Anime Önerileri, Anime

En İyi Arabalar Animeler Öneri Listesi – TOP 9

En İyi Arabalar Animeler Öneri Listesi ile karşınızdayım. Daha önce bu tarzda hiç anime izlemedim. Birkaç siteden yaptığım araştırmalar ve yorumlara bakarak sizler için güzel bir liste hazırlamaya çalıştım. Liste çok uzun değil sadece 9 animedir. Neden 9 diye sorarsanız da başka Türkçe çevirisi olan araba animesi bulamadım. Genel anlamda da bu listedekiler Top 10 içerisinde yer almaktadır.  Dilerseniz listemize geçelim.

 

9 – Air Gear

Türü: Shounen,  Aksiyon, Komedi, Ecchi, Spor

Bölüm: 25 + 4

Yapım Yılı:  2006

Ecchi Anime Önerileri listemizin 20. Sırasındadır.

En iyi arabalar animeler listesinin 9 numarası tam olarak bir araba animesi değildir ancak arabalar animesi olarak da geçmektedir. Bu animemizde araba yerine patenler vardır ama sonuç olarak yarış temalıdır. Tavsiye ederim 😉

 

8 – Next A-Class

Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Arabalar

Bölüm: 1

Yapım Yılı:  2012

Bu animemiz Mercedes-Benz ile Production I.G işbirliği ile yapılmıştır.

Nüfusun artışı ile trafik sorunları da artmaktadır. Tokyo buna bir çözüm olarak değişken yollar yapmıştır. Bu yollar sürekli yer değiştirmektedir. Karakterlerimiz bu yollarda, efsanevi Noodle Soup (erişte çorbası) kamyonunu görür ve takip etmeye başlarlar.

En iyi arabalar animeler listesinin 8 numarası 6 dakikalık bir ONA’dır ancak en iyi ona arabalar animesi arasındadır.

 

7 – Oban Star-Racers

Türü: Shounen, Arabalar, Bilim Kurgu, Mecha, Macera

Bölüm: 26

Yapım Yılı:  2006

Galaksiler arası heyecan verici büyük bir yarışa tanık olmaya ne dersiniz.?

Üstelik bu yarışın galibinin bir dileği gerçek olacaktır. Dünya takımı için, şeytanı planları olan komşu gezegen Krolag’ı yenmek için en büyük şanstır. Ancak ne var ki bu yarış Molly adlı 15 yaşındaki bir kızın ellerindedir.

 

6 – eX-Driver

Türü: Shounen, Arabalar, Aksiyon, Bilim Kurgu, Komedi, Macera

Bölüm: 6 + 1

Yapım Yılı:  2000

Kouske Fujishima’nın yine aynı adı taşıyan eX-Driver adlı mangasından yapılan anime uyarlamasıdır.

Bütün taşıma işlerini halleden AI (yapay zeka) araçlar çok kolay bir şekilde kontrolden çıkabilmektedir. Bunun en büyük sebebi ise sürekli programlanabilir olmalarıdır. eX-D üyeleri olan Lisa ve Lorna çok başarılı bir takımdır. Gerçekleşen son olaydan sonra şef Munataka ekibe yeni birinin katılması gerektiğini anlamıştır. Sonuç olarak ekine Souchi de dahil olur.

 

5 – Riding Bean

Türü: Seinen, Polisiye, Arabalar, Aksiyon

Bölüm: 1

Yapım Yılı: 1989

Bean Bandit ve ortağı Rally Vincent, Bean’ın öze spor arabası olan “Buff the RoadBuster” ile özel kişileri ve çalıntı malları taşımaktadır. Yine büyük bir soygundan sonra suçluları polislerden kolayca kaçırmıştır. Payını alıp evine dönen Bean, bürgün kucağında çocuğu olan bir adamın verdiği işi kabul edecektir. Sonuçta işin ucunda 2.000.000 dolar vardır.

En iyi arabalar animeler listesinin 5 numarası 46 dakikalık bir OVA’dır.

 

4 – Wangan Midnight

Türü: Seinen, Spor, Arabalar, Aksiyon

Bölüm: 26

Yapım Yılı: 2007

Wangan, Bayshore Otoyolu’nun halk arasındaki adıdır. Yokahama Limanından başlayan bu yol, Ichikawa’da son bulan 70 kilometrelik bir yoldur. Kamyon trafiği ve ölümlü kazaları ile nam salmıştır.

Akio Asakura, Wanganda Tatsuya Shima’ya karşı kaybetmiştir. Bu yarıştan birkaç ay sonra hurdalıktan, hurdaya ayrılmış 1970 model Nissan S30 Z Fairlady adında bir aracı satın alır. Bir rivayete göre bu arabanın kendi bilinci vardır. Birçok ölümlüm kazaya karıştığı için adı Şeytan Z’ye çıkmıştır.

 

3 – Capeta

Türü: Shounen, Spor, Arabalar

Bölüm: 52

Yapım Yılı: 2005

Taira Capeta, araba manyağı bir çocuktur. O kadar çok seviyor ki arabaları, babası ile yol yapım işinde çalışırken otoyoldan geçen arabalara bakar ve kendini o arabalarda hayal eder. Babası bu aşkını far keder ve ona bir go-kart arabası almak ister. Ancak go-kart arabaları çok pahalıdır. 300.000 yen olan bu arabaları babası asla alamazdır. Ama bu babasını yıldırmamıştır. Çöplerden topladığı parçalar ile oğluna bir go-kart arabası yapmıştır. Bu araba ile yarışlara giren Taira’yı diğer yarışlar ve başarılar takip edecektir.

En iyi arabalar animeler listesinin 3 numarası bazı sitelerde çevirisi yarıda kalmış görünmektedir.

 

2 – Redline

Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Spor, Arabalar

Bölüm: 1

Yapım Yılı: 2009

Red Line, evrenin en büyük yarışıdır. Sadece beş yılda bir yapılır ve kadın, erkek herkes katılabilir. En büyük merak gelecek yarışlarda neler olacağıdır.

En iyi arabalar animeler listesinin 2 numarası 102 dakikalık bir moviedir.

 

1 – Initial D Serisi

Türü: Aksiyon, Spor, Arabalar, Dram, Seinen

Bölüm: 26

Yapım Yılı: 1998

Takumi Fujiwara, bir tofu dükkanı sahibinin oğludur ve babasının Trueno AE86 model arabası ile teslimat yapmaktadır. Takumi, araba kullanmaktaki yeteneklerinin farkında bile değildir. Yarışçı arkadaşları ile takıldıkça yarışlar hakkında bilgi sahibi olur. Bir gece bölgenin en iyi amatör takımlarından olan Akagi Red Sun’un en iyi yarışçısını inanılmaz bir şekilde yener ve yarışçı hayatı başlar.

 

En iyi araba animeleri listemizin de sonuna geldik sevgili FigureX.net takipçileri. Yukarıda da bahsetmiştim. Çok fazla arabalar ile ilgili animeler olmadığından bu listemiz çok kısa kaldı. Böyle animeler son zamanlarda çıkmıyor. Bakalım gelecekte bu tarz animelerde görebilecek miyiz. Pek sanmıyorum ama… Neyse. 😀

Diğer anime önerileri listelerimize de bakmayı unutmayın dostlar. Kendinize iyi bakın.. 😉

 

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Bir cevap yazın