Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Ben biraz üzgünüm çünkü her cuma heyecanla beklediğim anime Argonavis from Bang Dream animesi final verdi. Çok güzel finaldi. Ama fazla üzülmemeye çalışıyorum (Son bölümde olanlara rağmen) çünkü devamı kesinlikle gelecek. Bushiroad’ı tanıyorsam kesinlikle gelecek. O adamlar nerede durmaları gerektiğini bilmiyorlar çünkü 😂

Benim düşüncelerime geçmeden önce size animeyi biraz tanıtayım.


Başlıksız 1 - Argonavis from Bang Dream Anime Tanıtım ve İnceleme - Figurex Anime Tanıtımları

MAL Puanı: 6.62 / Opening

Bölüm: 13

Tür: Müzik

Konusu: Nanahoshi Ren içine kapanık bir üniversite öğrencisidir. Herkesten sakladığı bir hobisi vardır. Her gün okuldan çıktıktan sonra tek başına karaokeye gider ve şarkı söyler. Gene kendi başına şarkı söylediği bir sırada Yuuto adında biri onu duyar ve birden odasına dalıp Ren’i yeni kurdukları müzik grubuna davet eder.


Benim düşüncem…

Ben bu animeye orijinal Bang Dream animesinin bir hayranı olduğum için başlamıştım. Başta sevmeyeceğimi düşünüyordum çünkü orjinalini kız olan animelerin erkek versiyonu çıktığında ya da tam tersi bence pek güzel olmuyor. Ama çok yanılmışım. Hem de baştan sona kadar.Çünkü Argonavis tamamen başka bir dünyayı anlatıyor.

Beni ilk şaşırtan şey hepsinin üniversite öğrencisi olmasıydı. Normalde böyle seriler lise ya da orta okul içinde geçer. Ama bunların hepsi üniversite birinci sınıf. Kimi edebiyat okuyor kimi hukuk. Bu yüzden beni çok şaşırttı ve aşırı hoşuma gitti. Sürekli okul üniformalı gençler görmeyecektim 😂

Argonavis - Argonavis from Bang Dream Anime Tanıtım ve İnceleme - Figurex Anime Tanıtımları

Anime direkt hazır bir müzik grubu ile başlamıyor. Ortada müzik grubu kurmayı isteyen iki kişi var. Basçı Wataru ve Gitarist Yuuto. İlerleyen bölümlerde diğer grup üyelerini toplamalarını izliyoruz. Tabi bu son bölüme kadar sürmüyor merak etmeyin. Yoksa aşırı sıkıcı olurdu. Zaten Ren’de aaa beni davet ettiler diyip direk gruba girmiyor. Bildiğin kaçıyor yanlarından. Hemde normalden çok daha hızlı bir şekilde.

Grup üyelerini toplama işlemi de oldukça eğlenceli. Bazen biri gelsin diyor diğeri gelmesin diyor. Aralarında tartışıyorlar falan. Ren’de zavallım sesini çıkaramadığı için sessizce oturup izliyor.


Gyroaxia 1 - Argonavis from Bang Dream Anime Tanıtım ve İnceleme - Figurex Anime Tanıtımları


Animenin belki de en güzel yanı her bölümde yeni bir şarkı dinliyoruz. Bu çok güzel olmuş. Animede görünen tek müzik grubu Argonavis değil tabiki de. Gyroaxia adında benim solistine gıcık olduğum bir müzik grubu da var.

Bushiroad’ın yaptığı animeler gerçekten güzel ve kaliteli oluyor. Adamlar bir oyun çıkartıyorlar ve ardından güzel bir hikaye yazıp bunu animeye uyarlıyorlar. Üstelik müzik animesi yaptıklarında o müzik gruplarını gerçekten de kuruyorlar ve ünlendiriyorlar. Adamlar işlerini biliyor.

Evet yanlış duymadınız. Animelerdeki müzik gruplarını gerçekten kuruyorlar. Bang Dream animesini izleyenler bunu zaten biliyordur diye düşünüyorum.


2499ab65e3e64a609884917f7383d291 - Argonavis from Bang Dream Anime Tanıtım ve İnceleme - Figurex Anime Tanıtımları


Argonavis animesinin devamı kesinkes gelecek. Benim adım Aybike ise gelecek. Nereden mi biliyorum. Çünkü Argonavis animesinde daha gösterilmemiş üç grup daha var. Üstelik ucunu aşırı açık bıraktılar. Pek final şeklinde değilde finalden bir önceki bölüm gibi olmuştu. Belki OVA çıkartırlar ve farklı bir şekilde son verirler. Bunun dışında animede hiç bir problem yok. Oldukça eğlenceli bir seri. Bazen dram sahneleride oluyor ama olsun o kadar. Sonuçta hepsinin farklı bir geçmişi var ve müzik grubuna katılmalarının farklı bir nedeni var. Bunları çok güzel işlemişler.


Diğer müzik grupları demişken…

87079016 129915448547792 7120017348165107712 o - Argonavis from Bang Dream Anime Tanıtım ve İnceleme - Figurex Anime Tanıtımları

Bu gruplar animede bir tek son iki bölümde ucundan gözüktüler. Toplasan üçünün gözüktüğü süre on dakika bile etmez. (En baştaki morluyada gıcık oluyorum ama kırmızılı kadar önemli değil o)  Özellikle şu turunculu Fujin Rizing’i dinlemek istemiştim. Çünkü bu turunculu saksafon çalıyor ve başka bir üye de trombon çalıyor. Bu yüzden onları dinlemeyi çok istiyorum. Ama devam serisinde kesinlikle dinleyeceğimize eminim. Çünkü bu üç grubu çıkarttılarsa bir yerde bunları animede göstermeliler.

Bang Dream‘da da ilk sezon Poppin Party dışında bir tek bir sefer Roselia gözüktü. Sonraki sezonlarda beş grubun beşine de yer verdiler. Bunda da aynısını yapacaklarını düşünüyorum. Bu yüzden sabırsızlıkla bekliyorum.

Yazıyı bitirirken de size Argonavis‘den güzel bir parça bırakayım. Hepinize şimdiden iyi seyirler.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın