Kazaklar, Paradox Stüdyosunun en çok satan strateji oyunu Europa Universalis IV’ün yeni eklentisi, oyuna hatırı sayılır sayıda yeni özellikler ekliyor. Diplomasi oyununu geliştirirken oyuncuya barış zamanında ilgilenebileceği çok farklılık geliyor. The Cossacks, Kazaklar dijital mağazalara 2015’in sonlarına doğru gelecek.

 Yüzyıllar boyunca Avrupa’nın bozkırları eşsiz bir savaşçı kültürü tarafından domine edildi. Kazaklar özgürlük savaşçıları olarak bilindikleri gibi tarihin ileri sahnelerinde Rusya ve Polonya’ya hizmet edip bu ülkelerin önemli silahı haline geldiler.

 Kazaklar ek paketinin ana farklılığı ise Estate (mihrak) sistemi. Sahip olduğunuz bölgeleri ülkenizin içinde söz sahibi olan dinciler, asilzadeler ve hatta Kazaklar gibi mihraklara verebilirsiniz. Toprakları Kazakların himayesine verdiğinizde biraz da olsa gelir düşmesi yaşayacaksınız ancak toprağın isyan etme riski azalacak ve daha ucuz atlı askerlere sahip olacaksınız. Eğer yeterince ilgilenmediğinizi düşünürlerse ülkenizi yönetme kabiliyetinize negatif etkide bulunabilirler.

 

Related Posts

Bir cevap yazın