Anime Tanıtımları

Gokushufudou (The Way of the Househusband) Tanıtım ve İnceleme

1 55

Gokushufudou (The Way of the Househusband) Tanıtım ve İnceleme ile herkese bir kere daha merhabalar,

Şu sıralar Netflix’e sarmış olmam sebebiyle incelediğim animeler genellikle Netflix animeleri olmaya başladı. Haberlere şöyle bir göz gezdireyim dedim ve Japonya Netflix’te tüm zamanların en çok izlenen animesi olan Gokushufudou (The Way of the Househusband) incelemeye karar verdim. Geçelim incelemeye.

Gokushufudou (The Way of the Househusband) 

Gokushufudou

Tür: Komedi, Günlük Yaşam, Romantizm

Yayın Tarihi : 2021

Bölüm Sayısı: 5

Konusu:

Rakip bir çeteyi kurşun boruyla tek başına mağlup eden efsanevi yakuza “Ölümsüz Tatsu”, hem sert polis memurlarında hem de acımasız suçlularda korku uyandırdığı bilinen bir isimdir. Ortadan kaybolduktan kısa bir süre sonra mesleğinde ufak bir değişiklikle yeniden gün yüzüne çıkar. Şimdi bir önlükle dolaşmayı tercih eden Tatsu, şiddetten vazgeçmiştir ve hayatını ev kocası olarak dürüst bir yaşam adamıştır.

Tatsu, sıradan ev işlerine uyum sağlamaya çalışırken, bir ev kocası olmanın süpermarket satışları olarak bilinen savaş alanından mutfaktaki başarısızlıklara kadar kendine özgü zorlukları olduğunu keşfeder. Huzur içinde yaşamasına rağmen, yanlış anlamalar onu sürekli komik olayların içine sürükler. Gokushufudou, evde oturan bir koca olmak için önceki tehlikeli hayatını geride bırakırken komik derecede ciddi eski yakuzanın günlük hayatını konu alıyor.

Editör Gözünden

Aramızda yaşı biraz ileri olan arkadaşlar ünlü üstad Kemal Sunal’ın Şen Dul Şaban filmini bilir. İş kadını ve ev kocası terimini bize animeden çok daha önce tattırmış, tatlı ve ince eleştiri tarzıyla gönlümüzde bir kez daha taht kurmuştur Kemal Sunal. O filmi izleyenler Gokushufudou filmini daha bir keyifle izleyeceklerdir. Bu animeden bahsederken rahmetli Kemal Sunal’ı anmamak olmazdı.

Eskiden yaptığı kavgalarla “ölümsüz” lakabını almış bir mafya babası ev kocası olursa ne olur sorusunun enfes bir cevabı olan Gokushufudou animesi size komedisi hayli yüksek bir seyir sunuyor. Alışveriş savaşları veya yakuzaların birbiriyle savaş yöntemi olarak kek pişirmeyi seçmesi gibi harika detaylar var. Kahramanımızın yakuza dilini günlük hayatta komşuları olan teyzelere uygulaması ve onların tepkileri çok tatlı. Görünüşünden dolayı sürekli kendisini yanlış anlaşılmalar içerisinde bulması da ayrı keyif verici detaylar olmuş. En çokta elinden her iş gelmesi ve kirleri çıkartırken yakuza teknikleri kullanmasını kahkahalarla izledim. Kısacası senaryosu oldukça farklı ve eğlenceli diyebiliriz.Serinin en güçlü yani işleyiş. Karakter seçimleri de çok başarılı. Her karakter kendine özgü ve komik. Dolayısıyla komedi animesi arıyorsanız gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

Senaryosu çok keyifli ama animasyon konusu için aynı şeyleri maalesef ki söyleyemeyeceğim. Animeye tarz olarak mı seçmişler bilmiyorum mangadan bozma bir animasyon bizi karşılıyor. Yani karakterler genel olarak mangavari hareketsiz. Animasyona çok önem veriyorsanız bu konu sizi biraz rahatsız edebilir. Beni en çok rahatsız eden konulardan bir tanesi de animenin kısa olması. Animeyi izlerken oldukça önyargılıydım. Kısa animeleri sevmiyorum. Son zamanların modası olan üç-beş dakikalık animeler gerçekten benim için can sıkıcı. Gokushufudou da bu üç beş bölümlük kısımları birleştirmişler ve 15-16 dakikalık animeler yapmışlar. Maalesef ki bu 15-16 dakikalık bölümlerin birleşmesi neticesinde ise sadece 5 bölümlük bir anime karşımıza geliyor. Bu da benim gibi uzun animeleri sevenler için biraz tatmin edici olmuyor.

Bu türde komedi animesi arayanlar için Hinamatsuri animesini tavsiye edelim ve bugünkü inceleme yazımızın sonuna gelelim. Daha fazla inceleme yazısı için BURAYA ve daha fazla detay için BURAYA tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın