri tarafından yutulduğu ahlaksız, suçlu bir şehir olan Roanapur adlı bir şehir vardır. Hükümlü ve dejenere olanlara bir sığınak olan şehir, genellikle yerel suç sendikalarının körüklediği yasa dışı faaliyetlerin ve operasyonların merkezi olmasıyla ünlüdür.

Donuk ve monoton bir hayat yaşayan, ortalama bir Japon iş adamı olan Rokurou Okajima’ya , sonunda Güneydoğu Asya’ya bir teslimat gezisi ile farklı bir görev verilir. Bu görev sırasında Rokurou, Roanapur’da Black Lagoon adı verilen bir paralı asker grubu tarafından yakalanır. Grup onu nihayetinde başarısız olan müzakerelerde bir pazarlık çipi olarak kullanmayı planlar. Eski işvereni tarafından terk edilmiş ve ihanete uğramış olan Rokurou, Black Lagoon’a katılmaya karar verir. Hayatta kalabilmek için yeni ortamına hızlı bir şekilde adapte olmalı ve kendini kan dökülmesine ve sıkıntıya gelmeye hazırlamalıdır.

Ghost in the Shell

Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Seinen

Yayın Tarihi : 1991

Konusu : 

Yakın gelecekte, teknoloji topluma sıkı sıkıya yerleşmiştir.  Sibernetik implantlar nadir teknoloji olmaktan çıkmıştır. Robotlar,  ” hayaletleri ” aracılığıyla ağın elektronik veri akışlarına bağlanan insanlar kadar olağan olmuşlardır. Binbaşı Motoko Kusanagi ve Kamu Güvenliği Bölüm 9, yeni oluşturulan teknolojik terörist ve siber hacker dalgası ile sürekli bir savaşta kendilerini bulur. Ancak Motoko, kendi şaşırtıcı sonuçlarına ulaşmak için ağın sınırsız gerçekliğine daha derin ve daha derin bir şekilde daldığı için “Kuklacı” takma adıyla son derece tehlikeli bir “ hayalet ” içeren belirli bir davaya karıştığında işler değişmeye başlar.

Juuni Kokuki

Tür : Aksiyon, Macera

Yayın Tarihi : 2003

Konusu : 

Youko Nakajima normal olarak insanlarla sosyal ilişkiler kurmak isteyen bir lise öğrencisidir. Bunun için diğer insanların istediği her şeyi yapar, iyi notlar alır, sınıf başkanıdır ve hatta sınıf arkadaşlarına her ne zaman olursa olsun yardım eder – ama kızıl saçlarından dolayı her zaman dışlanır. Youko, sınıf arkadaşlarının ondan yararlanmasına izin verir fakat buna rağmen arkadaş diye çağırabileceği kimsesi yoktur.

Fakat sıradan bir günde, başka bir dünyadan geldiğini iddia eden bir adam Youko’nun sınıfına girer ve önünde eğilir. Bu zarif sarı saçlı adam Keiki, Youko’nun efendisi olduğunu ve krallığının tahtına ait olduğunu iddia eder. Ancak Keiki’nin ardından Youma adı verilen diğer dünya canavarları geldiği için ilk toplantıları kısa sürer. Youko’yla kendi dünyasına kaçarken diğer iki sınıf arkadaşı Ikuya Asano ve Yuka Sugimoto bu çılgınlığa yakalanır. Ne yazık ki, Youma saldırısı onları Keiki’den ayırdığı için sıkıntıları daha yeni başlar. Bu garip yeni ülkede yalnız olan bu sıradan öğrenciler kendileri için savaşmayı ya da ölmeyi öğrenmelidir.

Claymore

Tür : Aksiyon, Macera, Shounen

Yayın Tarihi : 2007

Konusu : 

“Youma” olarak bilinen, insan etine susamış şeytan Raki’nin köyüne geldiğinde, gümüş gözlü yalnız bir kadın sırtında sadece bir kılıçla kasabaya yürür. O “Claymore”, bu canavarları yok etmek için yarı insan ve yarı youma olarak üretilen bir varlıktır. Raki’nin ailesi öldürüldükten sonra Claymore hayatını kurtarır, ancak daha sonra evinden uzaklaştırılır. Gidecek başka bir yer kalmayan Raki, Clare olarak bilinen Claymore’u bulur ve yolculuklarında onu takip etmeye karar verir.

Çifti yol boyunca youma yenerek kasabadan şehre giderken, Clare’nin organizasyonu ve diğer savaşçıları hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkar. Her kasaba temizlendiğinde ve her iblis yok edildiğinde, Clare bir Claymore olmayı seçtiği için intikam almak istediği youma yaklaşırlar.

Michiko To Hatchin

Tür : Aksiyon, Macera

Yayın Tarihi : 2009

Konusu : 

Güney Amerika güneşinin acımasız sıcağında, sertleşmiş suçlu Michiko Malandro, geçmişinden bir adam aramak için dördüncü kez yüksek güvenlikli bir hapishaneden çıkar. Michiko, kötü niyetli aile ailesinin yumruklarının altına hapsolmuş genç bir kız olan Hana Morenos’ta bir ipucu bulur. Hana, güçsüzdür ve sonunda kendi Büyüleyici Prensi tarafından kurtarıldığı  günü hayal eder. Kaderindeki prensinin çalınan bir motosikletin tepesinde, annesi olduğunu iddia eden kaba ve hükümlü olacağın hiç tahmin etmemiştir.

Beklenmedik ikili, güneşle dolu Diamandra ülkesinde hayallerini kovalayarak, ihanet, yoksulluk ve çocuk sömürü halkalarının arasında yolculuklarına devam eder. Ancak, Michiko’nun insan avının rüzgarı yakındaki suç sendikası Monstro Preto’nun kulaklarına ulaşır ve ufukta çete savaşı fırtınası başlar.

Violet Evergarden

Tür : Dram, Günlük Yaşamdan Kesitler

Yayın Tarihi : 2018

Konusu : 

Büyük Savaş nihayet dört yıl süren çatışmalardan sonra sona erer. Telesis kıtası ikiye bölündüğünde yavaş yavaş bir kez daha gelişmeye başlamıştır.  Violet Evergarden, yalnızca düşman hatlarını yok etmek amacıyla yetiştirilmiştir. Savaşın son ayağı sırasında kanlı bir çatışmada hastaneye kaldırılır ve sakatlanır. Sadece en sevdiği kişiden gelen kelimelerle hayatına devam etmeye karar verir ancak anlamlarını anlayamaz.

Yaralarından kurtulan Violet, yeni koruyucu ailesiyle birlikte  CH Postal Services’ta yeni bir hayata başlar. Orada, insanların düşüncelerini ve duygularını kağıttaki kelimelere dönüştüren bir “Otomatik Bellek Bebeği” çalışmasına tanık olur. Kavramdan hareketle, Violet bir Otomatik Bellek Bebeği olarak çalışmaya başlar. Onu bir maceraya götürecek bir ticaret, müşterilerinin hayatlarını yeniden şekillendirecek ve kendini keşfetmeye yol açacaktır.

Kemono no Souja Erin

Tür : Dram, Günlük Yaşamdan Kesitler

Yayın Tarihi : 2009

Konusu : 

Ryoza ülkesinde, Shinou ve Taikou komşu eyaletleri barış içindedir. Kraliçe Shinou, Ryoza’nın hükümdarı ve en büyük generali Grand Duke ve Taikou’e karşı, krallığı “Touda” olarak bilinen güçlü savaş kertenkeleleri ordusuyla savunur. İki bölge uzun süredir devam eden bir ittifaktan yararlanmış olsa da, artan gerilimler şiddetli bir iç savaşı tetiklemekle tehdit eder.

Ake içinde, Taikou’daki bir köy, Büyük Dük ordusunu yükseltmekle görevli, günlerini köyün baş Touda doktoru Soyon’un çalışmalarını izleyerek geçiren parlak bir kız olan Erin’i yaşar. Ancak Soyon’un bakımı altındayken, Büyük Dük’ün en güçlü Touda’sına felaketli bir olay gelir ve Soyon ciddi bir şekilde cezalandırılırken Erin ve annesinin keyfini sürdüğü huzur ortadan kalkar. Annesini kurtarmak için Erin bir nehre düşer ve Shinou’ye doğru akıntıya kapılır.

Eve dönemeyen Erin, tamamen farklı insanlarla yeni bir hayat sürmeyi öğrenmeli, her ikisi de hem hayvanların hem de insanlığın gerçeğini araştırırken, iki bölge arasındaki gerilimler sürekli artıyor.

Ouran High School Host Club

Tür : Shoujo, Harem, Komedi

Yayın Tarihi : 2006

Konusu : 

Haruhi Fujioka yüksek soy ağacı öğrenciler için elit bir akademi olan Ouran Lisesi’nde bahsetmek için hiçbir statüsü olmayan parlak bir burs adayı. Sessiz bir çalışma yeri bulmak için Müzik odasının kapısını açtığında, beklenmedik bir şekilde Host Club’a rastlar. Öncü Tamaki liderliğindeki kulüp, diğer üyeleri “Gölge Kral” Kyouya, yaramaz Hitachiin ikizleri ve çocuksu Haninozuka “Bal” ve güçlü koruyucusu Mori’yi içeren kulüp, kızları eğlendirerek zaman geçiren yakışıklı erkeklerin eğlendiği yerdir.

Kendisini ev sahiplerinden kurtarmak için çılgınca bir girişimde bulunan Haruhi, sekiz milyon yen değerinde bir vazoyu kırar ve muazzam borcunu ödemek için eksantrik grubun ayak ilerini yapan çocuğu olmaya zorlanır. Bununla birlikte, inandırıcı erkeksi görünümü, kızlara karşı doğal olarak cinsel eğilimi ve büyüleyici ortak statüsü sayesinde, kısa süre sonra tam zamanlı erkek ev sahibine terfi eder ve sadece baş döndürücü özenli Cosplay’ların, zengin yiyeceklerin ve heyecan verici maskaralıkların gösterişli bir kasırgalarına dalmış olur.

Shirobako

Tür : Komedi, Günlük Yaşamdan Kesitler

Yayın Tarihi : 2014

Konusu :

Her şey Kaminoyama Lisesi’nde, en iyi beş arkadaş – Aoi Miyamori, Ema Yasuhara, Midori Imai, Shizuka Sakaki ve Misa Toudou – anime h için sevgilerini keşfettiklerinde ve animasyon kulübünü kurduklarında başlar. Grup, ilk amatör animelerini bir araya getirip kültür festivalinde sergiledikten sonra, bir gün birlikte çalışmayı ve kendi animelerinin yaratmayı amaçlayan sektördeki kariyerleri sürdürme sözü verirler.

İki buçuk yıl sonra Aoi ve Ema, ünlü Musashino Animation prodüksiyon şirketinde iş bulmayı başarırlar. Diğerleri ise hayalindeki işlerini bulmakta zorlanıyorlardır. Shizuka, yetenekli bir seslendirme sanatçısı olarak tanınmamanın ağırlığını hisseder. Misa, bir otomobil şirketi için 3D modeller tasarlayan güvenli ama tatmin edici bir kariyere sahip ve Midori, bir hikaye yazarı olarak hayalini sürdürmeyi amaçlayan bir üniversite öğrencisidir. Bu beş kız, başarıya giden yolun birçok sapma ile bir olduğunu öğrenecek, ancak rüyalar yine de azim ve eksantrik yaratıcılığa dokunarak elde edilebilir.

A Place Further Than The Universe

Tür : Komedi, Macera

Yayın Tarihi : 2018

Konusu :

Etrafındaki dünya için ezici bir merak duygusu ile dolu olan Mari Tamaki, her zaman evrende ulaşamayacağı şeyleri hayal eder. Bununla birlikte, o kadar büyük özlemleri içeride barındırmasına rağmen, bilinmeyen korkusu ve kendi olası sınırlamaları üzerindeki endişesi, onları her zaman onları kovalamaktan alıkoymuştur. Ama şimdi, lisenin ikinci yılında, Mari gençliğinin daha fazla boşa gitmesine izin vermemek için her zamankinden daha kararlıdır. Yine de korkusu, bu iddialı adımı ileri atmasını engellemeye devam eder.Ta ki kendi büyük hayalleri olan bir kızla şans eseri karşılaşmasına kadar.

Annesinin ortadan kaybolmasından dolayı, Shirase Kobuchizawa Antarktika’ya yaptığı geziyi finanse etmek için çok çalışır. Şüphe ve neredeyse herkesten alayla karşı karşıya kalmasına rağmen, Shirase annesini evrenin kendisinden başka bir yerde aramak için bu sefere çıkmaya kararlıdır. Shirase’nin kararından esinlenen Mari, ona katılma şansına atlar. Yakında, çabaları öne çıkmaya hevesli olan kabarcıklı Hinata Miyake ve yüksek sınıf geçmişinden kibar bir kız olan Yuzuki Shiraishi’nin dikkatlerini çeker. Birlikte, donmuş güneye doğru yola çıkarlar.

Special A

Tür : Shoujo, Komedi

Yayın Tarihi : 2008

Konusu : 

Hikari Hanazono her zaman normal insanların yapamayacağı şeyleri yapabilmiştir. Çocukken, Kei Takishima ile tanışana kadar kimsenin onu yenemeyeceğini varsaymıştır. Kazanacağını düşünen Hikari, onu bir maça davet eder. Ancak işler planlandığı gibi gitmez. Bu noktadan sonra, akademiden atletizme kadar her şeyde en iyi olan Kei’yi yeneceğine dair yemin eder.

Hedefe ulaşmak için Hikari, zenginler için prestijli bir enstitü olan Kei ile aynı okula kaydolur. Bir çift olarak, okulda ilk iki sırayı alırlar ve Akademi’nin Özel A olarak bilinen bir sınıftaki en iyi yedi öğrenciden biridir. Hikari, Kei’ye bir rakip gibi davranırken, onun için gizli hisleri barındırmasından tamamen habersizdir. Special A üyeleri birlikte rekabet, arkadaşlık ve biraz da sevgi ile uğraşırlar.

Kaichou wa Maid-sama!

Tür : Shoujo, Romantik,Komedi

Yayın Tarihi : 2010

Konusu : 

İlk kız öğrenci konseyi başkanı olmak kolay değildir. Özellikle de okulunuz bütün bir erkek lisesinden karma bir okula geçtiğinde. Katı disiplin tarzı için erkeklerin “Şeytan Başkan” lakabıyla çağırdığı Misaki Ayuzawa, Aikido tekniklerindeki ustalığını, yanlış davranan erkeklerin cezalarına karar vermek ve Seika Lisesi’ndeki kızları savunmak için kullanmaktan korkmuyordur.

Yine de mükemmel Ayuzawa’nın utanç verici bir sırrı var – mücadele eden ailesinin faturalarını ödemesine yardımcı olmak için hizmetçi kafede hizmetçi olarak yarı zamanlı çalışıyordur. İşini diğer öğrencilerden gizli tutmayı başarır ve yıldız öğrenci olarak kusursuz imajını koruur.,Ta ki okuldaki en popüler çocuk olan Takumi Usui, hizmetçi kafesine girdiği güne kadar…

Güçlü Kadın Başrole Sahip Anime Önerileri yazımız şimdilik buraya kadar. Daha fazla öneri için Buraya tıklayınız. Güçlü Kadın Başrole Sahip Anime Önerileri yazısı umarım güzel bir hit yakalar.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın