İlk izlenim ve Tahminler

Hepinize merhabalar arkadaşlar,

Bildiğiniz yada bileceğiniz üzere Naruto‘muz evlendi ve yaşıtları gibi çoluk çocuğa karıştı. Durum böle olunca adam artık yaşlanmış sayılıyor ve bu sayede yeni nesile geçiyoruz. Tam burada da Boruto Next Generations devreye giriyor.

Eve geldim. Animelere baktım. Birde ne göreyim. Masashi Kishimoto’unun ”Narutodan daha iyi bir seri yapacağım” dediği ve bize bu sözün çok büyük bir iddiaymış gibi gelen animemizin ilk bölümü gelmiş. Sarıldım telefona ve açtım videoyu. Birde ne göreyim Bizim Masashi abimiz tüm olayı kafasında bitirmiş de Boruto Shippuden‘i düşünmeye başlamış. İlk dakikada gördüğüm dövmeli Shinobiler beni çok etkiledi. Zira biz Shinobi dünyasının tüm tarihini çoktan hatim ettik derken adamlar bize ”Siz daha hiç bir şey görmediniz” mesajını alttan alttan değil, direk yüzümüze çarpa çarpa anlatmaya çalışmış.

Şimdi gelelim şu anki hikayemize :

Adamımız Boruto, Naruto‘nunki gibi bir yol seçiyor mu desem seçmiyor mu desem bilemedim. Babası var ama kıymetini bilmiyor kerata. Bir baktım orada burada zıplıyor zıpçıktı. Aha dedim. Bir olay var. Kedi görevi yapıp bizi maziye mi götürecek? Ancak anladığım kadarıyla Masashi abimiz geçmişleri hatırlatmaktan en az bizim kadar bıkmış olacak ki çocuğa Burger King‘den çocuk burger menü aldırıyor. Tabi ben hala babamız çok meşgul ve oğluyla hiç ilgilenecek zamanı bulamıyor derken bir baktım çocuğuna adım atmadan önce Kage Bunshin atmayı öğretmiş. Bide hiç ilgilenemiyor diyorduk bee. Asıl Boruto babasının ona ne kadar büyük bir hediye verdiğini anlamadığı için değerini bilmiyormuş.Boruto next generation

Sonrasında biR baktım Denki denen evlat sen gel, Sasuke’nin olduğu gibi bir yılan tarafından ıstırıl. Tabi ki bana göre bunda Orachimaru’nun bir izi yok (sonuçta yeni bir jenerasyonun hikayesini de kopyala yapıştır yapamazlar). Ama o yılandan sonra çıkan işarete gelecek olursak bildiğiniz bölümün başındaki dövmeydi. Bu yılanı daha çok görürüz diye tahmin ediyorum çünkü o işaret sadece 1 damla dolmuştu. Bence bu işaret yakın zamanda ortaya çıktı yoksa bunu ya görür yada duyardık. Bölümün sonlarına gelecek olursak : Boruto’da beliren Byakugan bende ayrı bir iz bıraktı. Sonuçtu Boruto‘ya daha Kurama devredilecek. Sonra gözlere şeytan tilkinin gözü gelecek. Hatta bide Sennin Modu eklediğinizi düşünün. Ohooo o göz kombinasyonlarının cılkını çıkaracaklar demezsem içimde kalır.

Ha bu arada babadan oğla Kurama‘nın geçeceğini nereden biliyorum diyorsanız. En başta babanı öldürdüğüm gibi senide öldüreceğim diyordu kötü karakterimiz. Tabi ki kayıplara karışacak da olabilir Naruto ama o kadar yaşlandıktan sonra pek böyle olacağını sanmam. Son olarak Boruto ne kadar tren kaçırmış bilmem ama dağa bir vagonla çarptıktan sonra çok normalmiş gibi davranması bana çok garip geldi. Zira alışageldiğimiz Naruto karakteri olsaydı Sakura‘dan bir yumruk yer ve derin bir nefes alarak oturduğu yerde kalırdı.

Siz neler düşünüyorsunuz ? tahminleriniz neler ? maksat yorum olsun diye istemiyorum ama gözden kaçırmış olabileceğim şeyleri de söylemenizi merak ediyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.

About Lindow

Hiç bu kısıma bakılmayacağını bildiğinden istediğini yazabilecek ama yinede yazmayan, azcık da yazı yazmayı deniyim bakıyım neymiş deyip yazmaya başlayan birisiyim. Anime izlediğimi söylememe gerek yok heralde. Dimi ?

Back to list

Related Posts

2 thoughts on “Boruto Naruto Next Generations İlk İzlenim

  1. Tuğrul Selçuk Bucak dedi ki:

    Popomun kenarı diyorum Legend Of Korra’yı izlerken de yazar Aang Sokka Suki Toph’a bok attığında sizin yapacağınız devam serisine sokayım diyerekten izlemeye başladım.Şimdi bunlar bana Ang soka suki toph’u sorunlu bir yetişkin olarak tasvir edince bende onların Korra’sına giydiriyordum her bölüm yazarlar benim benimsediğim ang sok suki toph 4 lüsüne dokunmasa ağzımı açmayacağım adamlar farklı bir seri yapmış sorunlu bir kadın avatarı işlemişler ilginçti diyeceğim yerde tiksinti kustum her konusu açıldığında şimdi o Kawaki denen velet kalkıp bizim bildiğimiz Naruto’yu öldürdüyse bir aynı muhabbet bu devam seri için başlayacak Akatsuki gibi efsanevi bir örgütün Naruto’yu öldüremediği Sannin yardım ettiği MAdara Obito’nun 10 kuyruklunun Sasuke’nin Pain’nin öldüremediği bir Naruto’yu kalkıp bir ergene öldürürsen Kişimato senin kulakların çok çınlar sırf o angut ergen nasıl öldürmüş Naruto’yu diye izleyeceğim umarım öldürmüştür yoksa başka abuk sabuk bir şey çıkarsa yok boyuta yolladım yok şuraya yolladım diye gene ağır bozuşuruz seriyle.

  2. Fanged Panda dedi ki:

    baruto oldu sana sasuke saruda da naruto olacak. Para tatlı gelince böyle sacmalıyor insan

Bir cevap yazın