Herkese merhabalar,

Bugün etrafımızda duymaktan gerçekten sıkıldığımız cümleleri sıralamak istedim. Emin olun yalnız değilsiniz. Özellikle benim gibi yaşı büyüklerin derinden bir ah çektiğini duyar gibiyim 🙂 Ben hepsine tek tek cevap vermekten yoruldum ve bu yazımda hepsine toplu bir yanıt vermek istedim. Sizde bu yazının altına saydırmak istediklerinize saydırabilirsiniz. Rahatlama açısından güzel oluyor. Denendi ve onaylandı 😀 Yavaş yavaş yazımıza geçelim artık. Öncellikle hepimizin duyduğu artık milli cümle haline gelen bir cümle ile başlamak istiyorum.

İnanmıyorum bu yaşta ÇİZGİ FİLM mi izliyorsun ? 

F90b8c286d7235354668ac66b3194a0a - anime severlere duymaktan gına gelen cümleler!! - figurex anime

Bu soru hakkında ne demeliyim bilmiyorum. İnsanlar mı cahil biz yoksa biz mi kendimizi ifade edemiyoruz hala çözebilmiş değilim. Çizgi film sözlük anlamıyla ; elle çizilerek yapılan resimlerin, canlandırma metotlarıyla hareketlendirilmesidir. Yani anime bir çizgi filmdir evet. Lakin ülkemizde ki kullanım anlamı olarak çizgi film ;  6-12 yaş arasındaki çocukların izlediği çizgi temalı yapımlardır. Yani o anlam o anlam değil 😀 Bizim izlediğimiz yapımlar çeşitli yaş gruplarına hitap ediyor. Yeri gelir bir anime de cinsellik ya da vahşet sahnesini bir filmden daha derin ve daha açık görebilirsiniz. Tabi sizin ön yargılı beyniniz bunun ne kadarını algılar emin değilim. Uzun lafın kısası birazcık araştırma ve birazcık anlayış sizi cahil durumuna düşmekten kurtaracaktır. Bizim gözümüzden çok hoş görünmüyorsunuz. 

Ayy dilleri çok itici ya !Ne öyle chan chin chon !

Tumblr n04fpfvrju1t2yvn6o1 500 - anime severlere duymaktan gına gelen cümleler!! - figurex anime

Chan Chin Chon mu ??? Yabancı bir dil hakkında gelmiş bu kadar basit ve tekrar ediyorum cahilce bir yorum yapıyorsunuz ve sonra da beni eleştirme hakkını kendiniz de buluyorsunuz yani. Vay be !! Sizde ki kafayı yaşamak isterdim. Belki dünya daha yaşanabilir bir yer olurdu. Kafanızda taşıdığınız o kıymetli saman parçası için bir dakikalık saygı duruşu 😀 

 Oha p***o mu izliyorsun ?

204 3 af07312ed65025cc9aca95cb5441b0dc - anime severlere duymaktan gına gelen cümleler!! - figurex anime

Bu da anime derken izlediği binlerce p***o film ve videodan sonra Hentai dünyasını fark etmiş ve animeyi sadece Hentai’den ibaret sanan asalakların sorusu. Hayır hayatı tamamen abazalıktan oluşan , uçkurundan başka bir şey düşünmeyen bir geri zekalıya nasıl açıklama yapılır ve bunu anlama kabiliyeti gösterir mi bir fikrim yok. Yine de sorumluluğun benden kalkması adına bu açıklamayı yapıyorum 😀 Gözünü aç, şöyle bir etrafına bak. Dünya dönüyor. İnsanlık, ahlak, etik gibi kavramları öğren.  

 Zamanını daha faydalı bir şey için harca bence!!

Large - anime severlere duymaktan gına gelen cümleler!! - figurex anime

Gifte ki gibi yapıp ” ne dedin sen ???” demek istiyorum. Yani etrafımda ki herkes sözleşmiş gibi sürekli bu cümleyi kuruyor. Duyan zanneder herkes oturmuş bilimsel çalışmalar yaparken bir tek ben anime izlemekle vakit geçiriyorum. Etrafımda ki herkes saçma sapan evlilik programları, entrika deryası dizileri ve kavga gürültüden başka bir içeriği olmayan flört programlarını izliyor. Magazin programları ve sürekli halay çekilen programlardan bahsetmiyorum bile. Oturmuş bu programları izleyenler olarak tek dertleri benim anime izlemem. Böyle programlar izlemeyen insanlar bile olsa film, dizi, show kısacası tüm seyir programlarını tek kalemde hiçe saymış olduklarını fark etmiyorlar. Cidden başkalarının tercihine saygı duymak olgusunu aşmak çok zor olmalı. Bu zamana kadar ne dersem diyeyim kendimi anlatamadım. Belki sizin bir çözümünüz vardır. Lütfen bir çözümünüz varsa bana da söyleyin 😀  

 Beni anime karakteri olarak çizebilir misin ?

Giphy - anime severlere duymaktan gına gelen cümleler!! - figurex anime

Ah keşke anime izlemekle çizim yeteneği bana geçseydi. Neler neler yapardım lakin maalesef izlemekle sanatkar olunmuyor tatlım. Yine de siz diğerleri kadar itici değilsiniz. Bu sorunuzu bir yere kadar maruz görebilirim 🙂 

 Aha bir Japonya manyağı daha !!

Giphy - anime severlere duymaktan gına gelen cümleler!! - figurex anime

Birincisi bir ülkeyi ve kültürünü sevmek suç değildir. İkincisi, kimse akşam Japonya ile yatıp sabah Japonya ile kalkmıyor. Ortalıkta dolaşan ve aşırı derece de bazen iticilik derecesinde hayranlık yapanlar var evet. Özellikle Kore dizilerine merak salmış bir kesim var. Bazıları çileden çıkartacak kadar hayran ama bizi onlarla karşılaştırıp durmayın. Biz anime izleyen ve akıp giden hayatı, bir köşesinde kimseyi rahatsız etmeden yaşamak isteyen bir kitleyiz. Aynı coğrafya olabilir ama Japonya ile Kore arasında ki farkı da öğrenin bir zahmet.

Sizin sosyal hayatınız var mı ?

Tumblr mksqgaslth1qd1relo1 500 - anime severlere duymaktan gına gelen cümleler!! - figurex anime

Bir de bu var. Anime hakkında az çok bilgi sahibi olanlar bizi odasından çıkmayan, kimseyle konuşamayan , tuhaf karakteri olan  birileri olarak düşünüyorlar. Gayet arkadaş çevresi olan, gayet normal ilişkileri olan insanlarız. Siz nasıl Game Of Thrones izliyorsanız biz de anime izliyoruz. Başkasının tercihlerine saygı duymak bu kadar mı zor. Niye sizinle ortak şeylerden hoşlanmıyoruz diye bizi ötekileştirmeye çalışıyorsunuz. İnsan doğası sanırım. 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sizin duyduğunuz ve artık gına gelen cümleleriniz varsa bizimle paylaşmaktan çekinmeyen lütfen 🙂 Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere..

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

One thought on “Anime Severlere Duymaktan Gına Gelen Cümleler!!

  1. OzanAkkiz dedi ki:

    İçimi dökmüşsün hll 😀

Bir cevap yazın