Akıl Oyunları Tarzı Animeler listesi ile herkese bir kez daha merhabalar,

… Tarzı Animeler listesi yayınlamaya başladığımı daha önce duyurmuştum zaten. Bu gün yazı dizimizin teması Akıl Oyunları Tarzı Animeler. Keyifli okumalar diliyorum.

1. Monster 

Monster - akıl oyunları tarzı animeler - figurex anime önerileri

 Monster, insanlığın ve toplumun gerçek doğasını ve ruhunu son derece uygun bir şekilde tasvir ediyor. Belediye başkanı ve fakir bir çocuğu tedavi etme arasında kalan Doktor Tenma, çocuğu seçer ve kariyerinden olur. Daha da kötüsü seçtiği çocuğun bir seri katile dönüşmesidir. 

2. Death Note

Death note 2 - akıl oyunları tarzı animeler - figurex anime önerileri

Bir defter düşünün ki içine ismini yazdığınız insanı istediğiniz şekilde öldürebiliyorsunuz. Bu defter çok zeki ve vicdani yönü biraz eksik bir lise öğrencisinin eline geçerse ne olur peki?

3. Psycho-Pass

Psycho pass - akıl oyunları tarzı animeler - figurex anime önerileri

İnsanlar doğuştan iyi mi yoksa kötü mü? Kişisel çıkar veya kişisel kazanç için bir şeyler yapıyorlar mı? İlişkiler kurmak, bağlar oluşturmak; bunlar basitçe nihai hedefe ulaşmak için yöntemler mi? Psycho Pass, bu sorunu mükemmel hikaye anlatımı, yetkin ilerleme hızı ve bir dizi gerçekçi karakterle tasvir ediyor ve ele alıyor. Anime, öngörülemeyen ve tüm kalbiyle merak uyandıran olay örgüsü kıvrımları ve değişimleriyle izleyicisini sürekli olarak uyanık ve ilgili tutuyor.

4. Code Geass

Code geass - akıl oyunları tarzı animeler - figurex anime önerileri

Daha çok savaşta taktiklere ve Lelouch’un dizi boyunca çeşitli rakiplerle yüzleşmesine dayanıyor. Hikaye, bir gün C.C. adında bir kızla tanışan öğrenci Lelouch Lamperouge’nun hayatı büyük ölçüde değişir.

5. Kaiji

Gyakkyou burai kaiji ultimate survivor - akıl oyunları tarzı animeler - figurex anime önerileri

Kaiji, arkadaşının borçları onun olunca başı derde giren ortalama bir erkektir. Kaiji, devasa borçları nedeniyle hayatı için kumar oynamak zorunda kalır ve sorun şu ki hayatta kalabilecek midir? 

6. One Outs

One outs - akıl oyunları tarzı animeler - figurex anime önerileri

Hikaye Okinawa etrafında dönüyor. Kazanmak için zekaya güvenen ve ortalamanın altındaki takımının kazanmasına liderlik etmeye çalışan bir dahi.  Yerlerde sürünen bir takımı zekasıyla en üste taşıyabilecek kapasitesi olan bir dahi.

7. Steins Gate

Steins gate fanart - akıl oyunları tarzı animeler - figurex anime önerileri

Hikaye, karakterlerin psikolojik gelişimi etrafında dönüyor. Farklı bir mucit ve farklı bir deha. Farklı diğer ekip arkadaşları ile karşılaşırsa ne olur?

8. Promised Neverland

Promised neverland - akıl oyunları tarzı animeler - figurex anime önerileri

Bir orman ve kapılı bir girişle çevrili olan Grace Field House, yetimlerin yuvasıdır. Memnuniyetle, büyük bir aile olarak birlikte yaşıyorlar ve “Anneleri” Isabella tarafından bakılıyorlar. Her gün test yaptırmaları istenmesine rağmen, çocukların uygun gördükleri zaman geçirmelerine izin verilmektedir. Genellikle dışarıda oynamak anlamına gelir, ancak yetimhaneden fazla uzaklaşmadıkları sürece; bu, ne olursa olsun uymaları gereken bir kuraldır. Fakat bir gün ailelere evlatlık verilen çocuklardan bir daha haber alınamadığı ortaya çıkar.

9. Hyouka

Hyouka - akıl oyunları tarzı animeler - figurex anime önerileri

Dışlanan bir karakterin herhangi bir kulübe katılmasıyla başlayan hikaye , kulüp arkadaşları tarafından çeşitli gizemlerin avlanmaya başlaması ile devam eder. 

10. Terror In Resonance

Nine and twelve zankyou no terror - akıl oyunları tarzı animeler - figurex anime önerileri

Sphynx adlı gizemli grup tarafından gerçekleştirilen terör saldırısı Tokyo’yu harap eder. Sphynx’in elebaşı Twelve ve Nine, korkunç deneylere maruz kaldıkları bir devlet tesisinden kaçar. Hem Twelve hem de Nine inanılmaz derecede zekidir ve eylemlerinin sonuçlarını Tokyo halkını oynamaya zorladıkları bir oyunun parçası olarak görürler. Aşırılık yanlısı inançlar ile kabul edilen norm arasındaki ortancayı kabul etmeyi sıklıkla reddeden bir dünyada, birinin neden böylesine acımasız bir eylemde bulunduğunun arkasındaki mantığa bir göz atın.

Daha fazla anime önerileri için Buraya ve animeler hakkında daha fazla detay için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın