#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

En Sevilen Animeler Listesi!

Her zaman sorulur en çok sevilen animeler hangileri? Bugün bizde soruyoruz. En Sevilen Animeler Listesi için bir oylama yapalım mı?

Anime severler olarak hepimiz de kendi aramızda bunu tartışırız. Bu listede en çok bilinen, en meşhur ve en çok tartışması yapılan animelere yer vermeye çalıştık. İlk cümlemizden de anlaşılacağı gibi bu bir oylama listesidir. 

En Sevilen Animeler Listesi

Bu oylama listemizde birbirlerine popülerlik konusunda denk olarak görebileceğimiz  animelere yer vermeye ve oylama listesi olduğundan da listeyi de fazla uzun tutmamaya çalıştık. Gelecekte daha uzun ve kategori bazlı ve nispeten daha uzun oylama listeleri de hazırlayacağız. Üstelik sadece anime değil film, dizi, manga ve oyun konularında da oylama listeleri yapmayı planlıyoruz.

Bu listenin en harika yanı şu; Oylarınızla en sevdiğiniz animeyi ilk sıraya çıkartabilirsiniz. Böylece Figurex.Net takipçilerinin en sevdiği animeyi herkese gösterebilirsiniz. En sevdiğiniz animeye  olumlu olarak, sevmediğinize de olumsuz olarak oy vermenizi istiyoruz.

NOT: Resimlerin altındaki açıklamanın sol alt kısmında yer alan OK’lara tıklayarak oyunuzu verebilirsiniz. Sevdiğiniz animeyi üst sıraya taşırken sevmediğiniz animeyi de alt sıralara gönderebilirsiniz.

Bu liste içerisinde yer alan animeler, en meşhur animeler ve en efsane animeler olmasına özen gösterdik.

Listede yer alan animeler şunlardır;

  • Bleach
  • Naruto ve Naruto Shippuuden
  • Fullmetal Alchemist
  • One Piece
  • Gintama
  • Hunter X Hunter
  • Dragon Ball
  • Fairy Tail

Diğer listelerimiz için tıklayabilirsiniz.

#1 Hunter X Hunter

IMDB Puanı: 8.9

MyAnimeList: 9.1

Animenin Konusu: Hunter x Hunter, suçluları yakalamak ve keşfedilmemiş topraklarda cesurca kayıp hazineleri aramak gibi her türlü tehlikeli görevi yerine getirmek için Avcıların var olduğu bir dünyada geçiyor. On iki yaşındaki Gon Freecss, kendisi de bir Avcı olan ve oğlunu uzun zaman önce terk etmiş olan babasını bulma umuduyla mümkün olan en iyi Avcı olmaya kararlıdır. Ancak Gon, kısa sürede hedeflerine ulaşma yolunun hayal edebileceğinden çok daha zor olduğunu fark eder.Resmi bir Avcı olma yolunda Gon, canlı eğitim gören doktor Leorio, intikamcı Kurapika ve asi eski suikastçı Killua ile arkadaş olur. Kendi hedeflerine ve arzularına ulaşmak için, dördü birlikte, düşük başarı oranı ve yüksek ölüm olasılığıyla ünlü Avcı Sınavına girerler. Gon ve arkadaşları, yolculukları boyunca kendilerini pek çok zorluk ve mücadeleye sokan bir maceraya atılır. Bir avcı olmanın gerçekte ne anlama geldiğini öğrenirken bir sürü canavar, yaratık ve karakterle tanışacaklar.

#2 One Piece

IMDB Puanı: 8.7

MyAnimeList: 8.5

Animenin Konusu: Gol D. Roger, Grand Line'da yelken açan en güçlü ve en kötü şöhretli varlık olan "Korsan Kralı" olarak biliniyordu. Roger'ın Dünya Hükümeti tarafından yakalanması ve infaz edilmesi dünya çapında bir değişiklik getirdi. Ölümünden önceki son sözleri, dünyanın en büyük hazinesi One Piece'in varlığını ortaya çıkardı. Sınırsız miktarda zenginlik ve şöhret vaat eden - Tek Parça'yı bulmayı hayal eden ve büyük olasılıkla zaferin zirvesini ve Korsan Kral unvanını bulmayı hayal eden Korsanların Büyük Çağı'nı ortaya çıkaran bu vahiydi.Standart korsan tanımınıza meydan okuyan 17 yaşındaki bir çocuk olan Monkey D. Luffy'ye girin. Kötü, sert, dişsiz bir korsanın eğlenmek için köyleri yağmaladığı popüler kişiliğinden ziyade, Luffy'nin korsan olma sebebi saf bir mucizedir: Onu merak uyandıran insanlara ve nihayetinde vaat edilen hazineye götüren heyecan verici bir macera düşüncesi. Çocukluk kahramanının izinden giden Luffy ve ekibi, Grand Line'da çılgın maceralar yaşıyor, karanlık gizemleri açığa çıkarıyor ve güçlü düşmanlarla savaşıyor, hepsi de tüm servetlerin en büyüğü olan One Piece'e ulaşmak için.

#3 Naruto / Shippuuden

IMDB Puanı: 8.6

MyAnimeList: 8.2

Animenin Konusu: Naruto Uzumaki'nin doğumundan birkaç dakika önce, Kyuubi, Dokuz Kuyruklu Tilki olarak bilinen dev bir iblis, Konohagakure'ye, Gizli Yaprak Köyü'ne saldırdı ve ortalığı kasıp kavurdu. Kyuubi'nin öfkesine son vermek için köyün lideri Dördüncü Hokage hayatını feda etti ve canavar canavarını yeni doğan Naruto'nun içine mühürledi.Naruto, hala Konohagakure'de yaşayan hiperaktif ve boğum kafalı bir ninja. İçine mühürlenmiş Kyuubi yüzünden herkesin uzak durduğu Naruto, köydeki yerini bulmaya çalışırken, Konohagakure'nin Hokage'si olma arzusu onu yalnızca bazı büyük yeni arkadaşlara değil, bazı ölümcül düşmanlara da götürür.

Shippuuden: Naruto Uzumaki, daha güçlü olma arzusunu körükleyen olayların ardından yoğun eğitim için Gizli Yaprak Köyü Konohagakure'den ayrılalı iki buçuk yıl oldu. Şimdi, seçkin haydut ninjanın gizemli organizasyonu olan Akatsuki, tüm shinobi dünyasının güvenliğini tehdit edebilecek büyük planlarına yaklaşıyor.Naruto daha yaşlı ve uğursuz olaylar ufukta görünse de, kişiliğinde çok az değişiklik oldu - hala serseri ve çocuksu - şimdi çok daha kendinden emin ve arkadaşlarını ve evini korumak için daha da büyük bir kararlılığa sahip. Ne olursa olsun Naruto, Hokage olmak isteyen çocuk hakkındaki destanın devamında, kendi bedeni pahasına bile olsa kendisi için önemli olan savaşa devam edecektir.

#4 Bleach

IMDB Puanı: 8.1 MyAimeList Puanı: 7.8 Animenin Konusu: Ailesi, insan ruhlarını yutmaya çalışan yozlaşmış bir ruh olan Hollow tarafından saldırıya uğrayana kadar Ichigo Kurosaki sıradan bir lise öğrencisidir. O sırada Hollow ile savaşında yaralanmış Rukia Kuchiki Shinigami ile karşılaşır. Ichigo Kurosaki, ailesini kurtarabilmek için Rukia Kuchiki'nın yardm teklifini kabul eder ve bir Shinigami olur. Yıllardır beklememize rağmen ikinci sezonu hala çıkmayan bir animedir kendileri. Serinin mangası devam etse de nedense animesi devam etmedi.

#5 Fullmetal Alchemist

IMDB Puanı: 9.1

MyAnimeList: 9.2

Animenin Konusu: "Bir şeyi elde etmek için eşit değerde bir şeyin verilmesi gerekir."Simya, bu Eşdeğer Değişim Yasası ile bağlıdır - genç kardeşler Edward ve Alphonse Elric'in ancak insan dönüşümü girişiminde bulunduktan sonra fark ettikleri bir şey: yasaklanmış bir simya eylemi. Günahları için korkunç bir bedel öderler - Edward sol bacağını, Alphonse fiziksel bedenini kaybeder. Sadece Edward'ın sağ kolunun çaresizce fedakarlığı sayesinde Alphonse'un ruhunu bir zırha bağlayabilir. Yıkılmış ve tek başlarına, Edward'a "otomatik posta" adı verilen metal uzuvlar elde etmek ve bir devlet simyacısı olan Fullmetal Simyacı olmak için ilham veren şey, ikisinin de sonunda orijinal bedenlerine dönecekleri umududur.

#6 Fairy Tail

IMDB Puanı: 8.0

MyAnimeList: 7.8

Animenin Konusu: Fiore'nin mistik ülkesinde sihir, günlük yaşamın önemli bir parçası olarak var. Sayısız sihir loncası, tüm sihirli aktivitelerin merkezinde yer alır ve benzer düşünen büyücülerin bir araya gelerek iş taleplerini üstlenmeleri için mekan görevi görür. Bunların arasında, Fairy Tail diğerlerinden güç, ruh ve aile yeri olarak öne çıkıyor.Lucy Heartfilia, göksel kapı anahtarlarını arayan genç bir büyücü ve hayali, bu ünlü loncaya katılarak tam teşekküllü bir büyücü olmak. Arayışlarında, Natsu Dragneel ve Natsu'nun üvey babası ejderha Igneel'i bulma arayışındaki ortağı Happy ile karşılaşır.Bir adam tarafından kandırılan Lucy, sadece Natsu tarafından kurtarılmak üzere bir kaçırılma girişimine girer. Şaşkınlıkla, Fairy Tail üyesi olduğunu ortaya çıkarır ve onu onlara katılmaya davet eder. Lucy orada, buz büyücüsü Grey Fullbuster ve sihirli kılıç ustası Erza Scarlet gibi loncanın garip üyeleriyle tanışır. Bir aile olarak birlikte kötülüğün güçleriyle savaşırlar, muhtaç olanlara yardım ederler ve yeni arkadaşlar edinirler, bu arada hiç bitmeyen Fairy Tail macerasının tadını çıkarırlar.

#7 Dragon Ball

IMDB Puanı: 8.5

MyAnimeList: 8.3

Anime Konusu: Gokuu Son, tek başına ormanda yaşayan bir çocuktur - ta ki Bulma adında bir kız, "Dragon Balls" adı verilen bir dizi sihirli nesneyi ararken onunla karşılaşana kadar. Eserlerin, yedi tanesini toplayan kişiye bir dilek hakkı verdiği söylendiğinden, Bulma onları toplamayı ve mükemmel bir erkek arkadaş dilemeyi düşünüyor. Gokuu'da bir ejderha topuna sahip, ancak ne yazık ki Bulma için yollarını ayırmayı reddeder, bu yüzden onunla bir anlaşma yapar: ejderha topunun gücünü ödünç almasına izin verirse yolculuğuna devam edebilir. Böylece  ikisi bir ömür boyu yolculuğa çıkar

#8 Gintama

IMDB Puanı: 8.6

MyAnimeList: 9.0

Animenin Konusu:Amanto, uzaydan gelen uzaylılar, Dünya'yı işgal etti ve feodal Japonya'yı ele geçirdi. Sonuç olarak, kılıçlara bir yasak getirildi ve bunun sonucunda Japon samurayları dikkate alınmadı.Bununla birlikte, bir adam, Gintoki Sakata, hala bir samurayın kalbine sahip olsa da, tatlılara olan sevgisinden ve bir yorozuya olarak çalışmasından beklemeyebilir. Ona, gözlüklü ve güçlü bir kalbi olan Shinpachi Shimura, şemsiyesi ve görünüşte dipsiz midesi olan Kagura ve büyük boy evcil köpekleri Sadaharu eşlik ediyor. Elbette, bu tuhaf işler her zaman basit değildir, çünkü sık sık polisle, paçavralı isyancılarla ve suikastçılarla anlaşmazlıklar yaşanır ve çoğu zaman mizahi talihsizliğe yol açar.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

EX-ARM Animesi, Ocak 2021’de Bizlerle Olacak!

Figurex Resim Yarışması Katılma

Figurex Resim Yarışması Katılım ve Kurallar