Yapımcı Şirket: MercurySteam

Yayımcı Şirket: Konami

Oyun Serisi: Castlevania

Oyun Motoru: Mercury Engine 2

Platformlar: Microsoft Windows, Playstation 3, Xbox 360

Çıkış Tarihi: NA: 25 Şubat, 2014 | EU: 28 Şubat, 2014 | AUS: 6 Mart, 2014 | JP: 4 Eylül, 2014

Oyun Türü: Aksiyon, Macera

Oyun Modu: Singleplayer

 

2010’da çıkış yapmış Castlevania: Lords of Shadow‘un ikincisinin incelemesi ile karşınızdayım. Oyunun içinde bulunduğu Castlevania serisi yıllardır yeni oyunlara ev sahipliği yapan, gerçekten de kaliteli oyunlara sahip bir seri. Oynayacak oyun bulamıyorsanız, sadece bu seriden bile birçok oyunu oynayıp beğenmeniz mümkün.

Oyunda Gabriel Belmont isimli karakteri canlandırıyoruz. Karakterimizin bilinen bir diğer adı da “Dracula“. Karakterimiz oyunun en başından beri oyun boyunca sahip olacağı bütün güce, yeteneklere ve silahlara sahip. Yani yapımcılar size, bir silah açayım diye bir sürü bölüm geçmeniz yerine bu silahları ve gücü direkt olarak vermiş.

Castlevania-lords-of-shadow-2-6

 

Ana silahımız “Shadow Whip” isimli silah, bu ilk oyun olan Lords of Shadows‘ta da bulunan bir silah. Aslında ilk oyundan birkaç şey görmemiz mümkün, çünkü ilk oyunun devamı niteliğinde çıkmış bir oyun. Aslında olması gereken, ilk oyunun ardından çıkacak devam oyunlarının daha gelişmiş, farklı özelliklerde ve yeni sistemler içeren oyunlar olması gerekiyor. Örneğin Assassin’s Creed serisinin her zaman ilk oyunun grafiği ve özellikleriyle devam edip, o kadar oyun boyunca hiç değişmediğini ve sadece senaryosunun ilerlediğini düşünün. Ancak ne yazık ki yapımcı şirket böyle bir hataya düşmüş. Her ne kadar ilk oyundan farklı şeyler oyunda bulunsa da, arada çok bir fark yok. Kısacası iki oyunu ardarda oynayan birisi, ikinci oyunun DLC olduğunu bile düşünebilir.

Castlevaniarevelations2

 

Yeni oyunun grafiklerinde de çok bir gelişme olduğunu söylemek mümkün değil. İlk oyunu oynayıp çok beğenenler için senaryonun devamı niteliğinde ancak grafik ve efektlerden çok fazla ümitlenmemelisiniz. Yine oyun olduğu gibi önünüze serilmiyor, ancak aşırı bir fark olduğunu da söyleyemiyorum. Sadece grafik yapısında biraz değişim olması oyunun atmosferini etkiliyor, aradaki terk fark bu bana sorarsanız. Ayrıca oyun Steam üzerinde 39,99$‘a satılıyor.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın