Diamond No Ace tanıtım ve inceleme ile herkese bir kez daha merhabalar,

Bu sıralar ne beyzbol animesi izledim ya 😀 İçim dışım beyzbol maçlarıyla doluyken, hazır soğumadan bilgileri sizlere de aktaralım.

Diamond No Ace

Ace of diamond season 3 release date confirmed for 2019 diamond no ace act 2 manga compared to the daiya no ace anime spoilers - diamond no ace tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Tür : Shounen, Spor , Komedi

Yıl : 2013

Bölüm Sayısı : 78+51

Konusu :

Başıboş ama değişken özellikli atışlarıyla ilgi çeken Sawamura Eijun, ortaokul arkadaşlarıyla kurdukları takımın son maçını kaybeder. Arkadaşlarıyla lisede de birlikte oynamak için birbirine söz verirler. Hedefleri en büyük lig olan Koshien’dir.Fakat Tokyo’dan gelen bir yetenek avcısı tüm planlarını değiştirir. Beyzbol okulu olarak bilinen Seido Akademisi’nin yetenek avcısı onu Tokyo’ya davet eder. Başlangıçta teklifi reddeden Sawamura , gidip okulun beyzbolunu izler ve yetenekli oyunculardan çok etkilenir. Eski takım arkadaşlarının da onu cesaretlendirmesiyle, Seido Akademisi’ne katılmaya karar verir.

Bununla birlikte, şimdi çok sayıda yetenekli oyuncu ile çevrili olan Eijun, takımdaki yerini bulmak için mücadele etmeye başlar. Bir gün takımın ası olacağını iddia eder ancak bu o kadar da kolay değildir. Kendisi gibi birinci sınıf olan  Satoru Furuya’nın canavarımsı atışlarıyla ilk sırayı alması önünde büyük bir engeldir. Yedek atıcı olarak kalır ve büyük bir mücadeleye başlar. Ace olabilmesi için canavarımsı güce sahip olan takım arkadaşlarını geride bırakmalıdır. Sawamura ve Furuya gibi güçlü birinci sınıfların katılmasıyla , zaten güçlü oyunculara sahip olan Seido Akademisi beyzbolde Koshien birinciliği hedefiyle mücadeleye başlar.

Editör Gözünden

Diamond no ace 4 canli sahne gosterisi geliyor 1480359039 b - diamond no ace tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Beyzbol animesi dediğimiz zaman hepimizin aklına Major Animesi gelir. Gelmesi oldukça normal çünkü gerçekten beyzbol adına güzel animedir. İkinci sırayı hiç kuşkusuz Diamod No Ace almalı diye düşünüyorum. Spor ve rekabet adına izlediğim güzel animeler arasına yerleşti kendileri. Yetenekli sporcuların birbirine duyduğu saygı, sarsılmaz güven ve takım arkadaşlığı konusunda oldukça başarılı bir yapım olmuş. 3. sınıfların alt sınıflara yaptığı rehberlik eğitimler, koç-takım arası ilişkiler, her şeyden öte adaletli rekabet adına senaryo harika iş çıkarmış. Sıkılmadan izleyeceğiniz iki sezon var. Umarım 3. sezonda yakında gelir.

Animenin çizim tarzı ve animasyonu oldukça güzel. Kimsenin çizimden şikayet edeceğini sanmıyorum. En güzel yanı ise sanırım maç sahnelerini çok heyecanlı olması ve sizi oldukça gaza getirmesi. Müzikler, spor sahneleri, vuruşlar, atışlar, yakalama ses efektleri vs. her şey oldukça güzel hazırlanmış. İzlerken oldukça heyecanlanıyorsunuz. Hatta beyzbolu çok bilmeyen ben, Major ve Diamond No Ace’den sonra oldukça sempati besler oldum. Birebir karşı takımla kapışabildiğiniz bir spor türü olması oldukça ilgi çekici.

Mv5bmdnjyta2njmtngnhmy00odyylwe1ztktnguzmdc1zwy5mjnhxkeyxkfqcgdeqxvyntayndq2nji@. V1 - diamond no ace tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Diğer seveceğiniz nokta ise,  mangakanın :” Ben baş rolü ezeyim ama canavar gibi takım arkadaşları ekleyeyim. O açığı kapatsın.” düşüncesi olur bence. Sawamura biraz aptal olabilir ama senpaileri de rakipleri de canavar gibi. Her maçta gösterdikleri erdemleriyle saygınızı kazanacak karakterlerden oluşuyor her biri. Animenin en güzel özelliği zaten karakter özellikleri. Anime de hiç gözünüze batan , bu olmamış diyeceğiniz bir karakter yok. Takımın hepsi inanılmaz yetenekli ve psikolojik olarak ne yapması gerektiğini çok iyi bilen karakterlerden oluşuyor. Zaman zaman yaşadıkları psikolojik sorunlar, hayat problemleri, aralarında ki ilişki ve bunu çözme yöntemlerini izlemek oldukça keyifliydi.

Eleştiri Zamanı

Diamond no ace 2 51 1 - diamond no ace tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Anime için motivasyonunuzu kıracak en büyük olay, baş rol Sawamura’nın muhteşem bir baş rol olmasını beklerken absürd bir karakter olması. Bu sizi yanıltmasın. Bence saçma hareketleri çok ona özgü ve tatlı olmuş. Animenin komedisinin de kaynağı olmuş diyebiliriz. Bu açıdan Slum Dunk baş rolüne benzemiş aptallığı ama yine ekliyorum bu aptallığı seveceksiniz. Sawamura’da sizi hayal kırıklığına itebilecek yetenek olayı bende izlemesi çok keyifli bir olaydı. Hayatta hiç bir şey o kadar kolay değil. Doğuştan gelme bir yetenekten ziyade, azim ve çalışma ile elde edilen zafer ve yetenek daha değerlidir. Bence mangakanın vermek istediği mesaj buydu. Baş rol karakterin rakibine bu kadar çok ezdirildiği başka bir anime daha var mıdır bilmiyorum 😀 Bir yerden sonra baş rol Furuya gibi hissetmeye başlıyorsunuz. Anime hakkında hoşunuza gitmeyen detay bu olabilir.

Diamond No Ace yazımıza burada son verelim.  Bir daha ki yazıda görüşmek üzere…

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Bir cevap yazın