Asıl adı Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? olan ve genelde DanMachi olarak bilinen animenin resmi Twitter hesabı anime için yeni bir OVA çekileceğini duyurdu. Animenin vizyon tarihi 7 Aralık olarak açıklandı. Türkçesi “ zindanda seninle karşılaşmak istemem yanlış mı?” olan ve 2015 yılında 13 bölüm olarak karşımıza gelen anime ülkemizde de oldukça ilgi görmüştü.

Is it wrong to try to pick up girls in a dungeon season 2 release date spoilers for danmachi e1436273064961 - danmachi i̇çin ova geliyor - figurex anime haber

Sword Art Online animesine benzettiğim animenin konusu zindan adı verilen labirentlerde geçiyor. Her seviyede daha güçlü canavarların yer aldığı labirent macera severler ve güçlenmek isteyen için ideal bir alan. Bell karakteri de kendini güçlendirmek isteyen maceraperestlerden bir tanesidir. 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

One thought on “DanMachi İçin OVA Geliyor

  1. Enes Eren dedi ki:

    Tema olarak her ne kadar benzesede Sword Art Online ve Danmachi’yi karşılaştırabileceğimi zannetmiyorum. Sword Art Online içeride kapana kısılmış, korkan, hatta korkudan intihar edecek seviyeye gelen insanların psikolojilerini çok iyi yansıtıyordu. Her ne kadar bir aksiyonun içinde geçsede psikoloji hiçe sayılamayacak kadar fazlaydı. Bunun yanı Danmachi’ de gerçek dünya bir RPG dünyası gibi olduğundan dolayı kimse bu durumdan korkmuyordu. Her ne kadar aynı tür aksiyon içinde geçsede birinde her şey normal, diğerinde ise her şey anormal karşılaşıyordu. Psikoloji olarak dağlar kadar fark vardı aralarında.

Bir cevap yazın