Anime Tanıtımları

Ginban Kaleidoscope Tanıtım ve İnceleme

thumb 1920 232574

Ginban Kaleidoscope Tanıtım ve İnceleme yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar,

Covid-19 nedeniyle evde takılan bir benim sanırım. Herkes dışarıda. Televizyonda kalabalıkları izledikçe bir toplum nasıl bu kadar cahil olabilir düşüncesiyle baş başayım. Neyse efendim evde kaldığım süre boyunca anime izlemeye devam ediyorum. Sırada Ginban Kaleidoscope animemiz var.

Ginban Kaleidoscope

Ginban Kaleidoscope

Tür:  Spor, Doğaüstü Güçler, Romantizm, Dram

Yayın Tarihi: 2005

Bölüm Sayısı: 12

Konusu:

Artistik patinaj sporcusu Tazusa Sakurano, tüm gözler üzerinde olimpiyatlarda yarışırken ayağı kayar ve kafasını buza çarparak bilincini kaybeder. Aynı saatlerde Uçak akrobasisi yaparken Pete Pumbs’ın uçağı arıza yapar ve yere çakılır. Hayatını  kaybeden Pete Pumbs’ın hayaleti , Tazusa Sakurano’nun içine yerleşir. Artık tek bedeni 100 gün boyunca iki ruh paylaşmak zorundadır.

Editör Gözünden:

Buz pateni ve uçak akrobasisi animelerde sıkça karşımıza çıkmayan bir konu. Dolayısıyla izlerken orjinal bir şeyler arayanlar için güzel bir anime Ginban Kaleidoscope. Ben artistik patinaj gösterilerini izlemeye bayılırım. Çocukluğumuzda TRT 3 de sürekli izlerken Türk televizyonu bugünlerde malumunuz dibe çakılmış durumda. Ya birilerine evlenecek insan bulmakla meşgul, ya korkunç aile cinayetlerini ortaya çıkarma ya da 3. sınıf entrika dizileri ile. Gerçekten televizyonu bırakalı uzun yıllar olmasına rağmen hala daha pişman olmamanın mutluluğunu yaşıyorum. Neyse efendim konudan fazla sapmayalım.

Ginban Kaleidoscope

Animenin büyük bir bölümü Tazusa ve Pete diyaloglarından oluşuyor. Ruh eşini bulmak cümlesi animenin konusunu özetleyen en güzel kelime topluluğu olur sanırım. Kimse ile anlaşamayan, aşırı gururlu Tazusa, eğlenceli ve sakin kişiliği ile Tazusa’nın kendisine açılmasını sağlayan Pete. Üzerinde aşırı baskı ve düşmanlık olan milli bir sporcunun bedenine konuk olan eğlenceli bir ruh ile yavaş yavaş umursamamayı öğrenmesi. Pete ise hayatının performansını sergilerken talihsiz bir kazayla ölmüş ve o performansı tamamlayamamış bir ruh.Ruhun isteği ve sporcunun engelleri derken anime bu iki sporu ortak noktada buluşturuyor ve güzel bir kombinasyon sunuyor.

Eleştirilere gelecek olursak ; Animasyonun yılına göre oldukça kötü olduğunu düşünüyorum. 2005 değilde daha çok 1999 yapımı gibi gözüküyor. Diyaloglardan bazen sıkılabiliyorsunuz. Anime yer yer tekdüzeleşiyor. Büyük bir romantizm beklentisine girmemenizi öneririm.Müzikler fena değil.

Anime incelemesinde sona gelirken size şöyle enfes bir performans bırakayım :

Ginban Kaleidoscope yazımız şimdilik buraya kadar. Daha fazla inceleme yazısı için Buraya ve daha detaylı bilgi için Buraya tıklayabilirsiniz.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın