Anime Haber

Elegant Yokai Apartment Life Animesi Sahne Gösterisi Oluyor

81d AfhbOwL. RI  1

Gün geçmiyor ki bir anime daha sahneye uyarlanıyor. Bu seferki kurban pardon anime Elegant Youkai Apartment Life. Adından da az da olsa anlayabileceğiniz gibi anime yokaiların olduğu bir apartmanda geçiyor.

Animeyi izlemedim. Listeme aldım ama izlemedim. Bu yüzden size harika bir anime sakın kaçırmayın ya da berbat ötesi izlemeye değmez falan diyemiyorum. Bence konu olarak ilginç bir anime. Ben bir şey diyemem ama internette okuduklarıma göre fena bir seri sayılmaz.

Stage Play‘de oynayacak oyuncuların hepsi daha açıklanmadı. Henüz bu üç oyuncudan başka kimse açıklanmadı.

Soldan sağa olarak;

Yahitsu Inaba olarak Takahisa Maeyama

Mizuki Hase olarak Junya Komatsu

Ryu-san olarak Ryo Saeki oyunda yer alacak.

 

Hinozawa Kozuki’nin aynı isimli Light Novel‘inden uyarlanan oyun 11 – 27 Ocak tarihleri arasında Tokyo Kinokuniya Sazan Theatre Takashiyama’da sergilenecek. Gösteriyi Tsuneyasu Motoyoshi yönetirken senaryo ile de Aoto Tani ilgileniyor.

Hinowa Kozuki’nin orjinal romanından esinlenen animenin konusu ortaokula giderken anne ve babasını kaybedip akrabalarıyla yaşamayan başlayan Inaba Yushi’nin hayatını anlatıyor. Akrabaları göz kulak olsa da onlara yük olmak istemeyen Inaba mezun olduktan sonra yurdu olan bir liseye kaydolur. Lakin yurt çok pahalı olduğundan yurda taşınamaz. Akrabalarının yanına dönüp yük olmaya da devam etmek istemez. Tam o sırada karşısına yokai’ların ve insanların birlikte yaşadığı Yokai Apartmanı çıkar. Orada aynı onun gibi liseli Akane adında biride yaşamaktadır. Inaba geri dönmeyi istemediği için orada kalmaktan başka şansı kalmamıştır.

 

Hinowa Kozuki’nin 2003 yılında çıkardığı orjinal serisi 2009 yılına kadar çıkmaya devam etti. Toplamda 10 cilt kitap çıkaran yazar 2013’ten sonra da yan hikayeler çıkarmaya başladı.

Hinowa Kozuki’nin 2014’te vefat etmesinin ardından Waka Miyama romanı mangaya uyarladı ve Kodansha’nın Monthly Shounen Sirius dergisinde yayınlamaya başladı.

Roman 2017 yılında 26 bölümlük bir anime ile televizyona taşındı.

 

 

 

 

 

 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın