Şimdiye kadar Pokémon Go oyuncuları dışarı çıkıp bütün pokémonları tek tek arayarak yakalama gerçeğini kabul etmişlerdi. Neyse ki fanlar bu konuya da el atıp pokémonların tam olarak nerede olduğu gösteren haritalar yaptı.

Şimdiden bedava yararlanabileceğiniz web siteleri ve uygulamalar mevcut. Bunlardan biri Poké Radar. Şu sıralar App Store’da 2. sırada olan bu iOS uygulaması kullanıcı girdileriyle şekilleniyor. Uygulama, nerede hangi tür Pokémonların olduğunu küçük resim halinde haritada gösteriyor ve belirli pokémonların genellikle nerede ortaya çıktığı gibi bilgileri kullanıcılara sunuyor. Ayrıca gece gündüz filtreleri ve nadir bir pokémona rastlama oranı da uygulamanın özellikleri arasında yer alıyor.

Uygulamanın web sitesi versiyonuna şu sıralar ulaşılamasa da kullanıcılar uygulamadan gayet umutlu. Birçok kullanıcının iyi ama geliştirilebilir diye yorum yaptığı uygulamanın 3 yıldızı var.

Android kullanıcıları için ise Google Maps temelli çalışan Pokémap uygulaması ücretsiz olarak hizmet veriyor. Uygulama pokémonların tam yerleriyle birlikte gymleri ve PokéStopları da gösteriyor. Özel aramalar için filtreleri de bulunan uygulama, doğruluk açısından kullanıcılar tarafından da beğeniliyor.

Ama maalesef Pokémap kurulumu kolay bir uygulama değil. Yapılandırmak için Python ve temel kodlama bilgisine ihtiyacınız var. Eğer talimatları anlayabilen varsa uygulamayı Almutawa’s GitHub sayfasından bilgisayarınıza ve ya Android cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Bir de tarayıcı temelli haritalarımız var. Bunlardan ilki Pokévision. Pokémap‘e benzer bir fonksiyonu var. İsteğiniz konumu aratarak çevrenizde ne tür pokémonlar var görebiliyorsunuz. Her pokémon için bir geri sayım aracı olması zamanınızı ona göre ayarlamanıza yardımcı oluyor. Edinilen tecrübelere göre de veriler doğru.

Aynı Pokémap gibi Pokévision‘ın da verileri doğrudan Niantic üzerinden geliyor. Arama özelliği genel konumlardan öteye gidemese de haritayı yakınlaştırarak pokémonları daha net bir şekilde görebiliyorsunuz. Haritada maalesef Lure Modülleri ve Incence sayesinde ortaya çıkan pokémonlar görünmüyor.

Daha az nitelikli haritamız ise Anthony Negron tarafından oluşturulan Pokémon Go haritası. Bu harita kullanıcılardan gelen verileri kullanıyor ve PokéStopları ve gymleri de gösteriyor. Nerede pokémon çeşitliliği daha fazla görmek için iyi bir site.

Uygulamaları denemedim ama sitelere bir göz attım. Pokévision‘da yazdığım konum çıkmadı ama daha büyük ve kalabalık şehirler için gayet kullanışlı bir harita olduğunu düşünüyorum.

Diğer harita da tamamen kullanıcı temelli bir harita olduğu için hiç pokémon görünmedi bende. Ya benim yaşadığım yerde benden başka Pokémon Go oynayan yok ya da bu siteden haberdar değiller. Konumu otomatik aldığı için de başka bir yer için deneyemedim o yüzden bu haritayı pek yararlı bulamadım.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Bunların dışında kullandığınız ve memnun kaldığınız bir harita var mı? Eğer varsa bizimle paylaşmayı unutmayın!

Related Posts

0 thoughts on “Bu Pokémon Go Haritalarıyla Artık Nerede Hangi Pokémon Var Görebileceksiniz!

  1. Faruk dedi ki:

    Arabayla gezerken arada bir programı açacan varsa çevrede duracan alacan pokemonu en iyi yöntem bu

Bir cevap yazın