Anime Tanıtımları

D.Gray-Man Hallow – Tanıtım ve İnceleme

   Birçok anime hayranın en sevdiği animelerden biri olan D.Gray-Man 103 bölümlük anime serisiyle büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştı. Son olarak 13 bölümlük D.Gray-Man Hallow yayınlandı. Devam serisini uzun bir süre bekleriz diye düşünüyorum. Çünkü mangaka Katsura Hoshino’nun rahatsızlığı nedeniyle manga çok hızlı ilerleyemiyor. Yine de umudumuzu kaybetmeden bekliyoruz.

   Gönül her nekadar uzun yazmak istese de spoiler verip keyfinizi kaçırmak istemem. Ama yine de bazı yerlere değinip sizi heyecanlandırabilirim. Devam serisini izlemeyenlerin kesinlikle izlemesini öneriyorum.

   13 bölümlük devam serisini Allen ve Kanda’nın geçmişi olarak ayırabiliriz. Bu seri de birçok sır açığa çıkıyor. 103 bölümlük seri de Allen’in hatıralarında ki palyaçonun kim olduğunu, Milenyum Kontu’nun Allen’i neden bu kadar önemsediğini bize çok kesin bir dille açıkça gözlerimizin önüne seriyor. Kanda’nın geçmişi ve daha sonra gelişen olaylar bana göre animenin en iyi bölümlerini oluşturuyor. Kanda’nın geçmişte neler yaşadığı, Düzene nasıl girdiği ve en önemlisi de yaşama sebebini öğreniyoruz. En önemlisi de D.Gray-Man’a yakışır şekilde çok güzel savaşlar sunuyor. Seriye bir çok yeni karakter giriyor ama Müdür Lvellie bayağı gıcığıma giden bir karakter oldu. Daha yazacak birçok şey var ama onları yazıp heyecanınızı kaçırmak istemiyorum. Yine de birçok şey hala gün yüzüne çıkmadı ama ileride devam serisi gelirse birçok sırrın yine ortaya çıkacağı kesin.

   D.Gray-Man Hallow hakkında ki şahsi görüşüm keşke manga fazla ilerleyebilseydi ve daha uzun seri olup bu kadar erken bitmeseydi. Başta dövüşler tatmin ediciydi. Kanda’nın geçmişi gayet eğlenceliydi. Duygusal animeci arkadaşlar mendillerini hazırlasınlar. Keşke daha uzun olsaydı.  103 bölümlük seriyi izleyenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir devam serisi.

2 thoughts on “D.Gray-Man Hallow – Tanıtım ve İnceleme

  1. pirabbean dedi ki:

    Bir heyecanla açıp seiyuuların değiştiğini duyunca üzülmüştüm … Çizimleri çok iyiydi ama seiyuular… Yeni seiyuular iyi veya kötü diyemem ama eskileri çok çok aradım. Özellikle Lavi. Suzumura Kenichi’nin sesini çok benimsemiştim onda. Krory de aynı şekilde. Gerçi bol bol da yeni karakter vardı onların seiyuuları için bir şey söyleyemem.

  2. Allen dedi ki:

    Vay D-Gray Man’ci kardeşim benim,iyi hazırlamışsın.

Bir cevap yazın