Azur Kral - Light Novel

Azur Kral – Bölüm 126 – Kutsal Yin Ateşi #1

Azur Kral Kapak Foto

Azur Kral – Bölüm 126 – Kutsal Yin Ateşi #1

** 126 – Kutsal Yin Ateşi #1

Verdiği bu kıyafet istisnasız klandaki en gösterişli kıyafetti. Bir cübbe ve ayakkabıdan oluşuyordu. Üzerinde sayısız efsun vardı. Ki Yoğunlaştırma tılsımından Hızlı Ayak tılsımına kadar yüzlercesi vardı. Bir öğrenciden çok bir krala yakışır bir takımdı. Turnuvaya gelen diğer tüm erkek öğrenciler ve kıdemliler hayatları boyunca hissetmedikleri derecede kıskançlık hissetmişlerdi.

Bu cübbeyi aldığına göre klan liderinin amacı, sadece onu öğrenci olarak almak değildi. Daha derin bir anlamı vardı. Hiçbir erkek bunu düşünmek bile istememesine rağmen, tüm ruhları, en derin müstehcen rüyalarında yer alan karakterlerinin yerini Deniz Parvana’nın aldığını görmüşlerdi. Bu ne kadar büyük bir acıydı? Deniz Parvana şimdiden onlarca düşman edinmişti bile. Bir çok erkek yetişimci için bir kalp şeytanı haline gelmişti.

Birkaç günlük seyahatten sonra sonunda klana gelmişlerdi. Deniz Parvana Yanan Anka Klanının, kendi klanlarından bile aha güzel ve lüks dizayn edildiğini fark etmişti. Gerçekten kadın bir liderin farkını anlamıştı. Sadece bu düzeni ve lüksü gören herkes bu klana katılmak için can atabilirdi.

Deniz Parvana’nın bu klanda tek amacı vardı. Bu amacının dışında yapacak hiçbir şeyi yoktu. Hiçbir şeyi yapmak zorunda değildi.

Elbette yetişimine sürekli olarak devam edecekti. Her ne kadar Ki’ye bağımlı olmayan bir alemde olsa da temelini sağlamlaştırmak her zaman iyi bir şeydi. Zaten çoktan 5 zihin’e ulaşmadan Yükselişin Kıyametini çağırmayacaktı. Ne kadar kötü olduğunu önemli değildi. Onu alacaktı. Eğer ölürse bu güçsüz olduğunu ve daha fazla ilerlemeyi hak etmediğini gösterirdi.

Klanın kapısından içeri girdiklerinde herkes büyük bir mutluluk ile kafileyi karşılamıştı. Yanan Anka Ateşi klanı bu büyük turnuvada bir 4. ve bir 6. Çıkarmışlardı. Bu gerçekten kutlanmaya değer bir olguydu. Eğer Deniz Parvana, Kutsal Mor Elma Klanı öğrencilerini öldürmeseydi o zaman ilk onda bir zor yer alacaklardı. Dönüp baktıklarında Deniz Parvana zaten onlara çoktan yardım etmişti ve şimdi de en büyük yardımını edecekti.

Ayrıca klanda bulunduğu süre boyunca birbirlerini kırmazlar ise gelecekte büyük bir müttefik kazanmış olacaklardı. Sonuçta bu kadar genç yaşta, bu kadar güce sahip olan ve geleceği çok parlak olan bir kişiyi bu bataklıkta tutamayacaklarını biliyorlardı. Elbet gidecekti ve daha büyük güçler kazanacaktı. O zaman sadece Deniz Parvana’nın ismi en büyük caydırıcı güç haline gelmiş olacak ve Yanan Anka Klanı lideri geçmişte bu kişi ile çifte yetişim partnerliği yapmış olması en büyük övgü kaynağı olacaktı. Bu ilişki kelimelere döküldüğünde kim onları kırmayı göze alabilirdi.

Yalım Kutay bizzat Deniz Parvana’ya odasını göstermişti. Aslında ikisinin odası aynı odaydı. Yani her gece beraber uyuyacaklardı. Bunun anlaşılması zor değildi. Zaten amaçları belliydi. Sadece Yalım Kutay aralarında bir duygusal bağ kurma amacı da güdüyordu. Bu uğurda elinden geleni yapacaktı.

12 Güneş Derin Deniz Klanı’nda kalan diğerleri ise Deniz Parvana hakkında çok endişelilerdi. Özellikle Alev Kızıl çok düşünceliydi. Sürekli Deniz Parvana’yı düşünüyordu. Onu görmeyi ve uzun uzun muhabbet etmeyi çok istiyordu. Geçmiş hakkında özür dilemek ve ona aşkından bahsetmek istiyordu.

Alev Kızıl, Deniz Parvana ile arasındaki mesafenin giderek açıldığını hissediyordu. Bu yüzden çok geç olmadan ona ulaşmalıydı. Bu yüzden Kaim Bu ile görüşüp, Yanan Anka Ateşi Klanına gitmek istediğini belirtti. Kaim Bu ‘da nazik bir şekilde kabul etti. Alev Kızıl’ın gideceğini duyan JJ’de anında Kaim Bu’nun yanına geldi ve aynı şekilde kendisini de götürmesi için yalvardı.

Klandan ayrılmadan önce Kaim Bu, Deniz Parvana’nın yakınları ile görüştü. Melek Parvana, Doğa Kaol ve Alev Kızıl’a Deniz Parvana’nın amacını söylemek zorunda kaldı. Bu gezegende kalmayacağını ve daha yükseklere çıkacağını söyledi. Bu sebeple onlarında hayatlarına devam etmesi gerektiğini ekledi.

Bu konuşmadan sonra Melek Parvana ve Doğa Kaol, klana kabul edilmiş öğrenciler olarak hayatlarına devam etmeye başladılar. Çünkü Kaim Bu’nun haklı olduğunu biliyorlardı.

Kam Bu, Alev Kızıl’ı ve JJ’i Yanan Anka Ateşi Klanına getirdi. Deniz Parvana ile görüştüler. Deniz Parvana bu iki dostunun da klana kabul edilmesini rica etti.

“Ahaha! Ne demek! Ne demek! Elbette katılabilirler. Julien’in zaten Altın Karga kan soyu var ve ateş elementine yatkın. Kabul etmemek için bir sebebimiz yok. Ama Alev Kızıl’ın bir kadına göre daha az yin enerjisi var. Kadından çok erkek gibi. Ama yine de bu kadar güzel.  Eğer bir damla Ateş Anka’sı Kan Özü alabilirse güçlü bir uygulayıcı olabilir. Üstelik bu kadınsılığını da arttırır.”

“O halde bana vereceğiniz kan özlerinden bir tanesini Alev Kızıl’a verebilir misiniz?”

“Ahaha! Hiç önemli değil. Sen demesen de artık klanımızın bir parçası olduğundan bir damla alabilir. Zaten ateş elementine büyük bir yatkınlığı olduğunu görebiliyorum. Doğal olarak bunu hak ediyor.”

4 kişi klan liderinin sarayına geldiler. Hava kararmak üzereydi. Yalım Kutay, Alev Kızıl’a bir damla Ateş Anka’sı Kan Özü’nden verdi.  Alev Kızıl Clitus adasından gelen biri olduğundan dolayı yetişimi çok düşüktü. Ama aldığı bir damla kan ile göklere meydan okuyan bir ilerleme gösterdi.

Alev Kızıl 12 Güneş Derin Deniz Klanı’na geldiğinden beri çoktan Semavi Alem’in 1. Katının zirvesine gelmişti. Aldığı bir damla kan özünden sonra seviyesi inanılmaz bir artış gösterdi.

Semavi Alem’in 1. Katının zirvesinden bir anda, hiçbir engele takılmadan Semavi Alem’in 7. Katına kadar yükseldi. Bir damla kan özü ile böylesine bir yükseliş istisnasın herkesi aptal etmişti.  Yalım Kutay bile böyle bir şey tahmin edememişti.

Bu durum sadece tek bir şeyi gösteriyordu. Alev Kızıl ‘ın vücudundaki fazla yang enerjisi yüzünden böyle bir etki olmuştu. Alev Kızıl bilmeden sürekli ateş ejder tanrısı’ndan yayılan yang enerjisi ve Ki ile yetişim yapmıştı. Bu yüzden vücudunda olması gerekenden fazla yang enerjisi vardı. Yoğun yin enerjisi içeren bir kan özü aldığında kan özünü tamamen özümseyebilmiş ve içindeki inanılmaz Ki’yi açığa çıkarabilmişti. Bu gerçekten inanılmaz bir şeydi.

Yalım Kutay elbette bunu rahatça anlamıştı ama direk gözleri ile görmüş olması Deniz Parvana hakkındaki düşüncelerinde ne kadar haklı olduğunu kanıtladı. Gerçekten turnayı gözünden vurmuştu.

Yalım Kutay klandaki en güçlü kıdemlisine emir vermişti. Alev Kızıl’a Ateş Ankasını tekniğini öğretmeye başlayacaktı. Elde ettiği bu yeni fidan inanılmaz değerliydi ve özenle bakılması gerekiyordu. Ancak JJ için yapacak bir şeyi yoktu. Altın Karga ile Ateş Ankası antik zamanlarında bile çok iyi anlaşamayan varlıklardı. Bu yüzden kanı JJ’ye ısınmamıştı.

Deniz Parvana’da bunu görmüştü.

“Julien, benim yanımda kalsın. O da sizinle aynı durumda. Altın Karga’da aşırı yin enerjisine sahip. Onunla da çifte yetişim yapacağım. Elbette bu sizinle anlaşmamıza ek olan bir şey değil. Ancak Julien Sadece Altın Karga kan özüne sahip değil. Altın Karga vücudunun çeşitli parçalarına sahip. Yani JJ istediği kadar Altın Karga kan özü üretebilir. Elbette bu saf Altın Karga kan özüne yaklaşamaz ancak yine de basit olmadığı kesin. Eğer düşünürseniz Julien klanda kalabilir ve klanın daha da güçlenmesini sağlayabilir. Elbette o zaman klanın adını değiştirmeniz gerekecek.”

“Bunu ciddi düşüneceğim. Dediğin gibi Altın Karga’nın fiziksel parçalarına sahip ise benden daha yüksek dereceli ve geleceği daha parlaktır. ”

“Nasıl isterseniz klan lideri. Ancak çabuk karar vermenizin faydalı olacağını düşünüyorum.”

Yalım Kutay bir şe söylemedi. Söyleyemedi. Böyle bir şeyi beklememişti. O sadece kendisi gibi bir miktar kan özü aldığını düşünmüştü. Ama gerçekte Altın Karga kan özünü üretebiliyordu. Yani onun iliklerini alabilmişti. Geleceği kesinlikle sınırsızdı. Böyle biri ile kesinlikle iyi geçinmesi gerekirdi. Eğer şimdi onu elinden geldiğince desteklerse ileride bir sorun yaşama olasılıkları çok azdı.

Deniz Parvana haklıydı. Klanın isminin değişmesi gerekiyordu. Yeni isim aklında belirmişti bile. Kutsal Yin Ateşi…

 

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Yeni bölümler her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 09:00’da…

Geçen hafta bölüm atamadım bu yüzden bu hafta ikişer bölüm geliyor!

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın