Anime Haber

Altered Carbon Anime Filmi Geliyor

AAAABRKpw2tXskiVZs8FNDnDDjLwPDgk6orswxgaF0Ao5VJHAvirlbSHR359UHbs8ZuUZYU8OXiOIdxRa41pdxdQ5SiHex7l

Merhaba arkadaşlar. Bu sabah youtube girdiğimde çok ilginç bir film fragmanı ile karşılaştım. Netflix takipçilerininde adını bolca duyduğu dizi ve benim gibi kitap kurtlarının kitabını bildiği Altered Carbon yani Değiştirilmiş Karbon adlı serinin şimdi de anime filmi çıkacakmış. Yayınlanan ilk posteri şöyle bırakayım.

19 Mart tarihinde yayınlanacak film Yakuza ağırlıklı olacak gibi duruyor.

Filmin konusu Takeshi Kovacks Latimar gezegeninde KTHK üyesi ile  birlikte bir Yakuza patronunun ölümünü araştırır. Bu sırada çok önemli başka bir görevi daha vardır. Dövmeci bir kıza bebek bakıcılığı yapmak.

Filmin oyuncu kadrosu da fena değil.

  • Tatsuhisa Suzuki = Ken / Takeshi Kavocks
  • Rina Satou = Gina / Leilin Kawahara
  • Ayaka Asai = Holly Togram
  • George Nakata = Ogai
  • Kenji Yamauchi = Hideki Tanaseda
  • Kanehira Yamamoto = Shinji
  • Koji Ishii = Genzo

Filmin direktörlüğünü Jo Nakajima (Kingsglaive: Final Fantasy XV) yapacak. Karakter tasarımlarını da Yasuo Ohtagaki (Mobile Suit Gundam Thunderbolt) yapacak. Müzikle de MONACA ilgilenecek.

Film orjinal dizi ile aynı adı taşısa da orjinal dizinin animesi olmayacak. Gene aynı teknoloji zamanında ama başkalarının etrafında dönecek. Bence bu iyi olmuş. Zaten kitabı ve dizisi olan bir serinin birde aynı konu üzerinden anime filmi çıksaydı abest olurdu.

Biraz da karakter tasarımlarından bahsedelim. Takeshi Kavocks u sevdim. Ve bunun öncelikli nedenlerinden biri favori karakterlerimden biri ile aynı seiyuuya sahip olması değil. Neyse ciddileşelim. Karakter tasarımları gerçekten hoşuma gitti. Sadece dövmeci kız Holly’nin çizimleri hoşuma gitmedi. Onu beğenemedim bir tek.

Dizisini izlememiş olsamda kitabını okuyan biri olarak umarım bunu da Death Note filmi gibi berbat etmezler. Onda yeni hikaye yapalım diye resmen mahvetmişlerdi. Umarım aynısı bu filmde de olmaz. Gerçi onun fragmanı da berbattı bununki oldukça güzel.

Güzel bir şey çıkacak gibi. Altered Carbon hayranları siz ne düşünüyorsunuz?

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın