Gakuen Basara ismi size bir yerlerden tanıdık geldi mi?  Sengoku Basara serilerini severek izlediniz fakat dramdan ve ciddiyetten biraz uzaklaşmak,  gülmek ve keyifli vakit geçirmek mi istiyorsunuz? Buyurun sizi şöyle sayfanın aşağılarına doğru alalım!

Gakuen basara 2 - gakuen basara ön i̇nceleme ve tanıtımı - figurex anime tanıtımları

 

Çıkış tarihi     : 04.10.2018

Yönetmen      : Minoru Oohara

Stüdyo           : Brain’s Base

Yapımcı         : Dax Production

Tür                 : Aksiyon, Komedi, Okul

 

Seiyuu’lar ve Baş karakter Görselleri:

 

Kazuya Nakai – Date Masamune

Gakuen basara ön i̇nceleme

 

Masakazu Morita – Maeda Keiji

Gakuen basara ön i̇nceleme

 

Sōichiro Hoshi – Sanada Yukimura

Gakuen basara ön i̇nceleme

 

Takehito Koyasu – Sarutobi Sasuke

Gakuen basara ön i̇nceleme

 

Toshiyuki Morikawa – Katakura Kojūrō

Gakuen basara ön i̇nceleme

Bu sezonun son bahar döneminde başlayacak yeni animelerden biri olan komedi türündeki Gakuen Basara Ekim ayının başında izleyicilerle buluşuyor. Sengoku Basara’nın modern zamana uyarlanmış versiyonu olan bu anime, aynı karakterlerin lise maceralarını konu alıyor.

Animenin ana konusu ise bir sonraki öğrenci konseyi başkanı olarak Toyotomi Hideyoshi’nin yerini almak isteyen Date Masamune ve Sanada Yukimura’nın savaşı.

Gakuen basara ön inceleme

Proje size yeni bir Capcom oyunu öncesi tanıtım amaçlı çıkarılıyor ve bu yüzden biraz değersizmiş gibi gözüküyor olabilir ilk bakışta.  Hatta Seiyuu’ların  aynı olmasından dolayı yeni bir projeden çok uzun soluklu animelerde gördüğümüz filler bölümlerine benziyor diye eleştiri getirebilirsiniz. Fakat projenin stüdyo kısmında Brain’s Base ‘i görünce işler biraz değişmeye başlıyor.  Projenin Yönetmenliğini Minoru Oohara ( SNK , Death Note vs.) üstlenmiş. Projenin Ses Direktörü ise onlarca animede görev almış çok tecrübeli Yoshikazu İwanami(Berserk, Fate vs.). Bu tarz kaliteli isimlerin projede görev aldığını görünce beklentilerin artmaması elde değil.

Lafı fazla uzatmadan Şeytan Müdür Nobunaga’nın korku ile hükmettiği liseden bir süre önce yayınlanan son PV videosu ile sizleri baş başa bırakıyorum. Yeni anime haberleri için takipte kalmayı unutmayın!

 

Kaynak :  Gakuen Basara Official Website

Bir cevap yazın