Aradan geçen senelerin sonrasında GTA 5 oyuncularının büyük çoğunluğu, hikayeyi genişletecek bir DLC bekliyor. Buna işaret eden haberler meydana çıkmış olsa da Take-Two aracılığıyla yapılmış olan bir açıklama, bunun neden geciktiğine işaret eder cinsten.

DLC’ye işaret eden ilk ciddi haber, GTA 5 Hikaye DLC’si Dosyalardan Çıktı başlığıyla size ulaşmıştı. Bunun sonrasında Franklin’den DLC Haberi Var başlıklı başka bir haberde, Franklin’i oynayan aktörün paylaştığı bir resim üzerinden yeni söylemler meydana atılmıştı. Bütün bunların yanında üzücü biçimde Michael’i Oynayna Aktör DLC haber bir anda yayınlanmıştı.

Gta 5' e neden dlc çıkmıyor

Rockstar’ın ilişkili olduğu Take-Two aracılığıyla tertip edilen finansal verilerin paylaşıldığı bir toplantı da direkt olarak bu konudan bahsedilmedi; ama bahsedilen rakamlar bizlerde yeni bir farkındalık yarattı. Bilhassa zikredilen şu sözler epeyce önemliydi: “Son çeyrekte elde ettiğimiz net karımız 486 milyon dolar. Geçen senenin aynı çeyreğinde 954 milyon dolardı. Bunda 14 Nisan 2015’te çıkan GTA PC sürümünün ciddi bir rolü var. Önümüzdeki çeyrekte GTA 5 ve GTA Online‘dan elde edilecek gelirlerle karımızın 400-450 milyon dolar arasında olmasını bekliyoruz. Bu çeyrekte NBA 2K16’nın yayınlanacak olması da epeyce etkili olacak.” Kısaca Take-Two yetkilileri, hala GTA Online’dan büyük paralar kazanıyoruz demişler. Böylesine altın yumurtlayan bir tavuk varken ve oyuncular tamamıyla buna odaklanmışken, başka bir alana daha girmek istemiyorlar. Büyük ihtimal DLC, gelirlerin düşmeye başlamasının sonrasında piyasaya sürülecek.

Related Posts

Bir cevap yazın